Krulbollen in deze kant is een stuk gezelliger Molenstraat in Clinge maanden op de schop Jan Tuinstra B.V. 24 ZEEUWS-VLAANDEREN SUCCESVERHAAL MET ENKELE KANTTEKENING Het is een schot in de roos gebleken, het eind 2009 in Terneuzen gevestigde Dow-servicentrum BPSC. Het verraadt al dat een groot ge deelte van de Nederlandse titel strijd voor een groot gedeelte een Vlaamse aangelegenheid is. Meer dan de helft van de deelnemers komt uit het Meetjesland, het mekka van de bolsport. Waar politici er vaak veel moeite voor moeten doen om een grens overschrijdend project op te zet ten, is het voor de beoefenaars van de aloude sport de normaal ste zaak van de wereld dat er voor hen geen grenzen bestaan. De bijna 94-jarige Marcel de Rijke uit Sint Laureins komt bijvoorbeeld speciaal voor de sfeer met zijn zoon Ivan mee om te genieten van de Nederlandse gastvrijheid. Opmerkelijk is de ernst waarmee de Vlamingen hun sport beoefe nen. Wanneer het fout dreigt te lopen, vallen geregeld harde woor den. Vooral als de krulbol te ver van het doel (de staak) terecht komt. Vlaamse krachttermen ver sterken de onvrede op zo'n mo ment. Een koele frisse pint -aan een schappelijk Nederlands prijs je- doet de harde woorden snel vergeten. Aurel de Baets, voorzit ter van de organiserende club De Ware Vrienden, heeft wel een ver klaring voor de grote deelname van zoveel Vlamingen. „Het is hier gezelliger dan over de grens. We spelen minder op het scherpst van de snede." Andy de Schipper, voorzitter Ne derlandse Krulbol Federatie, doet er alles aan om de sport voor het nageslacht te bewaren. „We staan op de erfgoedlijst en er is een sa menwerkingsverband met de clubs in de buurt. Daarnaast heb ben we met Mario Wieme uit Oostburg de enige krulboldraaier van Nederland. Op die manier moet het ons toch lukken de sport te behouden." Na een lange middag zijn rond de klok van achten de nieuwe kam pioenen bekend. De wedstrijd teams bestonden uit vier door lo ting aangeduide spelers. De ge mengde groep bestaande uit de Vlamingen Robert Jonckheere (Sint Laureins) en Arsène Gri- monprez (Bassevelde) en de Ne derlanders Rudy van Lent (Sas van Gent) en William Gijsel (Ee- de) gaat een jaar lang als Neder lands kampioen krulbollen door het leven. TERNEUZEN - Geerten van Dijk, center leader oftewel algemeen di recteur van het Dow-servicecen- trum BPSC, straalt. Wat wil je ook? In vier jaar tijd is het BPSC uitgegroeid tot een werkgever van formaat en de groei is er voor lopig niet uit. „Bij het BPSC wer ken momenteel 490 mensen", zegt Van Dijk. „We verwachten halverwege 2014 op 550 a 560 uit te komen." Het BPSC is een succesverhaal wat betreft werkgelegenheid en een opsteker voor de economie. Het Dow-servicecentrum biedt met name werk in de administra tieve sfeer en dat is niet dik ge zaaid in Zeeuws-Vlaanderen. Voor Dow-begrippen werken er veel vrouwen, maar ook heel veel mensen van verschillende natio naliteiten en opvallend veel jonge ren. Van Dijk: „De gemiddelde leeftijd bij het BPSC is zesender tig jaar." Veel jongeren uit Zeeuws-Vlaan- deren vinden er ook werk. Zij wa ren anders wellicht uit de regio vertrokken of niet teruggekomen. Er is geen betere remedie tegen bevolkingskrimp dan werkgele genheid. Wie had eind 2009 kunnen be denken dat het Dow-servicecen trum in Terneuzen zo'n vlucht zou nemen? Dow Benelux heeft er behoorlijk aan moeten trekken om het BPSC - dat tal van dien sten verleent aan Dow-vestigin- gen in Europa, het Midden-Oos ten en Afrika - binnen de poorten te krijgen. Dow is niet het soort bedrijf waar een vestiging zomaar zoiets in de schoot geworpen krijgt. Dow Terneuzen moest con curreren met andere locaties. Ter neuzen trok uiteindelijk aan het langste eind, onder meer dankzij het beste aanbod van goed opge leide mensen en mensen met ta lenkennis. Het BPSC moest zich vervolgens wel bewijzen. Het is Dow-sites niet verplicht diensten af te ne men van het servicecentrum in Terneuzen. Het BPSC in Zeeuws-Vlaanderen moet elke dag laten zien dat het de juiste Het is mooi te zien dat in het BPSC zoveel verschillen de nationaliteiten samenkomen partner is, met de beste service te gen acceptabele kosten. Je kunt daar nog zoveel systemen voor op zetten, het komt in de eerste plaats aan op de mensen die