Weg van Michael van Cerwen naar wereldtitel ligt nog vol valkuilen Eerste slag voor Lotte van Beek SPORT 39 Aan de vroegtijdige uitschakeling van zestienvoudig wereldkampi oen Phil Taylor, de man die hem vorig jaar in de finale klop gaf, had hij weinig boodschap. „Ik zou Phil nu toch ook pas weer in de fi nale zijn tegengekomen. Daar moet ik eerst maar eens zien te ko men." Niet dat het angstzweet op zijn gladde hoofd verschijnt wan neer hij aan de mogelijke (zware) tegenstand denkt. „Als ik goed ben, kan ik iedereen hebben. Dat weet ik. Natuurlijk heb ik de par tij van Lewis tegen Vincent van der Voort gezien in de vorige ron de. Vincent stond heel goed te gooien, maar ging er toch met 4-1 af. Heel jammer voor Vincent, want die is de laatste tijd goed be zig. En Adrian behoort samen met Phil en mij tot zeg maar de grote drie, die vooraf tot de groot ste kanshebbers werden gere kend." Tegen Gary Anderson en Ray mond van Barneveld heeft Van Gerwen, zo schudt hij uit zijn mouw, goede statistieken. „Ik heb het afgelopen jaar acht keer tegen Raymond gegooid en zeven keer gewonnen. Hij zal er dus meer te genop zien dan ik als wij elkaar te genkomen, denk ik. Bovendien is hij nog niet zeker van deelname aan een paar belangrijke toer nooien die eraan komen en ik wel. Bij hem is de druk dus gro ter." Stress lijkt aan Van Gerwen voor bij te gaan. Zo zit hij nou eenmaal in elkaar. Bovendien: hij is nog jong, 24 jaar pas. „Mijn grote doel is wereldkampioen worden. Liefst nu, maar als het niet lukt is er geen man overboord. Dan gebeurt het wel volgend jaar of het jaar daarop. Het gaat me sowieso een keer lukken, dat voel ik." Toch gloort er een fraai extraatje als hij dit WK al weet te winnen. „Dan ben ik voor het eerst num mer één op de wereldranglijst. Ja, dat zou heel mooi zijn. Maar ook dat is iets dat anders oök wel komt als ik doorga zoals ik bezig ben^-i :£bnd£M loinui hpv jnuq hij eerder op de baan moest dan Bergsma, Blokhuijsen en Kramer. Dat had hij echter ook een beetje aan zichzelf te wijten, omdat De long zijn laatste vijf kilometer on langs in Berlijn verprutste. „Maar ik baal vooral van het feit dat de loting al op kerstavond was, en niet zoals gebruikelijk de avond voor de race." Waarom, dat bleef een beetje on duidelijk. „De loting heeft ge woon invloed, maar goed ik moet daar niet te veel over klagen. De druiven zijn zuur." De ploeg van coaches Renate Groenewold en Jan van Veen had sowieso een topdag in Thialf, met voor alle drie de kopstukken van het team meteen een kwalificatie voor de Spelen. „Tijdens het inrijden zagen we dat Jan (Blokhuijsen) een ticket pakte, dat gaf wel een kick", zei Van Beek. „Deze dag geeft aan dat ons jaar schema goed in elkaar steekt en dat de sfeer in de ploeg goed is. Dit zorgt voor rust. Want hoe goed mijn seizoen tot nu toe ook was, zonder Sotsji zou het ineens een heel slecht seizoen worden. Alles draait om één ding natuur lijk. Maar we moeten nog even door, ik wil me ook plaatsen voor de 1500 meter." Achter Van Beek en Leenstra wer den Ireen Wüst en Margot Boer derde en vierde. Wüst zat, als lid van de ploegachtervolging én met haar favoriete afstanden nog voor de boeg, natuurlijk al lang goed voor Sotsji. „Maar je moet het toch maar even doen. De 1000 me- - ter is druk bezet, met sprinters en allrounders die dicht bij elkaar zit ten. Ik wil die afstand straks ook rijden, dus ik kon me geen foutje permitteren. Al met al ben ik hier dus blij mee, een nette derde plek. Een deel van de druk is nu weg. Maar ik mis nog wel een beetje ontspanning. Ik rijd altijd op een grens van bezeten en be heerst. Vandaag was het iets te be zeten." Zo'n OKT, Wüst heeft er niet veel mee. „Een WK is mooi, de Spelen zijn mooi. Hier is voor mij alleen iets te verliezen. Het voelt als over leven." Nummer vier Boer zit nog even in de wachtkamer. Ze staat nu op plek zestien in de zogeheten ma trix, maximaal tien schaatssters gaan naar de Spelen. Maar met de nodige dubbelingen en haar bete re 500 meter in het verschiet, is ook zij kansrijk voor Sotsji. VRIJDAG 27 DECEMBER 2013 door Max van der Put VLIJMEN - Hoewel weinig zeker is bij darts, lijkt de weg naar de finale van het WK voor Michael van Ger- wen over de volgende schijven te gaan lopen: de Schot Gary Ander son, landgenoot Raymond van Bar- neveld en de in grootse vorm ver kerende Brit Adrian Lewis. Voor waar geen kattenpis, weet de Vlij- menaar die de eerste twee ronden zoals verwacht vrij moeiteloos doorkwam. s iedereen blij I Jan Blokhuijsen (op de achtergrond) in zijn rit tegen Sven Kramer. Beiden plaatsten zich voor de Olympische Spe len. foto Vincent Jannink/ANP Liverpool-spits Luis Suarez is vol onbegrip in de wedstrijd tegen Manches ter City. foto Peter Powell/EPA Lotte van Beek is in haar sas met de winnende race. foto Vincent Jannink/ANP door Rik Spekenbrink heerenveen - In de laatste bocht wist Lotte van Beek het al: 'Ik ga naar Sotsji'. Van pure euforie maak te de Zwolse (22) nog voor de fi nish een enorme mispeer, maar ze bleef overeind en kwam nét voor haar tegenstander Marrit Leenstra over de streep. De twee ploeggeno tes van Team Corendon waren met 1.15,18 en 1.15,26 de twee snel- sten van de dag op de 1000 meter en zijn daarmee zeker van de Olym pische Spelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 51