n IX I I Zeven dagen achtereen non-stop muziek door 4 dj's voor Oostkapelle Serious Request levert voor 83.646,34 euro op. 32 ZEELAND OOSTKAPELLE SERIOUS REQUEST f mmm 83.646,34 Eindstand Ik had eerlijk gezegd verwacht dat het lager zou zijn. Totdat ik de teller zag oplopen. Let's clean this shit up! Dat hebben we in Oostkapelle gedaan, ledereen staat naast elkaar. Het applaus klinkt hard en lang voor de vier mannen in blauw op het podium van Eetcafé De Babbelaar. Oorverdovend en schijnbaar oneindig wordt het, wanneer dorpsgenoot Hans Burgs in de schijn werpers wordt gezet. Hij beleefde de finale van Oostkapelle Serious Request alsnog mee in het lokale Glazen Huis. Het lot hield de initiatiefnemer van het eerste uur deze editie buiten de deur. Begin decem ber werd Hans onwel en viel van de trap. Hij belandde in het ziekenhuis en was voor lange re tijd uitgeschakeld. Maar zoon Jeroen Burgs, Jordy Conté, Ronald Mesu en Reinier Wonder gem halen hem er voor de laatste anderhalf uur dinsdagavond toch bij. Hans laat zijn tra nen de vrije loop als Reinier live een prachti ge vertolking van This is the Moment voor hem zingt. Het publiek op straat en in het café luistert even ademloos toe. Het levert Reinier in ieder geval twee nieuwe fans op. „Man, wat kan die gozer zingen zeg!" Het zit er dan bijna op voor de vier dj's. Burge meester Rob van der Zwaag staat klaar met de sleutel om de deur voor hen te openen. Na een week bij toerbeurt non-stop verzoekplaat- jes draaien ten bate van het Rode Kruis, is het tijd om de lokale helden te ontslaan van hun zware taak. Dat het zwaar was, blijkt onder meer wanneer Jordy Conté die middag nog even op de hometrainer kruipt voor de nood zakelijke lichaamsbeweging. Zichtbaar ver zwakt door de week niet eten en weinig slaap draait hij plichtmatig zijn rondjes. Éénmaal buiten, gedragen door de publieke belangstel ling en de euforie van de opbrengst die zojuist is onthuld door de notaris, is die dip al lang weer vergeten. „Dit is fantastisch! Hier heb je het een hele week voor gedaan", roept Jordy uit. De muziek, de mensen, de spontane ac ties hebben hen door de zwaarste momenten heen geholpen, vertelt hij. „Eten of drinken maakt dan niet uit. Dat is maar bijzaak." De inzet van de mannen wordt uitgebreid ge vierd in het bomvolle café. Notaris Marcel Oonk voert de spanning nog wat op, wanneer hij van Susanne Coppoolse van de organise rende Stichting Oostkapelle Steunt een briefje krijgt overhandigd. Daarop staat de eindstand van de lokale versie van de landelijke actie. Twee dagen geleden stond de teller nog op krap twintigduizend euro, bijna een ton min der dus dan het resultaat vorig jaar. Kort voor de finale is de teller opgelopen tot bijna vijftig duizend. De notaris schrijft het eerste cijfer achter de komma op de grote symbolische che que en werkt het bedrag stapje voor stapje op tot 3.646,34. „Nu gaat het er om", zegt één van de in blauw gestoken vrijwilligers. „Zet maar een tien neer!" Oonk schrijft een 8. Een hard gejuich golft door De Babbelaar. Ook al is het ver onder het resultaat van 2012, het blijft een bedrag om ongelooflijk trots op te zijn, vindt Reinier. „Ik had eerlijk gezegd verwacht dat het lager zou zijn. Totdat ik de teller zag op lopen naar de zestigduizend. Toen wist ik dat het wel goed zat. Je moet niet meer naar die 118.000 van vorig jaar kijken. Dat was de eer ste keer dat we hier het Glazen Huis hadden staan. Dit is toch wéér een fantastisch bedrag. Te gek voor woorden! Niet normaal!" Presenta tor Bert van Leerdam houdt Hans Burgs de mi crofoon voor. „Het is niet normaal, dit", sluit de onfortuinlijke dj zich aan bij de anderen. Nog één keer gaan alle handen op elkaar. Hard, lang en uit welgemeende bewondering ZEEUWSE VERSIE VAN SERIOUS REQUEST TEGEN WERELDWIJDE KINDERSTERFTE DOOR DIARREE 9 Het kost een week Reinier Wondergem Burgemeester Van der Zwaag. door Marcel Modde Eetcafé De Babbelaar was afgeladen voor de finale van Oostkapelle Serious Request 2013. Quihn Overmeen vraagt één van de laatste plaatjes aan in het Glazen Huis van Oostkapelle Serious Request 2013. De 'Zeeuwse dependance' van het Glazen Huis stond in Eetcafé De Babbelaar in Oostkapelle. Van 18 tot en met 24 december hadden vier dj's zich hier bij toer beurt laten insluiten ter ondersteu ning van de landelijke actie Se rious Request: Ronald Mesu, Rein ier Wondergem, Jeroen Burgs en Jordy Conté. Ronald en Reinier vervingen de uit geschakelde DJ Hans Burgs, die 1 december na een val van de trap in het ziekenhuis belandde. Ro nald heeft gedraaid van woensdag avond 18 tot zaterdagavond 21 de cember. Reinier nam het vervol gens tot dinsdag 24 december van hem over. Jeroen en Jordy zaten al le dagen in het Glazen Huis. Burgemeester Rob van der Zwaag en notaris Marcel Oonk hebben de dj's op kerstavond klokslag acht uur 'bevrijd'. Tijdens de actie zijn er in en rond het het café uiteenlopende activi teiten gehouden. Die acties en ve le andere inzamelingen verspreid over Zeeland, waren goed voor een opbrengst van 83.646 euro. Daarnaast zijn er ook veel mensen en organisaties die hun donatie rechtstreeks naar 3FM Serious Re quest in Leeuwwarden hebben overgemaakt. Het geld, in totaal 12.302.747 euro, gaat naar het Ro de Kruis voor de strijd tegen kin dersterfte door diarree. Vorig jaar werd in Oostkapelle 118.056 euro opgehaald.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 44