Twee branden in Middelburg: 'Heftig vandalisme, best wel eng' Werknemers winnen zaak tegen Orionis 28 WALCHEREN KERSTCIRCUS Groot Kerstcircus Zeeland bezoekt voor de zesde keer Vlissingen met een groot aantal acts. 66 Een aantal jaar geleden was middagvoorstelling zo goed als uitverkocht 66 De beide branden hadden nog veel meer schade kunnen veroorzaken. uwv VLISSINGEN - Het lijkt onmogelijk, drie motoren die rondrijden in een bol met een doorsnede van een paar meter. Toch doen de drie leden van Groupe Dorius dat in het Kerstcircus dat voor de zeven de keer in Vlissingen staat. De drie leden van Groupe Dorios ra cen met een reusachtige vaart door hun bol. Ze maken hun act extra spannend als de bovenste helft van de bol ook nog eens los komt van de onderste waardoor de drie in het bovenste gedeelte moeten blijven rijden. Minstens zo verbazingwekkend, maar minder spectaculair, is het verkleednummer van het Duo Joo. Het lukt hen meerdere keren achter elkaar van kleding te wisse len terwijl een van de twee tel-, kens hooguit twee seconden ver borgen is in een stoffen hoepel. Annemarie Lips (Goes, 34) zegt na afloop van de voorstelling, als ze samen met haar dochter Iris naar buiten loopt, dat ze maar niet snapt hoe die twee zich zo snel om kunnen kleden. Iris grapt dat hun jongere broer Alex maar eens bij het duo in de leer moet. „Want hij treuzelt altijd als hij zich moet omkleden." Maar ook zij snapt niets van de truc. De 11-jarige vindt dat omkleden niet het hoogtepunt van de show. Met overtuiging: „Dat is het poezen- nummer." Ze vindt het heel grap pig, zo vertelt ze, dat poezen de rol van leeuwen op zich namen. „Alleen dat springen door een brandende hoepel vind ik niet leuk. En ik denk die poes ook niet." Ook Peter de Nijs verlaat tevre den de tent die opgesteld staat op het parkeerterrein bij de hoek Scheldestraat/Aagje Dekenstraat. De 14-jarige Vlissinger is samen werken aan perspectief Dat soort vragen, daar is UWV voor. Kijk op uwv.nl je krijgt er duidelijke antwoorden, waarmee je verder kan. Je bent al een tijdje ziek. Heel vervelend. je wilt graag weer werken. Alleen... dat lukt nog even niet. En je denkt: Wat nou als ik m'n oude werk helemaal niet meer kan doen? En m'n baas ook geen ander werk heeft? Ben ik dan m'n baan kwijt? Kan ik nog iets anders doen? En hoe zit 't dan met geld? Dat heeft de rechtbank in Den Bosch laten weten aan hun advo caat. De vijf waren naar de rech ter gestapt omdat ze vonden dat Orionis niet goed had gemoti veerd waarom juist zij bij de reor ganisatie boventallig zijn ver klaard. Ze zitten sinds mei van dit jaar thuis. De rechtbank in Den Bosch liet zich tijdens de zitting begin de cember al zeer kritisch uit over het bedrijf. Ook daar kon het be drijf niet duidelijk maken waar om bepaalde mensen niet terug kunnen keren naar hun werk. Wat er nu met de vijf werkne mers gebeurt is onduidelijk, veel hangt af van het vonnis van de rechtbank. Dat is aangetekend on derweg naar de advocaat van de werknemers. Orionis is bijna twee jaar geleden ontstaan door een fusie tussen de voormalige Sociale Dienst Wal cheren, sociale werkvoorziening Lété en de Kredietbank Walche ren. Na die fusie was er niet voor iedereen plek meer bij de organi- EP satie. Haar bovenbuurvrouw rook rond half twee een brandlucht. In eer ste instantie besteedde ze daar geen aandacht aan, maar toen de rooklucht indringender werd, nam ze poolshoogte en zag dat de achterkant van de auto van haar buurvrouw brandde. Ze belde daarop, zo vertelt ze, direct 112. „Maar vervolgens duurde het voor mijn gevoel heel lang voor de brandweer arriveerde." Dat lang duren is te verklaren om dat op datzelfde moment, vlakbij, een tweede brand woedde. In de Korte Noordstraat had iemand een scooter in brand gestoken. Op weg naar de eerste melding pas seerde de brandweer de branden de scooter en ondernam direct ac tie. Daarom duurde het wat lan ger voor ze de autobrand te lijf konden gaan. Volgens de bovenbuurvrouw za ten er elf minuten tussen haar melding van de autobrand en het moment dat de auto van Brouwer geblust werd. De brandende scooter, en een fiets die ook vlam vatte, stonden tegen de gevel van een woning in de Korte Noordstraat. Voor de brandweer arriveerde, sloegen de vlammen van die brand al over op de raamkozijnen. Omwonen den konden erger voorkomen door de scooter van de gevel weg te trekken. De resten van de scooter en de au to zijn voor technisch onderzoek afgevoerd. Brouwer is door de brand echter wel haar bewegings vrijheid kwijt, zo zegt ze de och tend na de brand. Ze is slecht ter been en met die auto kon ze over al naartoe. Een andere buurvrouw van haar, mevrouw Jansen, noemde de bei de branden 'heftig vandalisme en best wel eng'. Zij werd gewekt omdat een hond van haar begon te blaffen. „Vervolgens zag ik op straat allemaal vlammen." Ook zij belde naar de alarmcentrale. Vol gens haar was de brandweer snel ter plaatse. Door de brandende auto van Brou wer raakte ook een tweede auto beschadigd. De eigenaresse stelde donderdagochtend dat ze echt niet begrijpt waarom iemand er lol in heeft om branden te stich ten die zo'n gevaar kunnen ople veren. Want beide branden had den voor nog veel meer schade kunnen veroorzaken. De politie stelde donderdagoch tend een technisch onderzoek in naar de beide branden. Ook hoopt de politie dat er getuigen zijn die iets kunnen vertellen over de beide brandstichtingen of iets hebben gezien dat tot aanhou ding van de daders kan leiden. Motoren door Emile Calon Bezoeker Kerstcircus Vlissingen door Nadia Berkelder OEN-BOSCH - Vijf medewerkers van Orionis hebben de rechtszaak te gen hun werkgever gewonnen. I Carmen de Kooning (8) uit Mid- woud houdt vooral van acrobaten. Ze was op bezoek bij familie in Middelburg en greep de kans aan om samen met haar vader en moe der het wintercircus te bezoeken. door Emile Calon MIDDELBURG - Lidy Brouwer heeft geen enkel idee waarom vandalen het in de nacht van eerste op twee de kerstdag gemunt hadden op haar auto. De bejaarde Middelburg se raakte haar Suzuki Alto kwijt na dat hij die nacht in brand werd ge stoken. En dat terwijl de auto ge parkeerd stond bij haar woning, op het pleintje achter de Lambrecht- straat in het centrum van Middel burg. Bewoonster Lambrechtstraat De auto van Lidy Brouwer raakte totaal vernield. Ze is slecht ter been en is door de brand nu haar bewegingsvrijheid kwijt, foto Manfred Berrevoets Ingrid Dijksma (64) uit Wemeldin- ge komt elk jaar met haar familie leden naar het Wintercircus in Vlis singen. Ze vindt vooral de clowns leuk. „Maar ook alle andere attrac ties."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 40