Hamsteren blijft, ondanks optimisme Cruise strand Caribbean ECONOMIE 15 ""-C. Cruise Caribbean Nieuwe voorman van bond van uitzendbureaus wil dat sector uit het verdomhoekje kruipt. lijnden - Lange tijd heeft uitzend- werk onder vuur gelegen, onder meer in de discussie rondom 'fou te flex'. Het brengt Jurriën Koops, vanaf 10 januari directeur van de Algemene Bond van Uitzendon dernemingen, tot de formulering dat de sector 'de wind tegen heeft, maar dat de onderstroom mee zit'. „De flexibele schil van de arbeidsmarkt zal de komende jaren verder groeien. De bedrij ven die goede diensten aanbie den, kunnen daarvan profiteren." Koops (46) was al directeur socia le zaken bij ABU. In die rol onder handelde hij over de cao voor het uitzendwezen, die geldt voor om streeks 750.000 mensen in de meest uiteenlopende beroepen. Toch is het 'klassieke uitzend- werk' minder dan 10 procent van de hele flexibele schil van de ar beidsmarkt. „De grootste groei zit in tijdelijke contracten en bij de zelfstandigen zonder personeel. Daar zitten vormen bij waar wij niet gelukkig mee zijn. Dan be doel ik de nul-urencontracten en zzp-constructies, waarbij een werknemer bij wijze van spreken op vrijdag wordt ontslagen en op maandag weer als zzp'er wordt in gehuurd. Om maar te zwijgen over de malafide vormen en de tij delijke arbeid die mensen geen ze kerheid biedt. Gelukkig doet het sociaal akkoord daar iets aan." Koops wil dat zijn sector uit het verdomhoekje kruipt. „We heb ben een cao, controleren daar ook op. Uitzenders kunnen alleen lid worden van de ABU als ze zich houden aan strikte eisen over bij voorbeeld betaling en goede huis vesting in het geval van arbeids migranten. Verder moeten ze zich onderwerpen aan de controles van de cao-politie." Dit jaar schreef de ABU zestig le den uit, omdat ze niet in staat ble ken aan het eigen eisenpakket te voldoen. Gelukkig, zegt Koops, pakt het mi nisterie van Sociale Zaken mis standen harder aan. „Het pro bleem is dat het gaat om draai deurcriminelen die soms honderd bv's hebben. Worden ze op een plek aangepakt dan verhuizen ze het boeltje naar het volgende be drijfje. Wij ageren al jaren tegen deze uitwassen. In 2002 namen we samen met de vakbeweging al Kamerleden en handhavers mee naar de Haagse Schilderswijk, en lieten we zien hoe mensen met busjes werden opgehaald om bij voorbeeld in het Westland aan de slag te aan. We toonden de rafel randen van de arbeidsmarkt. Op dit moment worden deze onder nemers aangepakt door ze voort durend hinderlijk in de weg te lo pen. Maar het blijft ingewikkeld. Het is onmogelijk te zeggen hoe- veel malafide clubs er zijn." Liever legt Koops de nadruk op het feit dat de uitzendbureaus steeds vaker een rol spelen bij her intredende werklozen. „Een der de van de mensen uit de WW gaat via een uitzendbaan weer aan de slag, dat geldt voor 40 pro cent van de mensen in de bij stand. Dat zijn mensen die liever de flexibiliteit hebben van een uit- zendbaan dan de zekerheid van een uitkering. We werken steeds meer samen met het UWV." Koops vindt het dan ook onte recht dat uitzendwerk wordt aan gevallen. „Want het is de zekerste flex die er is. Mensen bouwen pensioen en andere rechten op en krijgen doorbetaald bij ziekte. Ge lukkig wordt dit erkend." 'Economie tuimelt naar plaats 30' De Nederlandse economie tuimelt tussen nu en 2028 van de achttiende naar de dertigste plaats op de mondi ale ranglijst. Dat voorspelde het Centre for Economie and Business Research don derdag. Nederland zou, even als Duitsland, beter af zijn zonder de euro omdat de groei wordt beknot door zwakke andere eurolanden. 