ZEEUWS-VLAANDEREN plamecq- Kleur Ezel krijgt zegeningen almanak Nf—t Man betrapt met 170 kilo vuurwerk Sluis in bres voor 'fatsoenlijk ov' Binnenvaart moet bijna vijftig ligplaatsen inleveren voor bouw nieuwe zeesluis en bepleit extra ruimte voor oude' sluis Badkamers De energienota verlagen, dat doe je zelf 26 en 27 Olympische tickets voor Kramer, Bergsma en Blokhuijsen 38 en 39 TERNEUZEN - Binnenvaartschip pers vrezen dat ze door de aanleg van de nieuwe zeesluis in Terneu- zen veertig tot vijftig ligplaatsen verliezen. Het gaat voornamelijk om ligplaatsen aan de kades rond de huidige middensluis. Die ver dwijnt om ruimte te scheppen voor de nieuwe sluis. Het bestuur van de afdeling Terneuzen van Ko ninklijke Schippersvereniging Schuttevaer heeft het probleem inmiddels gedeponeerd bij het projectteam van de Vlaams-Ne derlandse Scheldecommissie. Voorzitter Johnny van Ijk: „We hebben voorgesteld nieuwe lig plaatsen te creëren aan de kanaal kant van de huidige zeesluis. Aan de Goese Kade op die plek is ruim te genoeg. Je zou daar ook een aan tal nautisch gerichte bedrijven kunnen vestigen, die ook weg moeten voor het sluisproject." Schuttevaer heeft ook een alterna tief achter de hand: een insteekha- ven op dezelfde westelijke kanaal oever tussen de zeesluis en de brug bij Sluiskil. Wethouder Frank van Hulle (ruimte) van Ter- neuzen voelt daar, zo bleek al eer der, weinig voor omdat het ge bied is gereserveerd voor 'natte be drijvigheid' voor na 2025. Daar wil hij vooralsnog niet aan tor nen, zei hij in september al. Schuttevaer-voorzitter Van Ijk schetste tijdens de jaarvergade ring van de afdeling nog een an der probleem. „Door het wegval len van de ligplaatsen voor de middensluis en deels voor de bin- nenvaartsluis vrezen we dat er ook te weinig ruimte zal overblij ven voor schepen die voor de sluis moeten wachten. „We moe ten goed opletten dat Rijkswater staat dat probleem niet oplost over de rug van de schippers." Schuttevaer blijft hameren op een goede, afzonderlijke spuivoorzie- ning voor de afvoer van overtollig oppervlaktewater vanuit het Vlaamse achterland via het ka naal. Nu nog wordt de scheep vaart daarvoor gestremd omdat via de sluizen wordt gespuid. Alles over www.pzcwouert.nl Van Gilst v.o.f. Een nieuw plafond in één dag! www.plameco.nl Tel. 0113-2700 00 ZIERIKZEE - Een 53-jarige inwoner van Zierikzee is maandag aange houden omdat hij ruim 170 kilo vuurwerk in zijn woning aan de Lange Groendal had opgeslagen. Daaronder bevonden zich onder meer 126 Cobra's en dertig zelfge maakte mortierbommen. Het fa- brieksvuurwerk is direct in beslag genomen. Medewerkers van de Explosieven Opruimingsdienst (EOD) hebben het zelfgemaakte vuurwerk onderzocht voordat het is afgevoerd. Volgens de specialis ten van de EOD heeft de 53-jarige man zijn omgeving ernstig in ge vaar gebracht. De man is na ver hoor in verzekering gesteld. OOSTBURG - Het Sluise college van B en W moet er alles aan doen om ervoor te zorgen dat er in de gemeente 'fatsoenlijk openbaar vervoer blijft'. De complete ge meenteraad steunde vorige week een motie van de PvdA met die opdracht. De provincie maakte onlangs de eisen bekend voor de aanbeste ding van het openbaar vervoer in Zeeland van 2015 tot 2025. West-Zeeuws-Vlaanderen komt er volgens de PvdA-fractievoorzit- ter Robert Evers bekaaid vanaf. Zo wordt op veel trajecten moge lijk alleen nog op afroep gereden met kleine busjes. Het college zei ook bezorgd te zijn en omarmde de motie. Zijn auto was total loss, maar de Middelburger kwam met de schrik vrij. Hij was in een sloot beland doordat het wegdek door de regen spekglad was geworden. Daags erna belde hij de garage. Of ze hem zo snel mogelijk een nieuwe óf een prima occasion konden leve ren. Zonder auto kan hij namelijk niet. Haast was geboden. Behulpzaam als altijd voegde de Middelburger de garagehouder toe dat de kleur van de te leveren auto secundair was. Na wat geroezemoes op de achtergrond kreeg hij een nieu we persoon aan de lijn, die vertelde dat de kleur secundair helaas, he laas, net was verkocht. Ze hadden nog wel andere kleuren. VRIJDAG 27 december 2013 Vrees voor verlies ligplaatsen door Wout Bareman O Ga verder op EMMADORP - Een ezel die een kerstdienst bijwoont. Vreemd? Niet in café Het Verdronken Land bij Emmadorp, waar gisteren traditiegetrouw een priester van achter de toog op geheel eigen wijze de dienst leidde. De ezel kwam de bezoekers aansporen het geld tijdens de ver koop van oliebollen en knuffelezels te laten rollen, want de opbrengst ging naar ezelopvangcentrum Anegria in Stekene. foto Peter Nicolai PLAFONDS Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 73