Verloren topper stuurt Liverpool naar beneden 3 OLYMPISCH KWALIFICATIETOERNOOI 38 SPORT Smeekens tegen Michel Mulder op 500 meter Verrassende nederlaag van Club Brugge Olympische tickets op de vijf kilometer gaan naar Sven Kramer, jorrit Bergsma en Jan Blokhuijsen. heerenveen - ]an Smeekens en Mi chel Mulder rijden vandaag (vrij dag) bij het olympisch kwalifica tietoernooi op de eerste 500 me ter tegen elkaar. Dat heeft loting in Thialf gisteren bepaald. Smeekens en Mulder, die zijn in gedeeld in de zevende van de tien ritten, maken allebei kans op een hoge klassering en een startbe wijs voor de Olympische Spelen in Sotsji. Op basis van de eerste maanden van het seizoen, is Ronald Mulder favoriet. De broer van Michel Mul der treft op de eerste 500 meter Stefan Groothuis in de slotrit. Jes- per Hospes, de vierde kansheb ber, schaatst in rit negen tegen Pim Schipper. De 500 meter staat vandaag twee keer op het pro gramma. De vrouwen rijden vrijdag de 3000 meter. Ireen Wüst, die don derdag als derde finishte op de 1000 meter, is in de achtste en laatste rit ingedeeld en heeft An toinette de Jong als tegenstand ster. Jorien ter Mors, de belangrijkste uitdager van Wüst, komt net daar voor in actie tegen Jorien Voor huis. HEERENVEEN - Jan Blokhuijsen was zich er zeer wel van bewust. Hij heeft op dit olympisch kwalifica tietoernooi (OKT) een belangrij ke sleutel in handen. Als de Noord-Hollander zich niet recht streeks zou plaatsen voor de Spe len, zou hij als lid van de achter- volgingsploeg in principe worden aangewezen. Een geruststellende gedachte, maar voor Blokhuijsen werkte dat niet helemaal zo. Hij wilde het niet op zijn geweten hebben dat iemand anders ten koste van hem thuis zou moeten blijven. „Dat zou ik niet relaxed vinden naar mijn collega's, het zou een beetje mijn eer te na zijn. Bovendien wil ik niet alleen de achtervolging rij den in Sotsji. Ik ben een medaille kandidaat op de vijf kilometer." UITSLAGEN Dat bewees hij gisteren op de ope ningsdag van het toernooi. Achter de verwachte nummers één en twee, Sven Kramer en Jorrit Bergs ma, greep Blokhuijsen het brons en daarmee het derde en laatste ticket. Al had hij maar een paar tienden over op nummer vier Bob de Jong: 6.14,67 om 6.14,98. „Maar het was genoeg. En het is eigenlijk geen verrassing dat ik het haal, vind ik. Want ik raak ze gewoon weer goed de laatste tijd." Kramer omschreef de rol van Blokhuijsen treffend: „Jan drinkt het hele weekeinde gratis koffie in het hotel." De winnaar (in 6.10,97) was zelf ook blij met de plaatsing van zijn oud-ploeggenoot. „Iedereen heeft het liever op deze manier, inclu sief de sprinters natuurlijk", ver wees hij naar de 'prestatiematrix' van de KNSB, waarop de sprinters nu een plekje 'winnen'. Blokhuijsen: „Niemand zegt het direct, maar die aanwijsplek voor de achtervolging ligt echt wel ge voelig merkte ik. Logisch, ik wens het ook niemand toe dat ik zijn plek zou innemen." Kramer bekende zich de laatste tijd 'niet superfit' te hebben ge voeld. „Je verricht een hoop ar beid in zo'n seizoen en daar ho ren helaas kleine klachten bij. Dus ik voel zeker wel een opluch ting na vandaag." Jorrit Bergsma: „Ik ben ook zó blij dat dit erop zit. fk raakte mijn slag een beetje kwijt de laatste weken. Dus dit is boven verwachting." Bergsma probeerde vier jaar gele den, in aanloop naar de Spelen van Vancouver, kortstondig om zich te plaatsen als rijder voor Ka- zachstan. „Dat ging niet door, lometer, die morgen wordt verre- maar toen had ik er ook veel min- den. „Ik ben ook een kandidaat der te zoeken dan nu." voor het podium op de vijf kilo- Zo'n beetje de enige man die gis- meter en hoor thuis op de Spelen. teren niet blij was: Bob de Jong. De rest van de wereld zal blij zijn f De 37-jarige Zuid-Hollander wil dat ik er niet bij ben", zei De voor de vijfde keer naar de Spe- Jong. a len. En niet alleen voor de tien ki- Die baalde van de loting, waarin j BRUSSEL - Club Brugge verzuimde gisteravond de koppositie te pak ken in de Belgische voetbalcompe titie. De club van trainer Michel Preud'homme verloor op eigen veld verrassend met 1-2 van Waas- land-Beveren, dat op de voor laatste plaats staat. Club had een voortvarende start toen aanvoerder Timmy Simons (ex-PSV) na twee minuten een strafschop benutte. Twee minu ten later was het echter alweer ge lijk door een goal van Mijusko Bo- jovic. Kort na rust besliste Ivan Trickovski het duel in het voor deel van Waasland-Beveren waar Bas Sibum (ex-Twente) de gehele wedstrijd speelde. Standard Luik, dat vandaag op be zoek gaat bij Kortrijk, bleef daar door koploper met één