Greenpeace-activisten komen snel naar huis Bovag eist verklaring 'zuivere' rijleraar auping 6 BINNENLAND Het is nog niet bekend wanneer Ubels en Oulahsen naar Neder land komen. De Amsterdamse Oulahsen houdt dat nog even ge heim, vertelde ze gisteren. „De eerste mensen die ik op Schiphol wil zien, zijn mijn familie en een aantal vrienden. Dat is een privé- moment." Met de andere opvarenden heeft ze een band opgebouwd die ook na terugkeer in Nederland zal blij ven bestaan. „Zij zijn de enigen die weten wat- ik heb meege maakt. Ik ga een aantal mensen weer bezoeken." Volgens een woordvoerster van Greenpeace zijn er gisteravond vluchten geboekt voor de buiten landse opvarenden van de ijsbre- ker. De bedoeling is dat zij van daag, morgen of zondag thuisko men in hun land van herkomst. Vorige week werd bekend dat de activisten amnestie zouden krij gen. Eergisteren zijn 29 van de 30 opvarenden naar de immigratie dienst in Sint-Petersburg gegaan om hun visum aan te vragen. Oulahsen heeft nog getwijfeld over het aannemen van de amnes tie, omdat die impliceert dat zij een misdaad heeft begaan maar vergeving krijgt van de Russen. De opvarenden hebben altijd be streden dat ze een misdaad heb ben gepleegd, maar ze werden desondanks verdacht van piraterij en hooliganisme. „Ik heb nooit gedacht dat ik vijf tien jaar de cel in zou gaan, maar ze kunnen je anderhalf jaar of zelfs langer vasthouden geduren de het onderzoek", zegt Oulah sen. „Mijn advocaat zei dat ik me er beter bij neer kon leggen. Ik hoef geen schuld te bekennen." Een woordvoerder van het minis terie van Buitenlandse Zaken noemde het goed nieuws. Het is volgens hem een kwestie van een paar dagen voor de twee Neder landers weer thuis zijn. Ook de Italiaanse Greenpeace-ac tivist Christian D'Alessandro heeft gratie gekregen. Hij was de laatste van de opgepakte dertig ac tivisten van de milieu-organisatie die nog niet van de amnestierege ling in Rusland had geprofiteerd. De activisten werden in septem ber aangehouden bij een actie bij een Russisch boorplatform. De Arctic Sunrise zelf ligt nog al tijd in de haven van Moermansk. Het schip zou volgens Green peace vrijgegeven moeten wor den nu de juridische procedures zijn gestaakt. Maar dat is nog niet gebeurd. Mocht dat zo blijven, dan start Greenpeace een juridi sche procedure om het schip te rug te krijgen. BUNNIK - Om 'cowboys' uit de sec tor te weren eist brancheorganisa tie Bovag van alle rijinstructeurs een Verklaring Omtrent Gedrag (VOG). De verklaring moet uit sluiten dat er rijles wordt gegeven door mensen die zeden-, fraude- of drankmisdrijven op hun naam hebben staan. In totaal gaat het om ongeveer duizend rijschoolhouders en enke le duizenden instructeurs. De VOG-eis gaat waarschijnlijk per 1 juli in. Ook andere belangenclubs overwegen deze stap. „Doordat veel rijscholen ook opleiden voor het bromfietscertificaat, komen er nu jongeren vanaf 15,5 jaar over de vloer", legt voorzitter Roger Keijbeck van de Bovag-rijschool- houders uit. „Ouders moeten hun kind met een gerust hart naar de rijschool kunnen sturen." Belangenorganisaties vroegen het ministerie de VOG te verplichten voor alle rijschoolhouders. Nu dat uitblijft, trekt de Bovag een eigen plan. De druppel die de emmer deed overlopen was een incident bij het examencentrum in Rijs wijk. Daar werd, na een ruzie, in de auto van een rij-instructeur een vuurwapen gevonden. In de strijd tegen 'cowboys' past Bovag ook de garantieregeling aan. Als een aangesloten onderne mer failliet gaat, garandeert Bo vag dat betaalde lessen door ande re rijscholen worden uitgevoerd. Die garantie vervalt als een -rij school op grote schaal via bijvoor beeld Groupon-acties goedkope lessen heeft verkocht. Dit jaar gin gen enkele bedrijven failliet die als laatste redmiddel zulke acties hielden. Honderden leerlingen be taalden de goedkope lessen voor uit. Na het faillissement moesten collega's die lessen opvangen. Jij een bed, zij een bed Auping nights, Better days Zondag a.s. geopend! Kijk op www.auping.nl Een goede nacht begint bij: een Auping Plaza en Auping Premium dealer Axel: Pot Interieur, Nieuwendijk 89 - Poortvliet: Auping Plaza, Paasdijkweg 33 (Woonboulevard) Koudekerke: Woontrend Zeeland, Duinstraat 18A Mannes Ubels (links) en Faiza Oulahsen ontvingen een uitreisvisum in Sint-Petersburg. foto Anatoly Maltsev/EPA SINT-PETERSBURG - Greenpeace-acti- vist Mannes Ubels heeft gisteren zijn uitreisvisum gekregen en van daag haalt Faiza Oulahsen haar uit reisvisum op in Sint-Petersburg. Daarmee kunnen de opvarenden van het Greenpeace-actieschip de Arctic Sunrise Rusland verlaten. door Paul Bots Auping zorgt voor een warm gevoel deze winter: nu 15% voordeel op het Auping assortiment. En bij aankoop van een compleet bed geeft Auping kinderen in een SOS kinderdorp in Guatemala een slaapplek om in te dromen. Zoek dus snel de warmte op bij een Auping Plaza of Auping Premium winkel bij jou in de buurt. Geldt in de actieperiode van 14 december 2013 t/m 2 februari 2014. Kijk op Auping.nl/warmewinter voor de actievoorwaarden en de samenwerking met SOS Kinderdorpen. SOS KINDERDORPEN Een liefdevol thuis voor it ader kind

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 6