Dringen geblazen bij de Kerstloop SPORT 41 tt Ik vroeg me af op ik de enige was die gisteravond te veel gegeten had Wielerwereld kijk terug op voorbije seizoen Oemoemenoe opent met thuisduel De rugbyers van Oemoeme noe openen de strijd in de degradatiepoule van de ere klasse met een thuiswed strijd. De Middelburgse for matie treft zaterdag 4 janua ri op sportpark de Sprong RC Waterland. Oemoeme noe begint de degradatie strijd met drie bonuspun- ten, tegenstander Waterland heeft uit de reguliere compe titie één punt meegenomen. De nummer laatst degra deert uiteindelijk. El Hamdaoui moet afvallen van coach Mounir El Hamdaoui moet afvallen. Dat zegt zijn coach Bernd Schuster van Malaga CF in de Spaanse krant AS. De oud-Ajacied is in de ogen van de Duitse trainer te zwaar en krijgt daarom niet veel speeltijd. „Of hij gaat proberen vijf of zes kilo's kwijt te raken, of hij zal niet meer spelen", waarschuwt Schuster in AS. El Hamdaoui speelt op huur- basis voor Malaga. Nieuwe ploeg voor Luis León Sanchez Zijn naamgenoot Samuel is nog naarstig op zoek naar een nieuwe ploeg, maar Luis León Sanchez heeft voor vol gend jaar wel onderdak ge vonden in het wielerpelo- ton. De Spaanse oud-renner van Belkin (en de voorgan gers Blanco en Rabobank) heeft een contract getekend bij Caja Rural-Seguros. Dat is een zogeheten proconti- nentale ploeg, die op een ni veau lager fietst dan de World Tour. Cricketduel trekt record aan mensen Het cricketduel in Melbour ne van The Ashes tussen Au stralië en Engeland heeft gis teren een recordaantal be zoekers getrokken. Volgens de Australische cricketbond kwamen in totaal 91.092 toe schouwers op de wedstrijd in de Melbourne Circket Ground af. Dat is 292 bezoe kers meer dan het oude re cord uit 1961. Het stadion biedt maximaal plaats aan 100.000 toeschouwers. Rus Serebrjakov vier jaar geschorst Alexander Serebrjakov is door het antidopingbureau in Rusland voor vier jaar ge schorst wegens een positie ve dopingtest. De 26-jarige wielrenner van Euskaltel werd 18 maart betrapfop het gebruik van epo. Het an tidopingbureau besloot daar na eerdere controles van Se rebrjakov met vernieuwde methodes opnieuw te tes ten. Toen bleek ook een con trole van 21 februari positief. luriena de Vries uit Nijmegen is niet bepaald een gelegenheids- hardloopster, maar voor haar was de Kerstloop toch een soort van impulsaankoop. De 25-jarige triat lete bracht de kerstdagen door in Oud Gastel, bij haar vriend en col lega-triatleet Rob Musters. Ze wa ren op zoek naar een leuk wed strijdje om de kerstdagen te bre ken en die vonden ze in Dishoek. „We dachten 'dit is een leuk loop je' en dat was het ook, met de dui nen, het strand en de bossen. We komen zeker terug." De Vries kwam, zag en overwon, want met haar 38 minuten en 14 seconden was ze na 9,2 kilometer veruit het snelst bij de vrouwen. Tweede werd Hennie van Eijber- gen uit Vlissingen, Eva Boon man-De Kraker uit Middelburg werd derde. Bij de mannen won Tim Pleijte uit Zoutelande met overmacht, voor Adriaan van Keulen uit Mid delburg en aanstormend talent Ruden Grim uit Lewedorp. De 4,5 kilometer was bij de man nen een prooi voor Wouter Ver- straate uit Westkapelle in 19.59. Bij de vrouwen won Mirjam Adriaanse uit Nijmegen in 24.16. Voor Gerda Franse was de Kerst loop een vast onderdeel van haar kerstritueel. „Dit was zeker de tiende keer dat ik meedeed", zei de 64-jarige Vlissingse nadat ze na één uur, twee minuten en nog wat seconden over de streep was gekomen. „Ik houd er altijd rekening mee. Gisteren heb ik me netjes gedra gen aan het kerstdiner. Weinig vettigheid en weinig alcohol. Van avond ga ik er tegenaan, met een biertje of een wijntje." Nerea Hanse uit Koudekerke kwam wat minder fit aan de start. Al op de eerste heuvel in het par koers viel ze helemaal stil. „Ze kwamen me aan alle kanten voor bij", zei de 41-jarige Walcherse. „Ik vroeg me af of ik de enige was die gisteravond te veel gegeten had. Daar had ik nog behoorlijk last van. Maar ja, ik wilde even lek ker naar buiten. Vandaar." HEINKENSZAND - De Stenge in Heinkenszand is morgen voor de tweede keer het toneel van de ein- dejaarsmeeting van de Zeeuwse wielerwereld. Het is de afsluiting van het fietsseizoen voor zowel de prestatieve als recreatieve fiet ser. Er wordt onder leiding van ver slaggever Piet Eversdijk teruggeke ken op het voorbije seizoen. Zo zullen onder anderen Nick van der Lijke, Davy Gunst, Milan Va der, Brian van Goethem, Marco Minnaard en Birgit Lavrijssen aan wezig zijn. Tijdens deze bijeenkomst wordt door gedeputeerde Ben de Reu ook het wielerbeeldmerk van Zee land onthuld. In dit beeldmerk zijn de typische Zeeuwse elemen ten, zoals wind, water, zand en zon, verwerkt. De bijeenkomst be gint om 16.30 uur. VRIJDAG 27 DECEMBER 2013 MIDDELBURG MALAGA MADRID MELBOURNE MOSKOU door Koen de Vries DISHOEK - Het was gisteren bij de inschrijftafels van de Kerstloop weer dringen geblazen. Honderden gelegenheidshardlopers besloten op het laatste moment zichzelf tus sen twee copieuze kerstmaaltijden door nog even uit te laten in de na tuur tussen Dishoek en Vlissingen. Uiteindelijk werden zeshonderd startnummers uitgereikt, ongeveer net zo veel als vorig jaar, toen een recordaantal lopers meedeed. Nerea Hanse Lars van der Haar gaat winnend over de finish. Achter hem is Martin Bina content met zijn tweede plaats, foto David Stockman/AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53