I I I \raü©S[p HET^EROEP 6 WONEN Bfcvfëxapccc v-Lpihif'k"j t 325.000 Zoutestraat 46, Hulst €319.000 Interieuradviseur r Wj -» nitp- F™fii, De vloer is de basis van elk interieur. Alles staat of valt ermee. Letterlijk. Een lastig parket? niet voor parketspecialist De Klerk Parketvloeren in Middel burg. Parket is een prachtig veelzijdig na tuurproduct dat van elke ruimte iets bijzonders maakt", vertelt Peter Labeur, verkoopadviseur bij De Klerk Parketvloeren. „Door parket in de breedte of juist in de lengte te leggen creëer je perspectief en ruim te. Daarbij kun je prima gebruikmaken van combinaties van houtsoorten en legpatronen. Alles is mogelijk. Wanneer je het beste juist wel of niet voor parket kunt kiezen is helemaal afhankelijk van je persoonlijke smaak en bud get. Je kunt parket in elke kamer leggen. Je hebt bijvoorbeeld speciaal parket voor badkamers. Ik zou parket maar in één ruimte afraden en dat is in de wc, puur vanwege hygiëneoverwegingen. Wanneer en hoe vaak je parket onderhoudt ligt aan de parketsoort, de bewerking en natuurlijk het dagelijks gebruik. Ik adviseer altijd om een speciaal parketonderhoudsmiddel te gebrui ken." Parket is een aanschaf voor het leven, wordt wel eens gezegd. „De levensduur van parket is gemiddeld dertig jaar", legt Peter uit. „In die dertig jaar kun je er in principe alle kanten mee op. Je kunt geolied parket bijvoorbeeld afschu ren en lakken. Je kunt het parket in een andere kleur verven of bewerken, waardoor er een ef fect in het hout komt. Zo creëer je een used look. Een vloer met een levensduur van dertig jaar moet ook dertig jaar tevredenheid en ple zier opleveren. Graag ga ik daarom eerst bij on ze klanten thuis kijken om te zien waar het par ket komt te liggen. Gaat het om een grote don kere ruimte of een zonnige kamer? Welke smaak heeft de klant en hoe intensief wordt het parket gebruikt? Daar houd ik allemaal reke ning mee bij mijn advies. Kwaliteit staat altijd voorop." Je kunt parket afstemmen op de gehele ruimte. „Ook hierin is alles bij ons mogelijk", zegt Peter. „Als iemand bijvoorbeeld graag een tafel zou willen met dezelfde look en van hetzelfde hout als de parketvloer, maken we die tafel ge woon. Je kunt vrijwel alles maken van parket, van een keukenblad tot een design klok, een bu reau, noem maar op. Het toonbeeld hiervan vind je in onze showroom aan het Seisplein; klokken, een toonbank en een tafel gemaakt van verschillende parketsoorten, ontworpen en vervaardigd door onze eigen mensen. Ook wan den en plafonds kun je met parket een bijzon dere uitstraling geven. Hout is een prachtig ma teriaal. Dat vind ik zo leuk aan mijn werk. Je kunt creatief zijn." Waar moet je rekening mee houden als je voor parket kiest? Peter: „In principe kun je parket overal leggen, in alle kleuren, maten, soorten en afwerkingen. Erg belangrijk is de intensiteit van het gebruik. Gaat het om de showroom van een winkel en wordt de vloer door vele men sen per dag belopen, dan heb je een zeer hoge kwaliteit nodig en een plank met een dikke top laag. Als het om een slaapkamer gaat waar een persoon alleen met sokken loopt, kun je voor een plank kiezen met een dunnere toplaag. Er zijn parketsoorten die geschikt zijn voor vloer verwarming en zelfs voor trappen. Wat smaak betreft is er keuze uit verschillende houtsoor ten, legmotieven, plankbreedtes, legrichtingen, kleurmotieven, geolied, geschilderd, bewerkt zodat het lijkt alsof het eeuwen oud is, noem maar op. De grens is in principe het budget. Je kunt al parket leggen vanaf ongeveer 40 euro per vierkante meter, tot honderden euro's per vierkante meter. Ook afbeeldingen en logo's kun je in parketvloeren verwerken. Het meest bijzondere voorbeeld hiervan in mijn carrière was een kompasroos die uit verschillende hout soorten en parketkleurschakeringen bestond." De kwaliteit en herkomst van het parket moni- tort De Klerk Parket nauwkeurig. „We werken met leveranciers die duurzaam werken waar door het hout gecertificeerd is. Wij vinden dat we de kwaliteit van ons assortiment alleen kun nen garanderen als we onze producten echt goed kennen. Wat tegenwoordig de smaak- trend is, is moeilijk te zeggen. Wij verzorgen al tijd adyies op maat. Omdat bijna alles mogelijk is met parket en omdat ons assortiment zo breed is, kun je met parket altijd slagen. Popu lair is en blijft eikenhout. Ook wat eikenhout betreft zijn er vele varieermogelijkheden in kleurschakeringen, legpatronen en bewerkin gen van het hout. Parket is heel persoonlijk en maakt onlosmakelijk deel uit van de gehele ruimte. Ook al zou een trend eventueel een zeer brede, donkere plank zijn, zou ik dit in een smalle gang toch niet adviseren. Dan lijkt zo'n gang namelijk optisch donkerder en smaller dan hij in werkelijkheid is. Je kunt je het beste goed oriënteren op wat bij je past, wat je smaak is en de ruimte. Zo heb je er levenslang plezier van." EP i j""' i Klassiek ruim vrijstaand herenhuis met flinke ga rage en royale tuin op 484 vierkante meter ei gen grond. Sfeervolle woonkamer met schuif deuren, wijnkelder, keu ken, tuinkamer, atelier. Op de eerste verdie ping vijf slaapkamers, badkamer met ligbad. - Tweede verdieping: rui me open (hobbyzol der. Parket is persoonlijk door Door Cecile Hubregsen 1 „Hout is prachtig materiaal. Dat is zo mooi aan mijn beroep: je kunt creatief zijn." s 1I2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30