Fast Soccer Toernooi voorziet in een behoefte SPORT 43 Den Herder geeft stokje over bij Emergotoernooi Delta sportdagen met clinics „Het aantal recreatieve teams dat meedoet is inderdaad aanzienlijk groter dan het aantal prestatieve teams", vertelt organisator Sjaak den Herder. „Er doen in totaal twaalf teams mee in het recreatie- ve toernooi en er zijn vijf ploegen die met elkaar strijden om de prij zen in de prestatieve klasse." Sinds vorig jaar werkt het toer nooi samen met Walcheren Mo zaïek, een project dat als doelstel ling heeft ontmoeting, dialoog en samenwerking tussen Nederland se en allochtone organisaties en groepen. Den Herder: „Zij waren hier een keer om te kijken en zagen dat er ook allochtone mensen aan ons toernooi meededen. Zij vonden het mooi dat wij daar aandacht aan besteden en zodoende wilden zij graag met ons samenwerken. En dit jaar doen zij voor het eerst zelf aan het toernooi mee." Het zaalvoetbaltoernooi wordt al weer voor de twintigste keer ge houden. Voor Den Helder een mooi moment om het stokje aan iemand anders over te geven. „Ik heb besloten om er na deze editie mee te stoppen. Ik heb het nu *v twintig jaar georganiseerd en dat vind ik een mooie mijlpaal, maar ook een mooi moment om er mee te stoppen." „Tijdens het toernooi wordt een vorm van voetbal gespeeld dat ei genlijk tussen zaalvoetbal en veld- voetbal in zit", vertelt Aector Dooms, die al vanaf het begin bij de organisatie van het toernooi is betrokken. „Omdat de ploegen die meedoen normaal gesproken op het veld voetballen en niet in de zaal, wilden we het veldvoet- bal tijdens dit toernooi graag be naderen. Met deze tak ven de sport, die afkomstig is uit Ameri ka, lukt dat aardig." Een ander soort voetbal betekent natuurlijk ook andere regels. „Langs het veld staat een boar ding. Dit betekent dat de bal niet zo snel uit gaat en dat het spel dus nauwelijks stilligt. Als de bal over de boarding heen gaat, moet deze natuurlijk wel weer in het spel gebracht worden. Dit gaat ook op een andere manier dan bij het veld- of zaalvoetbal. Er wordt niet ingegooid of ingeschoten, maar onderhands ingerold", geeft Doorns aan. Maar er zijn ook overeenkomsten met het zaal- en veldvoetbal, ver telt de organisator. „Een overtre ding wordt natuurlijk bestraft. En een zware overtreding levert zelfs een tijdstraf van twee minuten op. Maar er wordt wel meer toege laten dan bij het normale zaalvoet bal." Het toernooi is opgericht met het idee om de Zeeuws-Vlaamse voet balclubs het tegen elkaar op te la ten nemen tijdens een toernooi in de winterperiode. „Ie merkt dat het ontzettend leeft, 24 van de 30 Zeeuws-Vlaamse clubs doen mee. Dat is ontzettend veel. Daarnaast wordt het evenement ook druk bezocht, vooral de finale dag." Toch is er even sprake van een dipje geweest. „Ongeveer tien jaar geleden liep het niet zo lekker met de inschrijving. Een aantal clubs uit Zeeuws-Vlaanderen zag af van deelname en wij zagen ons genoodzaakt om clubs uit andere delen van de provincie uit te nodi gen. Zo hebben in het verleden Goes en Vlissingen bijvoorbeeld meegedaan en zijn Walcheren en RCS nog steeds vaak aanwezig." RCS is uitgegroeid tot één van de favorieten. „Zij hebben het toer nooi al een aantal keren weten te winnen", vertelt Doorns. „Samen met Terneuzen - de winnaar van vorig jaar - behoren zij tot de kanshebbers. Maar ook HW, Zaamslag en Terneuzense Boys behoren daartoe." Het toernooi, waaraan 25 teams meedoen, be gint 28 december. Poule 1: Terneuzense Boys, Spui, RIA W., Hoek 2 en Corn Boys. Poule 2: Terneuzen, Oostburg, Breskens, Hulsterloo en Terhole. Poule 3: Zaamslag, Steen, FC Axel, Schoondijke en Groede. Poule 4: RCS, Hontenisse, Aarden burg, Biervliet en Sluiskil. Donderdag 2 januari: Poule 5: HW'24, Philippine, Koe wacht, I)zendijke en SDO. De zestien beste ploegen maken tijdens de finaledag op zaterdag 4 januari uit wie er met de winst vandoorgaat. Maandag 30 december is er ook voor bedrijventeams (prestatief en reacreatief) een toernooi. De aanvang is 9.00 uur. Donderdag 2 januari komt de jeugd in actie. MIDDELBURG - Energiebedrijf Del ta houdt donderdag 2 en vrijdag 3 januari de Delta sportdagen. Ze worden gehouden in Sportpunt Zeeland in Goes, zijn gratis en zijn bedoeld voor voor de jeugd in de leeftijd van 10 tot 18 jaar. Op beide dagen tussen 9.30 en 15.00 uur kunnen kinderen mee doen aan drie clinics, die gegeven worden door bekende sporters. Zo worden de voetbalclinics ver zorgd door )VOZ, onder leiding van Dennis en Gérard de Nooijer. Bij de dansclinics is Rowan Hop penbrouwers (deelneemster So You Think You Can Dance) aan wezig voor het geven van tips tries. Andere onderdelen zijn trampolinespringen, klimmen, gladiator workouts, zwemmen, basketbal, zumba en judo. Er zijn dertig plaatsen per clinic beschik baar. VRIJDAG 27 DECEMBER 2013 MIDDELBURG - Het Emergo zaalvoet baltoernooi vindt dit jaar voor de twintigste keer plaats. Het evene- ment, dat zondag in Vlissingen wordt gehouden, staat vooral in het teken van het plezier. y De indeling voor toernooi is: Prestatieve poule: Groene Ster, SC Baskenburg 1, Team Souburg, Engiplast/Uiterton en Team Schinkel Recreatief poule 1: Geen Idee, Con current Joen., Team Prince en 't Zooi- ke Recreatief poule 2: Oud Emergo, Team Amels BV, Jong Geen Idee en Thermo Products Recreatief poule 3: Café Hart van Middelburg, SC Baskenburg 2, Buijsse -» Mode en Walcheren Mozaïek De eerste wedstrijden beginnen om 9:30 uur en het toernooi wordt om 16:20 uur afgesloten met de finale in de prestatieve klasse. Goes-speler Ray Kroon zoekt zijn man op in de finale van het kerstzaalvoetbaltoernooi in Goes, dat traditioneel werd georganiseerd door voetbalclub 's-Heer Arendskerke. Door een doeltreffende vrije trap werd Kroon matchwinnaar in de eindstrijd tegen RCS. foto Marcelle Davidse door Daniel Vervelde MIDDELBURG - Het is kerstvakantie en voor de voetbalclubs in Zeeuws-Vlaanderen betekent dit maar één ding: het Fast Soccer Toernooi in sporthal Vliegende Vaart staat voor de deur. Op 28 de cember gaat het jaarlijkse zaalvoet balevenement van start. Maar wie denkt dat er volgens de officiële zaalregels wordt gespeeld, komt bedrogen uit. De pouleindeling is als volgt: Zaterdag 28 december: Maandag 30 december: Meer informatie en opgeven kan via de website www.delta.nl/sportdagen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55