Lekker wakker worden 'De mooiste mannen' FACEBOOK 28 ZEELAND Facebook-pagina's met mooie, jonge Zeeuwen maakten de afgelopen weken een vliegende start. Op 8 december was de Facebook-pagina 'De mooiste dames uit Zeeland' nog leeg. „Daarna ging het opeens snel. Héél snel", zegt Bryan Bouws, één van de drie Zeeuwen achter de website. Op de webpagina staan nu ruim honderd leuke meiden van tussen de pakweg 18 en 24 jaar oud. Alle maal aangenaam om te zien, maar bovenal: Zeeuws. Bryan: „We lezen en horen veel over vergrijzing in Zeeland, en over ontgroening: jongeren die uit Zeeland vertrekken. Maar er lo pen in Zeeland nog genoeg mooie meiden rond! Je hoeft er echt niet per se voor naar de Randstad, of naar Brabant, zoals wij vaak te ho ren krijgen. Dat wilden we hier mee laten zien." Het idee valt in de categorie 'be ter goed gejat, dan slecht be dacht', geeft Bouws ruiterlijk toe. „In andere provincies, zoals Over ijssel en Drenthe, bestond het fe nomeen al. Wij hebben het con cept gekopieerd, maar hanteren onze eigen regels. Schrijft iemand herhaaldelijk vervelende dingen, dan wordt die geblokkeerd. Er zijn nu al zo'n vijftien mensen in de ban gedaan." Iedereen mag een foto insturen. Dat gegeven roept vragen op. Worden de foto's wel altijd met de juiste bedoelingen opgestuurd? Vinden de 'slachtoffers' het wel al tijd prettig om opeens op een website op te duiken, al is het dan- met het predikaat 'mooie vrouw'? Bouws wuift de bedenkingen weg. „Soms komt er een verzoek van het meisje in kwestie om de foto weer te verwijderen. Wij vra gen altijd om de reden. Meestal is dat omdat het meisje te veel vriendschapsverzoeken of andere reacties krijgt op haar eigen Face- booksite. Weliswaar worden alle foto's anoniem geplaatst, maar er zijn altijd wel mensen die een meisje herkennen." De inzenders zijn volgens Bouws vaak moeders die trots zijn op hun dochter, zussen, vrienden of vriendinnen, een fotograaf die zijn werk wil laten zien, of een trotse echtgenoot. Bouws: „Onze doelgroep is tussen de 18 en 24 jaar oud, dus de vrouwen moeten ook ongeveer zo oud zijn. Er ko men wel eens meisjes tussen die iets jonger zijn, maar iemand van 14,15 gaan wij echt niet plaatsen. Dan wordt het ongezond, want 65-plussers kijken ook naar deze meiden, weten wij." De statistie ken tonen verder aan dat de mees te bezoekers uit Middelburg ko men en tussen de 18 en 24 jaar oud zijn. De teller staat nu op 150.097 'unieke' bezoekers en er zijn ruim 100.000 reacties ge plaatst. De vrienden denken na over leu ke acties. „Zo willen we parfume rie Douglas vragen om onder on ze likers cadeaubonnen te verlo ten. Ook willen we fotografen een platform bieden om hun naams bekendheid te vergroten." 's Morgens om een uur of zeven, half acht is het eerste wat de Ter- Of ze allemaal (nog) single zijn, is maar de vraag, maar aantrekkelijke jon ge mannen heeft Zeeland ook. Ze staan, al dan niet met sixpack, sinds anderhalve week op de Face- bookpagina 'De mooiste mannen uit Zeeland'. Niet te verwarren met 'De-mooiste-mannen-uit- Zeeland', waarschuwt beheerster Josiane van Iwaarden uit Waarde. „Ia, er zijn twéé Facebookpagina's met mooie mannen. Wij kwamen er ook pas achter toen onze site al een paar dagen in de lucht was", zegt Josiane, die de mooieman nensite samen met vriendinnen Liselotte Veldhof en Semma Wil- leboer in de lucht houdt. Het is haar ondanks verwoede pogingen nog niet gelukt contact te leggen. „Ik dacht: zij waren eerder. Mis- Bas Meijaard Maurits van de Velde Josiane van Iwaarden (links) zette samen met vriendinnen Semma Wille- rp boer (midden) en Liselotte Veldhof (rechts) een mooiemannensite op. Jong, knap, door Ondine van der Vleuten Marcel Riemens Oriee Kilic Jos Frickus Jules Willemsen Olivier Noordam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 82