punt voor sprong op Anderlecht en twee op Club Brugge. Standard heeft wel een wedstrijd minder gespeeld. Anderlecht hield Zulte Waregem achter zich op de ranglijst. Beide ploegen, die vorig jaar in een on derling duel streden om de lands titel, troffen elkaar gisteren in Brussel. Anderlecht won met 1-0 door een ongelukkig eigen doel punt van Junior Malanda: 1-0. Liverpool, tot gisteren koploper, was aanvankelijk de betere ploeg en zag in de negentiende minuut een doelpunt van Raheem Ster ling onterecht worden afgekeurd voor buitenspel. Na de 0-1 van Coutinho, die een mooie aanval over veel schijven afrondde, kwam City beter in de wedstrijd. Dat resulteerde in de 1-1 en even later in de 2-1. Hoewel Liverpool ook in de tweede helft nog kan sen kreeg, werd er niet meer ge scoord. Liverpool-spits Luis Suarez, die de laatste vier wedstrijden tien keer scoorde, was ook tegen City een van de bepalende spelers. Toch kwam de oud-Ajacied niet tot scoren. Dat lag ook aan zijn teamgenoot Jordan Henderson, die een inzet van de Urguayaan onbedoeld tegenhield op de doel lijn. Bij de thuisploeg raakte Jesus Navas nog de paal. Door de zege gaat City over Liver pool heen op de ranglijst. Liver pool zakte zelfs terug naar de vier de plek. Arsenal heroverde de kop positie. De Londenaren wonnen op Boxing Day met 3-1 bij West Ham United. Arsenal kwam vlak na rust op achterstand. Halverwe ge de tweede helft boog Theo Walcott met twee treffers binnen drie minuten die achterstand om in een voorsprong. Lukas Podols- ki maakte in de slotfase nog de 1-3. Door de winst kwam Arsenal op 39 punten, één meer dan Man chester City^ Chelsea dankte Eden Hazard voor het enige doelpunt in de wed strijd tegen Swansea City (1-0) en volgt op plek drie. Bij Swansea ontbrak Michel Vorm wegens een knieblessure, mocht Jonathan de Guzman invallen en bleef Dwight Tiendalli de hele wed strijd op de bank. Manchester United toonde veer kracht op bezoek bij Huil City. De thuisploeg kwam met 2-0 voor, maar verloor toch met 2-3. Pas in de slotfase zorgde een ei gen doelpunt van James Chester voor de winst voor de ploeg waar Robin van Persie nog ontbrak we- gens een dijbeenblessure en Alexander Büttner niet bij de se lectie zat. ManUnited staat in de subtop, net f als Newcastle United. Die ploeg, waarbij Tim Krul het hele duel en Vurnon Anita de eerste helft speelden, won met 5-1 van Stoke City. Bij Stoke speelde Erik Pie- ters het hele duel en scoorde oud-Heerenveen-speler Oussama Assaidi. Leroy Fer en Ricky van Wolfswin kel verloren met Norwich City met 2-1 van Fulham. Scott Parker tekende drie minuten voor het eindsignaal voor de winnende voor de formatie van trainer René Meulensteen. In Schotland zorgde Virgil van Dijk met een vroege goal voor een 1-0-zege van Celtic bij St. Jo hnstone. De concurrentie ver speelde punten, waardoor koplo per Celtic nu een marge van elf punten heeft met de nieuwe num mer twee Motherwell, .y 3131 De loting voor vrijdag is: Mannen. Eerste 500 meter 1 e rit: Born - Lieu- we Mulder, 2e rit: Wijsman - Ntab, 3e rit: Jorritsma - De Vries, 4e rit: Velema - Verbij, 5e rit: Krol - Otterspeer, 6e rit: Romeijn - De Koning, 7e rit: Smeekens - Michel Mulder, 8e rit: Tui- tert - Nuis, 9e rit: Schipper - Hospes, 10e rit: Groothuis - Ronald Mulder. Vrouwen. 3000 meter 1 e rit: Ensing - Vormeer, 2e rit: Van der Geest - Elma de Vries, 3e rit: Valkenburg - Achtereekte, 4e rit: Keulstra - Kleibeuker, 5e rit: Nauta - Linda de Vries, 6e rit: Joling - Van der Weijden, 7e rit: Ter Mors - Voor huis, 8e rit: De Jong - Wüst. Op Bob de Jong na is i door Rik Spekenbrink Mannen. 5000 meter 1. Kramer 6.10,97,2. Bergsma 6.12,66, 3. Blokhuijsen 6.14,67,4. De Jong 6.14,98, 5. Ver- weij 6.18,56, 6. Douwe de Vries 6.19,07, 7. Hadders 6.21,95, 8. Vreugdenhil 6.22,42,9. Bob de Vries 6.23,59,10. Rotteveel 6.23,94. Vrouwen. 1000 meter 1. Van Beek 1.15,18, 2. Leenstra 1.15,26, 3. Wüst 1.15,47,4. Boer 1.15,52, 5. Ter Mors 1.16,30, 6. Van Riessen 1.16,42, 7. Oenema 1.16,43,8. Kamminga 1.16,57, 9. De Jong 1.16,69,10. Valkenburg 1.16,82. door Durk Jan Kingma MANCHESTER - Manchester City heeft op tweede kerstdag de top wedstrijd in de Premier League te gen Liverpool gewonnen: 2-1. De thuisploeg kwam nog wel op ach terstand door een treffer van Philip pe Coutinho, halverwege de eerste helft, maar boog dat nog voor rust om in de beslissende voorsprong. Vincent Kompany en Elvaro Negre- do zorgden voor de doelpunten van City. De vier beste ploegen in de Engelse Premier League staan binnen slechts drie punten van elkaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 50