Goes moet AW 1,2 miljoen betalen HERRY www.cherrylin.nl T»r OPRIL GROTE MARKT 11, GOES 0 66 Dit zijn van die momenten dat ik even met andere mensen kan praten. 28 BEVELANDEN en THOLEN EENZAAMHEID In Heinkenszand hielden de kerken woensdag voor de derde keer een kerstdiner. OP RESTANTEN LINGERIE NACHTMODE Fotowedstrijd van landschap Noord-Beveland f&ovhivalitett www.vuurwerkzeeland.nl Goes had een planschade van ïio.ooo euro berekend, maar AVV ging daarmee naar de rechtbank in Middelburg. Die stelde de scha de vast op 720.000 euro. Ook dat vond AVY veel te weinig. Zelf had het bedrijf een schade van ruim anderhalf miljoen berekend. De gemeente Goes daarentegen vond het veel te veel, zodat een gang naar het hoogste rechtsor- gaan, de Raad van State, werd ge maakt. Die oordeelde dinsdag dat AW voor 878.000 euro planscha de heeft geleden. Vermeerderd met de rente vanaf 2007 en proces kosten, komt dat Goes op ruim 1,2 miljoen te staan. Jörgen Geurts van AW is niet blij met de uitspraak. „Wel dat er nu een eind komt aan het gedoe, maar een zaak als deze kent eigen lijk alleen verliezers. Het is nu acht jaar aan de gang. Het huidige college van B&W in Goes erft dit van de voormalige wethouder Thijs 't Hart," De Raad van State gaf AW en de Middelburgse rechtbank gelijk in de vaststelling dat het bureau dat indertijd werd ingeschakeld, niet alle bouwmogelijkheden voor het perceel had bekeken. AVV heeft het betreffende perceel met opstal len twee jaar geleden al verkocht. wissenkerke - Met een foto van zijn mooiste plekje op Noord- Be veland geeft burgemeester Henny van Kooten virtueel het start schot voor de fotowedstrijd 2014 van de Sociëteit Noord-Beveland. Een jaar lang kan er ingezonden worden. De jury wordt voorgeze ten door lucht- en landschapsfoto graaf Cas Donker uit Kamper land. Elke maand selecteert hij een inzending voor het 'Gele Krantje' dat maandelijks op Noord-Beveland verschijnt. De foto's worden verspreid op Twitter met de hashtags #fotowedstrijd20i4 en #noordbeveland en gepubliceerd via Facebook: www.face- book.com/noord.beveland.foto wedstrijd. De prijzen zijn foto workshops met Donker. Inzenden: fotowedstrijd2014@gmail.com. HEINKENSZAND - Nou, glundert de vrouw. „Ik hou heel erg van soep." Ze krijgt er nog een volle schep bij. Het is ouderwetse groentensoep; de tweede gang van een viergangendiner, speciaal gekookt voor mensen die anders de hele eerste kerstdag alleen thuis zouden zitten. „Dit is de derde keer dat ik hier eet", vertelt mevrouw Jongejans voor de maaltijd. „Van deze tafel zijn we met zijn allen van de Fon- teyne, het zorgcentrum. Wat ik hierna ga doen? Misschien doe ik wel een dutje. Of anders ga ik ach ter de computer zitten. Ik heb van de week nog 54 kerstkaarten ge maakt. Op de computer hè." Ze vist een kaart uit haar tas. „Met een wens, schrijf dat maar in de krant." Op de achterkant staat: 'ik heb een wens voor iedereen, een mooie kerst met lieve mensen om je heen'. Anneke Harten houdt alles in de gaten. Samen met Sjaak Priem heeft zij drie jaar geleden het ini tiatief genomen om voor mensen te koken. „Sjaak kookt graag en wilde iets doen, dus toen hebben we dit bedacht." Het eerste jaar was het alleen vanuit de katholie ke kerk, daarna is de protestantse kerk erbij gekomen. „Maar je hoeft niet kerkelijk te zijn om mee te eten", zegt Harten. „Ieder een is welkom." Dus zitten er bijna dertig mensen in de feestelijk aangeklede huiska mer van de pastorie naast de kerk. „Alles is gesponsord", zegt Har ten. „De kerstversiering, de tafel kleden, de servetten, de chocolaa tjes bij de koffie. En het eten wordt gekookt door vrijwilligers. De één doet de soep, de ander het vlees. En we hebben nooit gebrek aan mensen, het hele dorp doet mee en iedereen vindt het leuk om mee te doen. Dat is echt het voordeel van zo'n dorpsgemeen schap." Op het menu staat meloen met Ardenner ham, heldere verse groentensoep, kalkoenstukjes in saus met sperzieboontjes, worte len, sla, stoofperen en aardappel schijfjes en pudding met warme kersen en slagroom toe. „Daar eet je je vingers bij op", voorspelt me vrouw Jongejans. Mensen die alleen zijn met kerst mogen mee-eten. In de praktijk zijn dat vaak ouderen: mensen die nog zelfstandig wonen, of be woners van zorgcentra. „Het is nog lastig om mensen uit te nodi gen", zegt Harten. „Veel mensen die alleen wonen, zijn ook niet zo gewend om met anderen om te gaan. De drempel is hoog. Wat moet ik daar nou?, zeggen ze. We benaderen iedereen van wie we weten dat ze alleen zijn persoon lijk. Dat werkt het beste." Harten is zelf huisarts in het dórp, dus veel mensen kennen haar en zij weet wat er achter de voordeur speelt. „In mijn praktijk nodig ik geen mensen uit, maar ik ken na tuurlijk wel de thuissituatie van iedereen." De dochters van Harten lopen rond met glazen wijn en schalen sla en stoofperen. Mevrouw Wis- kerke geniet. „Het is fijn om met Je bent ai een tijdje ziek. Heel vervelend. Je wilt graag weer werken. Alleen... dat lukt nog even niet. En je denkt: Wat nou als ik m'n oude werk helemaal niet meer kan doen? En m'n baas ook geen ander werk heeft? Ben ik dan m'n baan kwijt? Kan ik nog iets anders doen? En hoe zit 't dan met geld? Dat soort vragen, daar is UWV voor. Kijk op uwv.nl Je krijgt er duidelijke antwoorden, waarmee je verder kan. UWV werken aan perspectief door Mieke van der Jagt GOES - Projectontwikkelaar AW Be heer krijgt 1,2 miljoen euro plan schadevergoeding voor een perceel aan de Frans den Hollanderlaan in Goes, waar plannen voor een vijf tien meter hoog appartementen complex lagen. In het nieuwe be stemmingsplan mag op het kavel al leen een huis met een aanbouw staan. Kerstdiner |C door Nadia Berkelder Mevrouw Zandbergen Spoorstraat 7c, 's-Gravenpolder Showroom open: di 24 en vr 27 dec. 9.00-17.30 uur za 28 en ma 30 dec. 7.30-21.00 uur di 31 dec. 7.30-17.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 68