PZC Diamantlampen Tafel is juweeltje Kei van een bank Keramieke vaas Lampen lenen zich uitermate goed voor diamantvormen. De laatste tijd zijn er weer verschillende mooie exemplaren te spotten. Neem bijvoorbeeld de plafondlamp Diamonds van JSPR, een lamp met een industriële en toch luxe uit straling. Hij is verkrijgbaar in verschillende uitvoeringen, die onderling heel goed zijn te combineren. Ook de nieuwe Satori hanglamp (foto) van de jonge ontwerper Daniel Hulsbergen, voor het merk Odesi, mag er zijn. Deze hanglamp oogt nogal massief, maar blijkt extreem licht van gewicht, dankzij het ge bruik van balsahout en het innovatieve tex tiel Oratex. De achthoekige vorm rond de lichtbron is dicht, aan de buitenkant zijn juist delen open gelaten. Zo creëert de Sato ri een fijn licht, dat zich op natuurlijke wij ze verspreidt. Veel ontwerpers lieten zich voor salon tafels inspireren door facetten van een smaragd of diamant. Robuust en stoer is tafel Stone van Kees Marcelis. De ruwe afwerking aan de zijkant en de glim mende bovenkant doen denken aan een on bewerkte diamant. Diverse Stones samen vormen een multifunctioneel geheel. Die wisselwerking tussen materialen is ook te zien in de Poppy Patterson van Ligne Ro- set. Deze lage tafel is een monoliet, evenals de Stone samengesteld uit ruw en gelakt hout. Wie een voordelige salontafel met diamantuitstraling wil, kiest Emerald van het merk Leitmotiv. Het zeshoekige tafel blad kost 99 euro en doet denken aan een smaragd. Exclusiever is de aluminium tafel Gem van Tom Dixon, met opvallende facet ten, als een echte geslepen diamant. Shine bright like a diamond, zong Rihanna. Het werd één van de bestverkochte singles aller tijden. In het interieur zijn diamant- en kristalvormen ook een regelrechte hit. Op het eerste gezicht is de bank Marquise (foto), van de bekende Nederlandse ontwerper Roderick Vos, 'gewoon' een mooie bank. Maar wie eens even om het meubel van het merk Bert Plantagie heenloopt, ontdekt waar dat meubel zijn naam aan dankt: de Marquise diamant, een steen met een langwerpige, puntige vorm. Zo zien de weerszijden van de bank er dan ook uit. De hoek van 45 graden aan de bin nenkant van de bank zorgt ervoor dat je ook comfortabel schuin kunt zitten in de bank. Poefjes Penta van ontwerptrio Claesson, Koivisto en Rune voor Arflex doen ook lichtjes denken aan diamanten, dankzij hun facetten. Combineer verschillende exemplaren tot een heus ziteilandje. Kristallen vazen zijn anno 2013 ietwat passé. Dat geldt juist niet voor vazen die zijn geïnspireerd op diamanten. Zoals Diamond van Pols Potten (foto), een imposante, handgemaakte bloemenvaas met een hoogte van 120 centimeter. Een stuk kleiner is de diamantvaas van Bloom- ingville, een grillige en robuuste keramie ke vaas. Of kies een papieren vaas met luxe facetten. Bijvoorbeeld de Vouw Vaas van het Duitse merk Snug. Schuif het papieren hoesje over een flesje of glas en er ontstaat een bijzondere vaas. Hij is verkrijgbaar in twee formaten in wit, grijs of koper. vrijdag 27 december Wonen i www.jspr.eu;www.odesi.nl www.studiokeesmarcelis.nl;www.ligne-roset.nl www.leitmotiv-voor-thuis.nl;www.tomdixon.net door Suzanne Dijkstra www.bertplantagie.com www.arflex.it www.polspotten.nl www.bloomingville.com www.snug-online.com reageren? W wonen@depersdienst.nl Afscheid van de herberg doet wel een beetje pijn PACINA 2 EN 3 Parket maakt van elke ruimte iets bijzonders PACINA 6 EN 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25