h -M- vies van gemaakt. Dat heeft tot in Japan in de krant ge staan. Maar ooit begon het met het Belgische frietvorkje, door Sophie in zilver uitgevoerd en bij Oud Sluis het ge reedschap om een kokkeltje of een mosseltje bij het aperi tief uit de schelp te halen." De inrichting van Oud Sluis mag de laatste jaren dan steeds minimalistischer zijn geworden, dat neemt niet weg dat Herman nog altijd een zwak heeft voor de barok ke tattookunst van Henk Schiffmacher. Het heeft geleid tot een dessert met de alleszeggende titel 'Tatoetje'. „Laten we eerlijk zijn. Nederland heeft van oudsher nauwelijks een eetcultuur. Gelukkig kon ik als Zeeuws-Vlaming ken nismaken met de echte eetcultuur van de Belgen. De noor derling Henk Schiffmacher, die ik leerde kennen toen ik de initialen van mijn kinderen op mijn arm wilde laten zetten, is een echte foodie. Van twee van zijn ontwerpen heb ik mallen laten maken. Daarmee maak ik van chocola de het nagerecht. Voor mannen een afbeelding van ?en da me met borst. Voor vrouwen een boeket bloemen, omdat ik vond dat ik geen uitdrukking van mannelijke seksuali teit op het bord kon brengen. Dat zou te expliciet worden. Want eten is méér dan een beeld. Als Henk en zijn vrouw, helemaal vol met tattoo's, Oud Sluis binnenkomen, zie je het hele restaurant kijken." Zijn roots: „De Zeeuwse oester. Het mooiste product dat ik ken. Zes nullen, speciaal voor mij geselecteerd." Voor de kenner is die maximale score aan nullen het sum mum van kwaliteit. „Omdat mijn ouders zo druk waren in hun restaurant, ben ik gedeeltelijk grootgebracht op de boerderij, bij Ria, de beste vriendin van mijn moeder. De geur van het branderige hooi zal me altijd bij blijven. Als het oesterseizoen in oktober in volle gang is, ga ik naar de boer, voor knolselderij en andere groenten. Dan ruik ik weer dat hooi. Zo ontstaat een oestergerecht met heel basa le elementen: een jus van aardpeer, hooismaak, gesmolten ganzenlever. De beleving van oesters en hooi. Ik ben de boerderij en Ria eeuwig dankbaar." Kerstmis 2013, Oud Sluis is sinds enkele dagen dicht. Tot op de laatste dag is er het menu Père et Fils geserveerd, als eerbetoon aan vader Ronnie, die de aanzet gaf tot de op waardering van het ooit zo succesvolle mosselrestaurant. Sergio Herman stort zich op zijn tweede restaurant Pure C in Cadzand en vooral op wat een super swingende tent moet worden, The Jane in Antwerpen. In maart moet die culinaire hotspot opengaan. Ook daar weer volop inspiratie, alleen al de naam van de man die tekent voor het interieur: de internationaal ge lauwerde meubelontwerper Piet Boon. Samen met Ser gio's rechterhand in de keuken van Oud Sluis, Nick Bril, begint daar, in de kapel van het voormalig militair hospi taal in Berchem, een nieuw avontuur. „Het zijn allemaal mensen met het hart op de juiste plaats. Het ontroert me dat anderen me naar dit niveau hebben getild. In combina tie met mijn eigen stijl en visie is de passie van anderen net zo belangrijk voor het succes. Het is zoals het ooit be gonnen is, met de passie van mijn ouders." DINSDAG 24 DECEMBER 2013 foto Marco Bakker I HH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57