ZEELAND HLflMECO1 Kleur almanak 26 en 27 38 en 39 Staten zetten lijn uit naar 2040 voor kwaliteit van leven, open Zeeland, economische kansen en sociale innovatie. De energienota verlagen, dat doe je zelf Olympische tickets voor Kramer, Bergsma en Blokhuijsen middelburg - Zeeland heeft zich in 2040 ontwikkeld tot een 'flore rende netwerksamenleving, met zelfredzame en ondernemende burgers'. Dat is althans waar Pro vinciale Staten de eerstkomende decennia op willen aankoersen. Het provinciebestuur heeft in een 64 pagina's dik document zijn vi sie op de toekomstige ontwikke ling van Zeeland uitgewerkt. De beleidslijn is tot stand gekomen op basis van een brede maatschap pelijke discussie met burgers en vertegenwoordigers van uiteenlo pende organisaties en het bedrijfs leven, ruim 1300 mensen in to taal. De toekomstvisie wordt 17 ja nuari door de gezamenlijke Sta tencommissies besproken. De route naar 2040 wordt ge schetst in vier hoofdthema's: kwa liteit van leven, open Zeeland, eco nomische kansen en sociale inno vatie. In dat Zeeland van de toekomst moeten de verbindingen dusda nig zijn verbeterd dat de voorzie ningen in 'de metropool Antwer- pen-Rotterdam' voor iedereen be reikbaar zijn. Zorg en onderwijs kunnen deels van afstand worden gegeven, zo is het uitgangspunt. Voorzieningen als een biblio theek, school of supermarkt hoe ven niet overal beschikbaar te zijn. Centraal staat de bereikbaar heid daarvan. Om dat in stand te houden, gaan de grotere Zeeuwse steden meer samenwerken. Voor grootstedelijke functies zal in be langrijke mate worden geleund op Antwerpen en Rotterdam. Kennis krijgt een prominente rol in de nieuwe Zeeuwse samenle ving. Dat uit zich onder meer in innovatieve deltatechnologie, her- winbare energie, een biobased economy en nieuwe concepten in de combinatie van zorg, sport, re creatie en de productie van gezon de (streek- en zilte) voedingspro ducten. Zeeland moet zich in de visie van de Staten richting 2040 steeds nadrukkelijker manifeste ren als een 'blauwgroene oase', waar mensen komen voor rust, ge zondheid en actieve ontspanning. De Staten willen de Deltadam- men omvormen tot duurzame energiebronnen en zien mogelijk heden voor een groot windpark op zee om te voorzien in de Zeeuwse energiebehoefte en voor de export. Opvallend is onder meer de visie op de gewenste ontwikkeling van de Westerschelde, met minder maar wel diepere geulen. Het ver lies aan de estuariene natuur moet worden goedgemaakt door de verbinding van de Grevelingen met het Volkerak-Zoommeer. De Oosterschelde moet in de visie van het provinciebestuur worden verrijkt met een 'spannend onder waterlandschap van kunstriffen'. OORLOCSWRAK Meer nieuws zie: www.pzc.nl Van Gilst v.o.f. Een nieuw plafond in één dag! www.plameco.nl Tel. 0113 - 27 00 00 Zijn auto was total loss, maar de Middelburger kwam met de schrik vrij. Hij was in een sloot beland doordat het wegdek door de regen spekglad was geworden. Daags erna belde hij de garage. Of ze hem zo snel mogelijk een nieuwe óf een prima occasion konden leve ren. Zonder auto kan hij namelijk niet. Haast was geboden. Behulpzaam als altijd voegde de Middelburger de garagehouder toe dat de kleur van de te leveren auto secundair was. Na wat geroezemoes op de achtergrond kreeg hij een nieu we persoon aan de lijn, die vertelde dat de kleur secundair helaas, he laas, net was verkocht. Ze hadden nog wel andere kleuren. VRIJDAG 27 december 2013 Provincie stippelt toekomst uit door Marcel Modde „ssfilk PLAFONDS Tip? redactie@pzc.nl Ol 1H 1/1 Tl fin NIEUWDORP - Het oude 88 millimeter-kanon van de re- heeft gecontroleerd dat er geen granaat meer in zit. Na Kcll lLH 1 cent ujt Veerse Meer geborgen Duitse mijneniegger restauratie komt het kanon in het Bevrijdingsmuseum in non OP TY1 7\ A k r verkeert nog in redelijk goede staat. Het geschut is Nieuwdorp. De mijneniegger niet. Die verkeert daarvoor 3V.I lwUll^CllldcHvL schoongemaakt en de Explosieven Opruimings Dienst in te slechte staat, foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 37