het werk doen. Van Dijk, geboren in Berghem bij Oss, kwam na een studie werktuig bouwkunde in 1991 bij Dow in Ter neuzen. Hij heeft sindsdien diverse technische- en managementfunc ties vervuld bij Dow in Terneuzen en in Zwitserland. In de loop van dit jaar kreeg hij de kans over te stappen naar het BPSC als center leader. Met beide handen heeft hij die aangegrepen. Sinds juni staat hij aan het roer van het BPSC. „Ik had tot dan toe vooral technisch ge oriënteerde banen. Het sprak me aan dat dit een meer op mensen ge oriënteerde baan is. Vandaar dat ik de uitdaging dan ook graag ben aan gegaan." Het BPSC is een echt 'mensenbe- drijfOveral moeten de mensen het doen, maar bij een servicege- richt bedrijf als het BPSC draait het om mensen. Zij moeten kwaliteit leveren. Om die te kunnen bieden, heeft het BPSC bovendien mede werkers nodig die hun talen spre ken en die komen uit alle delen van de wereld. Van Dijk: „Voor mij was het een verrassing dat er zo veel verschillende nationaliteiten in de omgeving van Terneuzen te vinden zijn." Het BPSC heeft wel een vrij groot recruteringsgebied voor medewer kers, in een straal van zestig, zeven tig kilometer rondom Terneuzen. „De Westerscheldetunnel is wat dat betreft echt een uitkomst", al dus Van Dijk, „dat biedt ons toe gang tot andere delen van Zeeland en ook West-Brabant." Veel personeelsleden werken via Parallel aan de Molenstraat wordt achter de huizen met de even huisnummers een nieuwe sloot gegraven voor de afvoer van het regenwater. Vervolgens wordt rio lering aangelegd tussen de nieu we sloot en de riolering in de Mo lenstraat. Dat karwei duurt de he le maand januari. Delta en Evides gaan naast het aanleggen van een nieuwe gas- en waterleiding ook alle hüisaansluitingen vernieu wen. Deze werkzaamheden ne men veel tijd in beslag. Ze begin nen bij nummer 12 en werken zo naar de bebouwde komgrens toe. Vanaf eind januari komt de aanne mer er achteraan met de rioolwer- ken. Ook die begint bij nummer 12. Omdat daar de riolering het diepst ligt, wordt daar een nieu we pompput geplaatst. De riool- werken in dit deel van de Molen straat duren naar verwachting tot in mei, afhankelijk van het weer. Vervolgens rest in de Molenstraat nog het gedeelte van huisnum mer 12 tot aan de 's Gravenstraat. Dit gebeurt aansluitend. Daarna volgen de werkzaamheden in de 's Gravenstraat vanaf de kruising met de Molenstraat tot aan de Bel gische grens. Als laatste onder deel van het omvangrijke karwei is de Teerlingstraat aan de beurt. Eerder werd de 's Gravenstraat ook al aangepakt. Handel in Land- en Tuinbouwprodukten Specialiteit: AARDAPPELEN voor INDUSTRIE BINNENLAND EXPORT 'We blijven ook in 2014 groeien' Mario Wieme uit Oostburg gooit zijn bol. foto Peter Nicolai door Frank Gijsel AARDENBURG - Een flinke rij auto's met Belgisch kenteken stond maan dagmiddag opgesteld bij het club gebouw van boldub De Ware Vrien den in Aardenburg. En dat voor het Nederlands kampioenschap krulbol len... door Harmen van der Werf Geerten van Dijk door Eugène Verstraeten CLINGE - De Molenstraat in Clinge is van maandag 6 januari tot om streeks mei afgesloten voor het doorgaande verkeer. Dit in ver band met verschillende werkzaam heden om een eind te maken aan de wateroverlast bij hevige regen val. Telefoon 0187-669555 Fax 0187-669062 W.A. Tuinstra 0187-669891 Gsm 06-53303025 E-mail: info@jantuinstrabv.nl Molendijk 83a www.jantuinstrabv.nl 3249 AN Herkingen Meer nieuws zie: www.pzc.nl Uit het exploot d.d. 19-12-2013 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van Willy Ivo Jan Willems, wo nend te Westdorpe, gemeente Terneu zen, aan Stella Salgado, thans zonder bekende woon- en/of verblijfplaats bin nen en buiten Nederland, is betekend de grosse van de beschikking d.d. 04-12- 2013 gegeven door de Rechtbank Zee land-West-Brabant, sector civiel recht, zittingsplaats Terneuzen, tussen requi- rant als verzoeker en gerequireerde als gerequestreerde, waarbij o.m. werd uitgesproken de echtscheiding van het tussen partijen gesloten huwelijk. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift verkrijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Alvarezlaan 1 4536 BA Terneuzen T: 0115 613651 F: 0115 694811 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 92