Parijs knijpt billen samen als Hollande grappig doet effeweg.nl BUITENLAND 9 6t Minister Binnenlandse Zaken is heelhuids uit Algerije teruggekeerd Begin 2014 goed en ga er even lekker tussenuit! GRATIS BROCHURE 2014 De aanwezigen in de zaal, verte genwoordigers van de joodse ge meenschap, moesten grinniken. Maar medewerkers van de presi dent moesten afgelopen zondag in actie komen om de diplomatie ke schade te beperken. Hollande had het weer gedaan. Hij was altijd een flapuit geweest met een onbedwingbare neiging grappen te maken. Dat was leuk in het café, maar niet erg presiden tieel. Zijn adviseurs vertelden Hol lande drie jaar geleden dat hij die gewoonte moest afleren als hij ooit president wilde worden. Hij deed twee beloftes. De eerste was gewicht te verliezen. De tweede: ophouden de clown uit te hangen. Hij was nog niet aan zijn campagne begonnen, of het ging mis. Een journalist vroeg of hij aangekomen was. „Ja, vijf ki lo", zei de kandidaat. „Mag ik die informatie publiceren?", vroeg de journalist. „Je wilt het in de krant zetten?", vroeg Hollande. „Maak er dan maar twee kilo van." Zijn gewicht kreeg hij nooit on der controle, maar hij leek er rede lijk in te slagen die andere dwang te beteugelen. Hij overleefde een urenlang tv-debat met Nicolas Sar- kozy zonder één grap te maken. Maar eenmaal op het pluche ging hij herhaaldelijk in de fout. Toen een klein meisje hem op een beurs toevertrouwde dat ze Sarko- zy nog nooit had gezien, zei Hol lande: „Maak je geen zorgen. Die krijg je ook nook meer te zien." Bij het aftreden van de paus grijnsde Hollande dat Frankrijk 'niemand kandidaat gaat stellen'. Dat bracht Claude Guéant, rech terhand van Sarkozy, tot het oor deel dat 'Hollande nooit positief was geweest over religie in het al gemeen en het katholieke geloof in het bijzonder'. Na zijn grap over Algerije dreigde het olierijke land voortaan zaken met China te doen. Dat zou slecht zijn voor de economie van Frank rijk. Of de uitglijder ook slecht is voor zijn populariteit in eigen land, staat te bezien. Maar een pre sident die te hard probeert Char les de Gaulle te imiteren komt niet authentiek over. De boomlan ge De Gaulle, die op waardige en langzame wijze sprak, was een voorbeeld voor iedere president die na hem kwam. Jacques Chirac ging langzamer spreken, Nicolas Sarkozy omringde zich met klei ne mensen om groter te lijken. Francois Mitterrand liet zijn hoek tanden slijpen om minder op Dra- cula en meer op De Gaulle te lij ken. Maar de transformatie van de huidige president is het minst ge slaagd, en sommige Fransen vin den dat hij vaker zichzelf moet spelen. Komiek Gaspar Proust vindt Hollande zo geestig dat hij speeches vjn hem bewaarde. Dat was voordat hij president werd. Aanhoudingen om molesteren reporter De politie in Kiev heeft twee mensen aangehouden die wor den verdacht van de mishande ling van de kritische Oekraïen se journaliste Tetjana Tsjorno- vil woensdag. Naar een derde betrokkene wordt nog gezocht, maar de politie weet al wat zijn identiteit is, schreven loka le media gisteren. Het motiefis nog onduidelijk. Eerlijke taxichauffeur brengt 3 ton terug Een taxichauffeur in het Ameri kaanse Las Vegas heeft de 300.000 dollar die hij vond op zijn achterbank teruggegeven aan de rechtmatige eigenaar. De chauffeur werd daarop be noemd tot taxichauffeur van het jaar, kreeg 1.000 dollar en een tegoedbon voor een bief stukrestaurant. Sneeuw, storm en lawinegevaar in Alpen Sneeuwval, lawinegevaar en een flinke