Ook JVOZ moet de volgende stap zetten 66 We zijn op zoek naar een technische man die de rode draad gaat bewaken. Oud-prof treedt in dienst bij eredivisionist. Hij krijgt een team uit de bovenbouw van de Voetbalacademie onder zijn hoede. Tombola in het Thialf-stadion „We zijn op zoek naar een techni sche man die de rode draad gaat bewaken", legt Dennis de Nooijer uit. „Die moet de trainers vanaf volgend seizoen aansturen en ze ook op bepaalde zaken kunnen aanspreken als de situatie daar om vraagt." Door het vertrek van Dennis de Nooijer naar FC Twente zal mini maal één nieuwe trainer moeten worden aangetrokken. „In januari praten we met de huidige trai ners. We rekenen erop dat de meeste trainers blijven. En enkele trainers hebben zich al bij ons ge meld, omdat ze graag bij JVOZ willen werken." Hoe de toekomst van zijn broer er uit ziet is nog niet helemaal duide lijk. Gérard de Nooijer, die dit sei zoen bij drie clubs werkzaam is, praat op korte termijn verder met FC Dordrecht. Hij vertrekt sowie so bij zondag-hoofdklasser Goes en het is nog onduidelijk welke rol Gérard de Nooijer bij de JVOZ kan vervullen. De overgang van zijn tweeling broer ziet hij als een goede stap. „Dennis kan in een professionele organisatie aan de slag, met voet ballers die vaak weer een stapje verder zijn dan de jongens bij JVOZ", zegt Gérard de Nooijer. „Het is goed voor zijn ontwikke ling als trainer." Dit seizoen heeft Gérard de Nooijer bij JVOZ de Ai onder zijn hoede, terwijl Dolf Roks de Bi traint en Niels Slager de B2. Den nis de Nooijer is verantwoordelijk voor de Cl, Rogier Veenstra voor de C2, Jan Poortvliet traint de Dl en Karl Vergouwen de D2. Dennis de Nooijer heeft een con tract voor twee jaar getekend, dat aan het eind van het eerste sei zoen na een evaluatiemoment ontbonden kan worden. „Als het FC Twente of mij niet bevalt kun nen we zonder poespas uit elkaar gaan", legt hij uit. De oud-spits van Sparta, Heeren veen, NEC en FC Dordrecht, die nog regelmatig scoort voor zon dag-derdeklasser Philippine, be trekt deze zomer in Enschede een appartement. „Dat heeft de club allemaal prima geregeld. De voor waarden in het contract zijn hart stikke goed." FC Twente, zo heeft De Nooijer te horen gekregen, wil ook met de Voetbalacademie bij de top vier van Nederland gaan horen. De jeugdopleiding, waarbij de club sa menwerkt met Heracles Almelo, wordt verder geprofessionali seerd. „Ze zien in mij een echte jeugdtrainer", vertelt Dennis de Nooijer. „Ik zal daar bijna dage lijks met de jongens aan de slag gaan. Na wedstrijden op zaterdag kan ik vaak even terug naar Zee land." Zijn invloed bij de JVOZ, de Zeeuwse voetbalopleiding waar hij mede-eigenaar van is, zal dus afnemen? „Het wordt vooral an ders. Ik zal niet meer dagelijks als trainer bij de club betrokken zijn. Maar vanwege het samenwer kingsverband met FC Twente kan ik wel een verbindingsrol spelen. Zie het als een soort commissaris, die boven de partijen staat en za ken controleert en evalueert. Ik zal ongeveer één keer per maand met de mensen van JVOZ rond de tafel zitten. En als het niet loopt zoals het moet lopen kan ik mensen daar ook op aanspreken. Dat is nu vaak toch wat moeilij ker." Bij FC Twente spelen komend sei zoen minimaal zeven spelers die afkomstig zijn van de JVOZ. Sven Mbikulu (nu Ai), Ruben de Jager, Roy de Smit, Marijn Wijkhuijs (allen Bi) en Siebe Schets (B2) ma ken al één of meerdere seizoenen deel uit van de jeugdopleiding. Godfried Roemeratoe en Sander Versendaal voegen zich komende zomer bij het vijftal. Zij spelen nu in de door Dennis de Nooijer ge trainde Ci van de JVOZ. De kans is aanwezig dat nog enkele spelers van JVOZ de mogelijkheid krij gen de overstap naar FC Twente te maken. Dennis de Nooijer: „Een aantal jongens wordt gevolgd door FC Twente en veel spelers van ons hebben ook al stage gelopen in En schede. Maar het is niet zo dat FC Twente zomaar de ene na de ande re speler uit Zeeland haalt. Er wordt natuurlijk naar kwaliteit maar ook naar positie gekeken. De komende maanden zal er meer duidelijkheid komen." De Nooijer weet dat ze in Ensche de veel vertrouwen in hem heb ben. „Dat bleek wel tijdens de ge sprekken die ik met technisch ma nager Cees Lok en voorzitter Joop Munsterman heb gehad. Maar ook uit de aanbieding die de club me heeft gedaan." fl HBfe| AM DINSDAG24december2013 pzc - door Barry van der Hooft VLISSINGEN - Het vertrek van Den nis de Nooijer naar FC Twente mar keert voor de Jeugd Voetbal Oplei ding Zeeland (JVOZ) het einde van een tijdperk. Sinds de oprichting in 2004 door Dolf Roks en Dennis en Gérard de Nooijer werkte het drie tal onafgebroken als trainers bij de jeugdopleiding. Daar komt deze zo mer na tien jaar verandering in. Toeval of niet: de structuur van de club zal ook veranderen. Dennis de Nooijer door Barry van der Hooft VLISSINGEN - De hechte band met zijn geesteskind zal niet worden verbroken, maar Dennis de Nooijer is komend seizoen toch vooral op afstand betrokken bij de JVOZ. De oud-prof (44) treedt medio 2014 in dienst van FC Twente, de club waarmee de Zeeuwse jeugdoplei ding al enkele jaren een samenwer kingsverband heeft. In Enschede krijgt hij een team uit de boven bouw van de Voetbalacademie (C1, B1 of B2) onder zijn hoede. „Dit is een mooie kans om me verder te ontwikkelen als trainer." Dennis de Nooijer is vanaf komend seizoen als jeugdtrainer werkzaam bij FC Twente, foto Lex de Meester Dennis de Nooijer maakt overstap naar FC Twente

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33