'Duits faillissement naar laagterecord' Het aantal faillissementen van bedrijven in Duitsland daalt volgend jaar naar de laagste stand in bijna twin tig jaar, zegt kredietverzeke raar Euler Hermes. Het is het gevolg van 'een robuuste conjunctuur". Daardoor daalt het aantal bedrijven dat over de kop gaat met 6 procent ten opzichte van dit jaar tot circa 25.000. Poetin: in 2015 economische unie Rusland, Kazachstan en Wit-Rusland treden in 2015 toe tot een hechte economi sche unie. De Russische pre sident Poetin heeft laten we ten dat 'de laatste bouwste nen' daarvoor al zijn geïn stalleerd. Poetin zei dat na een ontmoeting met de Ka- zachse president Nursultan Nazarbajev dinsdag. 'Chinese economie groeit 7,6 procent' De Chinese economie groeit dit jaar met 7,6 procent, zei gisteren een Chinese top ambtenaar volgens zaken krant The Wall Street Jour nal. Dat is iets hoger dan de eerder uitgesproken ver wachting van 7,5 procent. Dat blijkt uit de nieuwe BudgetBa- rometer van ING, een meting on der 1.086 huishoudens. Deze heeft de hoogste stand sinds eind 2011 bereikt: 86 (op een schaal van o tot 200). Bij die huidige stand hebben pessimisten weliswaar npg licht de overhand op de opti misten, maar sinds begin dit jaar wordt de stemming steeds positie ver. Dat de stemming eerder een stuk negatiever was, heeft vol gens ING vooral te maken met de forse overheidsbezuinigingen van de afgelopen jaren. Of huishoudens ook positiever worden omdat zij steeds beter le ren bezuinigen, melden de onder zoekers niet. Feit is wel dat 20 pro cent van de huishoudens erin slaagt om dit jaar extra te bezuini gen op de kerstuitgaven. Verder blijkt uit het onderzoek dat steeds meer mensen in België of Duitsland goedkoop drank wil len inslaan. De accijnzen op alcoholhoudende drank, die de afgelopen jaren al va ker verhoogd zijn, gaan per 1 ja- v. nuari met bijna 6 procent om hoog. Eén op de vijf huishoudens was begin deze maand van plan om vóór de jaarwisseling de drank- kast nog snel even aan te vullen. OPENBARE EXECUTORIALE VEILING Ampèreweg 47, Middelburg Veilingdatum: 6 maart 2014 vanaf 13.30 uur Kijkdagen De wereld is Kras 10 dagen al v.a Ga naar Kras.nl/caribbean-cruise of bet 0900-9697w VRIJDAG 27 DECEMBER 2013 tegen, stroom mee Wind door Wilko Voordouw LONDEN HAMBURG MOSKOU PEKING door Jelte Posthumus AMSTERDAM - Nederlanders zijn steeds positiever over hun finan ciële situatie. Er wordt echter nog steeds flink bezuinigd en geham sterd, bijvoorbeeld door zo goed koop mogelijk drank in te slaan. MARKT? RK !T (alle prijzen in euro's) Aardappelen (droog uit de schuur 40 .mm opw.). Frites geschikt: 13,50 - 17,50; Expo: 16,00- 17,00. Zaaiuien 30% grof uit de schuur: 15,00-17,00 60% grof uit de schuur: 17,00-19,00 Granen, zaden en peulvruchten Maaltarwe: 189,00 Voertarwe: 186,00 Voergerst: 173,00 Blauwmaanzaad: 2100,00 prijzen per 1000 kilo uit collecteren de opslag Hooi, stro (uit de schuur, nieuwe oogst, per ton) Weidehooi: 75,00-100,00 Veldbeemdhooi: 80,00-110,00 Roodzwenkhooi: 80,00-110,00 Engels raaigras: 70,00-90,00 Rietzwenkhooi: 80,00-90,00 Tarwestro grote pakken: 65,00-80,00 Locatie: Hotel Goes - Van der Valk, A. Fokkerstraat 100, Goes Suite towpn H 1 2 en 3 januari 14-16 uur *r" Curasao, Panama, Colombia, Aruba en Venezuela Unieke combinatiereis! Aü-indusive cruise vanuit Curasao naar Panama, Colombia, Aruba en Venezuela, in combinatie met een strandvakantie op Curacao of Aruba. U heeft ruime keuze uit vertrekdata, reisduren en (strand)resorts. Vliegreis transfers V 1, 3, 5 of 7 hotelnachten (strand)resort op Curacao of Aruba (naar keuze) 7 nachten cruise in buitenhut op het MS Monarch**** Alle maaltijden drankjes aan boord Nederlandssprekende host aan boord Dagelijks vertrek v.a. 5/1 t/m 28/10 Prijzen o.b.v. 2-persoonshut 10 dgn ind. 1 hotelnacht v.a. 1299 12 dgn incl. 3 hotelnachten v.a. 1489 14 dgn incl. 5 hotelnachten v.a. 1599 16 dgn incl. 7 hotelnachten v.a. 1689 Piiizen p.p. o.b.v, 2 per* end. r« kosten «ft CaUmiteitenfomts.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 15