Vlissingse bioscoop bijna twee keer zo groot OPRUIMING Trar c_Home MET KORTINGEN TOT WEL OP MODELLEN DIE UIT DE COLLECTIE GAAN De nieuwe zaal wordt veel groter dan de zalen die er nu zijn: er kun nen 750 mensen zitten; het film doek wordt 25 meter breed en er komt een podium in. „Maar we bouwen geen toneeltoren", zegt directeur Ad Weststrate. „Dus we worden geen schouwburg. Zon der een toneeltoren kun je geen decors bouwen." En ja, hij heeft al bezoek gehad van Lievens, de theaterexploitant die in Middelburg aan de slag wil met de schouwburg. „Geen idee of hij ongerust was", lacht West strate. Maar CineCity wordt geen concurrent, bezweert hij. Toch wordt de nieuwe zaal straks niet alleen gebruikt voor film. „Er is een podium, er is licht, maar het is dus geen schouwburg. Mu ziek kan er wel heel goed in, een theatertoernee van een band bij voorbeeld, of cabaret. Dat zou ook goed kunnen." De zaal krijgt een eigen ingang, een eigen foyer en eigen toiletten, zodat evenemen ten volledig los van de activitei ten in de bioscoop plaats kunnen vinden. De bioscoop heeft nu in totaal 1250 zitplaatsen, Waarvan 330 in de grootste zaal. En ja, er is be hoefte aan een nieuwe grote zaal, zegt de bioscoopdirecteur. „We zijn vaak vol, we hebben een ho ge bezetting. Daar komt nog bij dat we steeds meer alternative con tent aanbieden, ballet bijvoor beeld, live vanuit het Bolsjojthea- ter uit Moskou, of sportwedstrij den. En intussen willen we ook nog films blijven draaien." De zaal wordt comfortabel, voor spelt Weststrate, met lekker rui- De Vlissingse bioscoop Cine City bouwt binnenkort een nieuwe filmzaal met 750 stoelen. me stoelen en goed zicht op het doek. „Ik verbaas me altijd over stoelen in schouwburgen. Als je binnenkomt in zo'n zaal denk je: wow! Totdat je gaat zitten.... Een theaterdirecteur heeft mij eens ge zegd dat ze mensen zo wakker willen houden, maar je wil toch gewoon lekker zitten? Dat wil je thuis toch ook?" De nieuwe zaal komt rechts van de bestaande bioscoop - voor wie ervoor staat. Op het grasveld, op het steile weggetje omhoog en op een deel van het parkeerterrein. „Er is overleg geweest met de stad of dat kon. En dat kon, zeiden ze, dus dat geloof ik. De toegang naar het parkeerterrein wordt verlegd naar de andere kant, bij het begin van de Spuïkomwég." Vrouw vindt parol in gekregen oester Hannah van den Boomgaard uit Yerseke heeft op kersta vond een parel in haar oes ter gevonden. Ze kreeg wat oesters van de buurman, die in de oesterhandel zit Op de zelfde avond vond haar plaatsgenoot Patrick van der Endt ook een parel in een oester, maar die was veel kleiner. „Het is leuk om een keer mee te maken", zegt van der Endt. Met de kerstman in de stoomtrein De kerstexpress van de Sto omtrein Goes-Borsele rijdt vandaag en morgen om 14.00 van Goes naar Hoede- kenskerke. De kerstman reist mee met de trein, net als Stuffy de schoorsteenve ger. Hij vertelt een winter verhaal aan de kinderen. Om 17.00 uur is de trein weer terug in Goes. Na mor gen rijdt de trein pas weer op 6 april. Man betrapt met 170 kilo vuurwerk Een 53-jarige inwoner van Zierikzee is maandag aange houden omdat hij ruim 170 kilo vuurwerk in zijn wo ning aan de Lange Groendal had opgeslagen. Daaronder bevonden zich onder meer 126 Cobra's en dertig zelfgemaakte mortier- bommen. Het fabrieksvuur- werk is direct in beslag geno men. De man is na verhoor in verzekering gesteld. Brandstichting in de binnenstad In de binnenstad van Mid delburg is in de nacht van woensdag op donderdag rond 1.30 uur twee keer brand gesticht Een gepar keerde auto aan de Lam- brechtstraat is uitgebrand net als een scooter die gepar keerd stond tegen een gevel aan de Korte Noordstraat. Het huis raakte daarbij ook beschadigd. kerst hier te zijn, ik heb verder geen plannen met deze dagen." Naast haar zit meneer Leijs. „Ik ben hier omdat ik er een stukje in de krant over las en omdat ik an ders toch alleen zit. Dit jaar had ik trouwens een reden om extra dankbaar te zijn. Ik kreeg telefoon van mijn broer." „En dan zou u natuurlijk zeggen: 'waarom is dat nou zo bijzonder?', maar als ik u zeg dat hij op de Fi lippijnen woont, dan begrijpt u waarom. Ze hebben de tyfoon overleefd. Hij en zijn vrouw zaten wel in spanning, omdat haar broer en zus in het getroffen ge bied wonen. Ze konden weken geen contact krijgen. Dus ja, dan leef je toch mee. En alles is goed gekomen uiteindelijk." Mevrouw Zandbergen heeft het naar haar zin. „Dit zijn van die momenten dat ik even kan pra ten", zegt ze. Ze heeft altijd in Den Haag gewoond, maar is de grote stad uitgegaan toen ze te maken kreeg met geweld in de buurt. „Daar durfde ik niet meer over straat 's avonds, maar hier wel. Dat is heerlijk." Ook zij is hier voor de derde keer, ze is ge vraagd door dokter Harten nadat haar zus, met wie ze altijd samen woonde, overleden was. „Het is heel leuk om hier te zijn, en ze be steden er altijd heel veel zorg aan." Aan tafel ontstaat discussie: waar om is het kerstdiner eigenlijk zo vroeg? „Dat komt van de boeren", weet een mevrouw die oorspron kelijk ook niet uit het dorp komt. „Die zijn allemaal gewend om om zes uur op te staan. Dus die heb ben honger om twaalf uur. Bij mij in de buurt ruikt het om half twaalf's middags altijd naar vlee- schgebraad." Dat het op eerste kerstdag is, is bij zonder, zegt Harten. „Er wordt van alles georganiseerd, maar nooit op eerste kerstdag. Wel in de dagen en weken ervoor, maar ja: dan zit iedereen wéér gewoon alleen met Kerstmis. Of mijn ei gen kerst zo wel leuk is? Ach, de mis begint vroeg, het diner is om een uur of twee klaar. Om drie uur begint mijn eigen kerst." Mortiereboulevard 40, Middelburg T (0)118 - 60 69 01 www.trendhome.nu door Nadia Berkelder vlissingen - Alles in het vijftien jaar oude bioscoopcomplex werd eigenlijk te klein: het restaurant, de studio's voor omroepbedrijf CTV, de kantoren en vooral ook de filmzalen. Dus komt er een nieuwe zaal bij. VRIJDAG 27 DECEMBER 2013 BEVELANDEN en THOLEN 29 YERSEKE HOEDEKENSKERKE ZIERIKZEE MIDDELBURG van en voor het dorp Meneer Leijs en mevrouw Wiskerke. foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 69