storm verstoorden gisteren het verkeer in Zwitser land, Oostenrijk en Noord-Ita- lië. Veel vluchten en treinen vertrokken veel te laat of hele maal niet, een aantal bergpas sen was afgesloten en veerbo ten konden niet overal aanleg gen. 120.000 euro verstopt in winkelcentrum In een kluisje in een winkel centrum in het Belgische Sint- Niklaas is 120.000 euro gevon den toen de locker woensdag na tien uur gebruik automa tisch openging. De vrouw van een vorige week opgepakte Al banese gangster kwam het geld ophalen. Ze had nog een kluissleutel bij zich. In die kluis zat 100.000 euro verstopt. Egyptische activisten in hongerstaking Drie Egyptische activisten zijn in hongerstaking gegaan van wege hun behandeling in de ge vangenis. Het gaat om Ahmed Maher, Ahmed Douma en Mo- hamed Adel, drie prominente leden van de 6 April-bewe- ging. Ze kregen drie jaar cel we gens overtreding van de nieu we demonstratiewet. Snowden: Vragen is goedkoper „Als de overheid echt wil we ten hoe het met ons gaat, dan is vragen goedkoper dan be spioneren", aldus klokkenlui der Edward Snowden in een al ternatieve kersttoespraak op het Britse Channel 4. Hij waar schuwde voor het verlies aan privacy. Zijn rede werd na die van de koningin uitgezonden. ALLE REIZEN VOOR 2014 STAAN ONLINE OP ONZE WEBSITE Schilderachtig Zwitserland - Lungern v.a. €419,- Winter in Beieren en Tirol - Oberau v.a. €439,- Schilderachtig Zwitserland met bus en trein - Lungern v.a. €469,- Zwitserse Alpen met bus en trein - Grachen v.a. €499,- Zwitserse Alpen met bus en trein - Brig v.a. €499,- Dé busreizen specialist! Boek nu: www.effeweg.nl of bel 0529 46 96 67 f Ja ik ontvang graag de nieuwe brochure: o Excursiereizen o Fietsreizen o Stedenreizen VRIJDAG 27 DECEMBER 2013 door onze correspondent Cees van Zweeden PARIJS - Het was slechts een grapje, maar Algerije vond het niet leuk. Francois Hollande, president van Frankrijk, had gezegd: „Mijn minis ter van Binnenlandse Zaken is heel huids uit Algerije teruggekeerd. Dat is al heel wat." President Francois Hollande foto Julien Warnand/EPA Francois Hollande, president KIEV LAS VEGAS BASEL SINT-NIKLAAS CAIRO LONDEN Voorjaarsaanbieding! Klagenfurt en de Weissensee Reizen met diverse vertrekdata! LANGLAUFREIS Londen, Oxford en Cambridge Tirol, Kufstein en Tegernsee in de winter Bohemen en Praag !7„ T oorjaarsaanbieding Tf iT' i*!!»! 5 daagse busreis Vertrek: 24 feb, 3, 17, 31 mrt, 14 apr Inclusief: 4 hotelovernachtingen 4x ontbijtbuffet Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar 8 daagse busreis Vertrek: 15, 22 feb Inclusief: 7 hotelovernachtingen 7x ontbijt 7x diner Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar 8 daagse busreis Vertrek: 10. 24 jan, 7, 22 feb, 14. 28 mrt Inclusief: 7 hotelovernachtingen 7x ontbijtbuffet 6x 4-gangen keuzediner 1x Tiroler Bauernbuffet Welkomstavond met drankje 4x avondprogramma Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar All-inclusive drankenpakket zeer voordelig bij te boeken! Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon o.bv. boeking van 2 CffdBHEtJoÊll personen. Exclusief excursie- en entreegelden en €18,- reserveringskosten per boeking. Supervoordelige busreizen Naam dhr/mevr Adres PostcodePlaats Zonder postzegel opsturen naar: etfevreg.nl antwoordnummer 778. 7700 VG Nieuwleusen 5 daagse busreis Vertrek: 17, 24 feb, 3, 17. 31 mrt. 14 apr Inclusief: 4 hotelovernachtingen 4x ontbijtbuffet Overtocht per boot Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 9