ZEEUWS-VLAAN DEREN Kerstsneeuw Trekker plet auto Man (33) vlucht voor politie almanak Bestuur van toekomstig archeologisch museum in Aardenburg gaat bestaand museum exploiteren. Torentiid 'Oorlogsgeneeskunde' tijdens oud- en nieuw Kerst in AARDENBURG - Het bestuur van de Stichting Archeologisch Museum, dat vanaf 2016 een nieuw mu seum in Aardenburg hoopt te ope nen, gaat 'proefdraaien' in het be staande gemeentelijk archeolo gisch museum aan de Markt straat. Dat hebben museumstich ting en gemeente Sluis met elkaar afgesproken. Het nieuwe archeolo gisch museum, dat de historie van heel Zeeland gaat belichten, komt in het voormalige stadhuis aan de Markt. Een exploitatiestich ting is druk bezig met de voorbe reidingen. „We proberen geld en een collectie bij elkaar te krijgen, en we bezoeken musea in heel Ne derland en België", verklaart be stuurslid Jan de Ridder. „Maar we beseffen dat dit niet garandeert dat we straks ook een museum op een goede manier kunnen draaien." De stichting gaat daarom 'oefe nen' in het gemeentelijk archeolo gisch museum, dat straks opgaat in het nieuwe museum. De nieu we situatie gaat op 1 januari van start; het museum opent, zoals elk jaar, in het voorjaar. De stichting gaat meteen probe ren het bestaande museum wat meer uitstraling te geven, ver klaart De Ridder. „We willen de bestaande collectie op een wat modernere manier presenteren, en al eens kijken of we nieuwe dingen aan de collectie kunnen toevoegen." Daarnaast wil het be stuur een wisseltentoonstelling inrichten. De Ridder: „Dat gaan we straks, in ons eigen museum, ook regelmatig doen. We hopen daarmee mensen uit de eigen streek te trekken, en ook dat be zoekers daardoor vaker terugko men." Het nieuwe museum krijgt een hoge mate van interactiviteit. „We moeten afrekenen met het stoffige imago van archeologie", beseft De Ridder. „We willen avontuur bieden: niet alleen oude potjes laten zien, maar mensen echt laten beleven hoe het was om in vroeger tijden te leven." Het bestuur heeft nog eenmalig zo'n zeven ton nodig voor het nieuwe museum. Het 'proefjaar', dat eventueel in 2015 verlengd kan worden, wordt bekostigd door de gemeente Sluis. Dat steekt straks ook 80.000 euro per jaar in de exploitatie van het nieu we museum, en springt nu alvast bij met een bijdrage van 43.000 euro. Wethouder Jan Schaalje noemt het initiatief prima. „De bestuursleden hebben aangege ven dat ze over het algemeen wei nig ervaring hebben met het run nen van een museum. Dan is dit natuurlijk een uitstekende ma nier om indrukken op te doen en om de komst van het nieuwe mu seum voor te bereiden." ZWAAR ONGEVAL TERNEUZEN - Een 33-jarige automo bilist uit Terneuzen is zondag avond in zijn woonplaats aange houden nadat hij vluchtte voor de politie. Agenten wilden hem op de Haarmanweg controleren op al cohol, waarna hij er vandoor ging. Hij reed veel te hard de Bloemen- buurt in, waar hij zijn vlucht in de Rozenstraat rennend vervolg de. Uiteindelijk is hij aangehou den. De man had niet gedronken, maar wel een openstaande boete van 190 euro. Daar komt er nu een bij voor roekeloos rijgedrag. Een kerstboom in het midden van het gezamenlijk terras voor hun wo ningen zou een leuk aanzien geven in dit deel van de straat, meenden de twee buurmannen. Aangemoedigd door hun beider ega's sloofden zij zich uit. Ze rukten een fraaie Nordlander aan en dra peerden er vaardig een lichtsnoer doorheen. De één hing er nog wat onbreekbare kerstballen bij en de an der ging stevig te keer met een spuit bus. Kunstsneeuw maakte de versie ring compleet, vond hij. Dat laatste had niet echt het gewenste effect. Geen wonder. Pas na meerdere ver geefse pogingen bestudeerde de an dere buurman het etiket van de spuitbus met winters tafereeltje: 'rui- tenontdooier' stond eronder. 'Oefenen' voor nieuw museum DINSDAG 24 december 2013 door Martijn de Koning Tip? redactie@pzc.nl SPUI - Op de weg tussen Terneuzen en Axel bij Spui is maandagochtend omstreeks acht uur een zware trekker op een personenauto terechtgekomen. Dat gebeurde toen beide voertuigen tegelijkertijd een wegversmalling wilden passeren. De trekker raakte de au to en kantelde er bovenop. De hijskraan op de oplegger kwam deels op het fietspad onder langs de weg terecht en moest worden recht getakeld. De bestuurster van de auto, een 67-jarige vrouw uit Terneuzen, kon haar zwaar beschadigde voertuig ongedeerd verlaten. De bestuurder van de tractor kreeg een proces verbaal omdat de hijs kraan onvoldoende was gesjord. De weg was geruime tijd afgesloten in verband met bergingswerkzaamheden, foto Chris Platteeuw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 89