ZEEUWS-VLAANDEREN Elly 1 Nog 3 dagen! almanak Gemeente Hulst geeft vergunning voor bouw van tien appartementen en twee commerciële ruimten aan Houtmarkt. "S ZATERDAG 28 december 2013 Jan Poortvliet kan niet stilzitten HULST - Het licht staat op groen voor de verdere herontwikkeling van de Houtmarkt in Hulst. Pro jectontwikkelaar Karei Rietber gen heeft de benodigde vergun ningen op zak voor het gedeelte tussen de voormalige bioscoop de Koning van Engeland en de Paar denmarkt nummer 2. Op de ver diepingen worden tien apparte menten gebouwd en op de bega ne grond twee commerciële ruim ten. Het gedeelte op de begane grond van de Houtmarkt num mer 6 tot 8 wordt gerenoveerd. Er is nog eens goed naar de plan nen gekeken en dat heeft er in ge resulteerd dat de woningen groter worden dan eerst was ingetekend. Rietbergen: „Gemiddeld zijn de appartementen nu bijna 130 vier kante meter groot. Het kleinste ap partement is ruim 90 vierkante meter, het grootste zelfs bijna 150 vierkante meter." Eén apparte ment heeft een dakterras van ruim 40 vierkante meter. De prij zen variëren tussen de 192.500 en 329.000 euro. Het ontwerp is gemaakt door VG Architecten en met bouwbedrijf Sprangers wordt in een bouw team gewerkt aan de voorberei ding om aan het karwei te kun nen beginnen. Begin 2014 gaan de woningen in de verkoop via make laar Kindt&Biesbroeck. Elk appar tement heeft één of meer parkeer plaatsen waarvan een deel op ei gen terrein en een deel op het na bij gelegen parkeerterrein aan de Lange Bellingstraat. Ook de plannen voor de Koning van Engeland vorderen. Rietber gen: „Hulst had in de jaren dertig al een bioscoop en theater. Als het aan ons ligt, komen beide in 2014 terug op deze bekende plaats in Hulst." De afgelopen maanden is er intensief overlegd met gemeen te en brandweer over de noodza kelijke aanpassingen voor de vei ligheid van gebruikers en bezoe kers van de Koning van Engeland. Rietbergen verwacht dit overleg in de loop van januari te kunnen afronden. Dan kan er ook een ge bruiksvergunning worden afgege ven. Rietbergen: „Helaas duurde het allemaal langer dan we wil den, maar dit overleg moet zorg vuldig gebeuren." In het gebouw moeten nog een aantal bouwkun dige aanpassingen worden uitge voerd. Sommige zijn vergunning- vrij, voor andere is een omge vingsvergunning nodig. Omdat voor de Koning van Engeland geen bestemmingsplanwijziging nodig is, kan dit traject snel (6-8 weken) worden afgelegd, denkt Rietbergen. Inmiddels is de exploitatiemaat schappij onder leiding van Jouke Pieksma druk bezig met het ont werp voor de inrichting van het gebouw. Rietbergen: „Er vindt overleg plaats met verschillende partners voor de exploitatie. Denk hierbij aan Brand Brouwe rijen en Coca-Cola. Naast het ei gen bier moet er straks Brand bier uit de tap komen. Niet zo'n vreemde keuze; Jouke komt van zijn moeders kant uit deze fami lie." Het bedrijf Kaja is druk doen de met het interieurontwerp. Riet bergen: „Zodra de financiering rond is, kan een begin worden ge maakt met het werven van perso neel. Hiervan is het bedoeling dat dit vooral ondernemende en servi ce gerichte mensen zijn uit Hulst zelf." Inmiddels is de eerste fase van het project Houtmarkt in volle gang: de bouw van 12 appartemen ten door Woonstichting Hulst aan het St. Marthaplein. Hoofdpi prijs--t, ^miljoen! 31 december Oudejaarstrekking LOODS Op kerstavond plofte Terneuzense Elly neer op de bank. Kerstbrood met roomboter achter de kiezen, pas teitje kalfsragout verorberdElly zuchtte eens, toen ze de televisie aan zette om alle prachtige liefdesverha len in het programma All you need is love aan te horen. „Tjongejonge, ik zit nu al vol. En dan moet ik nog tu>ee dagen. Morgen brunchen in IJ- zendijke, daar zullen ze vast ook niet op het aantal calorieën letten. En wat dacht je van tweede kerst dag? Gerookte zalm, romige kreef tensoep, een Hollandse garnalen- cocktail, zes kilo mosselen voor vier personen en vanilleroomijs toe." Haar man hoorde haar geklaag aan en gaf een advies: „Je kunt ook ge woon wat laten staan, XL-ly!" voor Houtmarkt Groen licht door Eugène Verstraeten WirWAMT tO». 106,10e. W De gemeente Hulst heeft vergunning verleend voor het verbouwen van de panden aan de Houtmarkt (links) tot tien appartementen en daaronder twee commerciële ruimten. Het inzetje toont hoe straks de voorgevels er in de nieuwe situatie er uit zien. foto Camile Schelstraete Staatsloterij SLIEDRECHT DEZE ZONDAG OPEINlj ZAANDAM ELKE ZONDAG OPEN! Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 101