veehouders Hackers verlammen Kras Kortingsdagen Tot €100 korting Kans op storm IN HET NIEUWS 3 PIM zicht van Poetin een rood kruis is getrokken. Aan de rechterkant de scène van agenten die Dolmatov wegslepen van het Bolotnaja- plein. „Ze hebben waarschijnlijk nog steeds een goed leven", schampert Doronina, voor het eerst tijdens het gesprek enigs zins bitter. „De poster is gemaakt door een Nederlandse kunste naar. Hij moet veel van de Russi sche politieke situatie hebben ge weten." Dat de Nederlandse overheid ge blunderd heeft bij de uitzettings procedure van Dolmatov, neemt ze Nederland niet kwalijk. „Hoe kan ik boos zijn, Sasja hield zo cretaris eerder ook laten weten, maar toen wisten we nog niet of zij het gebruik wilde toestaan." Het grootschalige gebruik van de geboortekrik in Nederland werd eerder dit jaar aan de kaak gesteld door dierenrechtenorganisatie Wakker Dier. Die ziet de toezeg ging van Dijksma als een overwin ning. Wakker Dier pleitte voor handha ving van het verbod, of voor toe staan van het gebruik onder dui delijke voorwaarden. veel van Nederland. Wat gebeurd is, is gebeurd." Daarom ook keurt ze het incident af dat plaatsvond tijdens het be zoek van koning Willem-Alexan der en koningin Maxima aan Mos kou begin november. Toen zij het Tsjaikovski- conservatorium bin nengingen voor het afsluitende concert, drongen zich twee beto gers van oppositiepartij Een An der Rusland naar voren en wier pen een tomaat richting het ko ninklijk paar. „Het bloed van Dol matov aan uw handen!", schreeuwden ze, alvorens te wor den afgevoerd door de politie. „Ie mand belde om het me te vertel len en ik vond het vreselijk. Het was niet beleefd, niet opgevoed en vandalistisch wat ze deden", stelt Doronina. Haar woorden werpen een nieuw licht op Een Ander Rusland, dat tot op heden dweept met de dood van Dolmatov. Want volgens Doronina was haar zoon geen aan hanger van de nationaal-bolsje- wisten. „Sasja wilde het beste voor iedereen in Rusland, maar hij was geen nationalist." Een Ander Rusland eist nog steeds een onderzoek naar de dood van Dolmatov. En partijlei der-schrijver Edoeard Limonov gaat op zijn blog geregeld tekeer per persoon tegen het in zijn ogen 'schuldige' Nederland. Op de begrafenis van Dolmatov was hij pontificaal aan wezig. Maar Limonov noch Een Ander Rusland heeft ooit contact gezocht met Doronina. Ze is wel tevreden met de com pensatie die ze krijgt van de Ne derlandse staat. Daarover wordt binnenkort waarschijnlijk een ak koord bereikt. „Maar het geld helpt me niet. Ik krijg er Sasja niet mee terug." ZEIST - Er is een aardige kans dat het vanochtend op de Waddenei landen opnieuw tot storm komt. Dat meldde weeronline.nl giste ren. Als windkracht 9 wordt ge haald, is dat de vierde storm sinds 28 oktober. De rest van het land moet volgens de meteorologen re kening houden met windstoten van 75 tot too kilometer per uur. Het KNMI gaf woensdag al code geel voor die windvlagen voor de kust. Paul Eerder op de dag stond de teller van het meldpunt op iets meer dan tienduizend. Uit het hele land komen meldingen binnen van overlast door knallen en ver nielingen door vuurwerk, aldus Arno Bonte, GroenLinks-fractie- voorzitter in Rotterdam en een van de initiatiefnemers van het meldpunt. Bonte heeft overigens geen idee wie de cyberaanvallen uitvoert. Vuurwerkoverlast.nl is een initia tief van vijftien lokale Groen- Links-fracties en krijgt steun van het Nederlands Oogheelkundig Gezelschap. Tot zaterdag 4 januari kan vuurwerkoverlast op de web site worden gemeld. Van de resul taten maken de initiatiefnemers een rapport dat ze gaan aanbie den aan de Tweede Kamer en vijf tien burgemeesters. Vorig jaar kwamen in een paar weken tijd ruim 82.000 meldin gen via de site binnen. De wereld is Kras Vandaag t/m 3 januan Korting op alle reizen met vertrek t/m okt. 2014 Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-9697, Volgens Ljoedmila Doronina, moe der van Aleksandr Dolmatov, was haar zoon gelukkig in Nederland. foto Joost Bosman Koopzondag 29 december 12.00 uur -17.00 uur kortingen van 20% tot 50% Heren Dames DAMES Brunello Cucinelli - Etro - Twin Set - Moncier - MarcCain - Uli Schneider Ambre Babzoe - D'Exterior - Fay - Jacob Cohên - 7 For all Mankind - Repeat - Giorgio Armani Paige Premium - Cambio - Wolford - Wallmark Schoenen. Tassen en Accessoires: Tod's Hogan - Brunello Cucinelli HEREN Moncler-Brunello Cucinelli - Caruso - Canali - Borrelli - Cornelian Paul Smith - Etro - Ralph Lauren - Waterville - PRPS - Fay - Incotex - Orlebar Brown McAlson - Hiltl - Hydrogen - Stone Island - Artu Napoli - Boglioli - Jacob Cohen - 7 For All Mankind Tombolini - Gran Sasso - William Lockie - CP Company Schoenen: Tod's - Santoni - Brunello Cucinelli Brunello Cucinelli Shop in Shop m/v 30%-50% Jan Gielenplein 6 - Oudenbosch - Nwe Ginnekenstraat 20a - www.PaulPim.nl ffl VRIJDAG 27 DECEMBER 2013 ROTTERDAM - Het meldpunt vuur- werkoverlast.nl is ook gisteren ge troffen door een cyberaanval. De avond van eerste kerstdag had de site eveneens te maken met een aanval waardoor het meldpunt een paar uur uit de lucht was. Door de aanval gisteren was het ook enkele uren offline. O katern Zeeland: Zierikzeeënaar betrapt met 170 kilo vuurwerk Vorig jaar kwamen in een paar weken tijd ruim 82.000 meldin gen binnen via de site vuurwerkoverlastnl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 3