Einde aan de Truckrun op Midden-Zeeland Rooie Buurt maakt zich zorgen over de egeltjes I II IC If II If Nieuwe vissen in het Arsenaal Jan Tuinstra B.V. 66 Dit is meer een kantoor, dat andere pand had natuurlijk veel meer charme. 24 WALCHEREN HKPD De drugsopvang verhuisde vijfjaar geleden na ernstige klachten uit de buurt. Hoe gaat het nu? Geen dronken bestuurders betrapt EP NEERKIJKVISSEN Dat was voor de editie 2015; de editie 2014 schrapte het bestuur al omdat de beoogd opvolger van de organisatoren moest afzeggen. Tien jaar lang toverden Piet en Suus Hoogstrate uit Heinkens- zand één dag in het jaar brede ge- luksgrijnzen op de gezichten van veel gehandicapte kinderen en jongeren, truckchauffeurs en vele toeschouwers als de karavaan aan vrachtwagens door de Zak van Zuid-Beveland toerde. „Mensen waren zo enthousiast, dat we in september al telefoon kregen wan neer de volgende rit zou zijn. Van Handel in Land- en Tuinbouwprodukten Specialiteit: AARDAPPELEN voor INDUSTRIE BINNENLAND EXPORT onze gasten, zoals we de passa giers noemen, en van chauffeurs", vertelt Piet Hoogstrate. Hij begon als afgekeurd beroepschauffeur met zijn vrouw aan de organisatie van de ritten, toen hij elders in het land zo'n evenement had ge zien. Geen sinecure, die organisa tie: in het eerste jaar reden er 170 wagens mee. De laatste editie, 18 mei van dit jaar, gingen er 230 wa gens de weg op met kinderen en jongeren met een verstandelijke of lichamelijke beperking. Het spijt de Hoogstrates verschrik kelijk dat het evenement na tien jaar eindigt, al hebben ze er zelf nooit veel van meegekregen. „Wij zaten altijd vast in de Zeelandhal len, het begin- en eindpunt. Wij zagen hooguit 's avonds nog wat beelden op de regionale tv." De kans dat anderen de fakkel overne men, acht hij klein: „Het kost heel veel geld. Daar kun je een heel luxe personenwagen van kopen." VLISSINGEN - Voor de deur in de dokter Stavermanstraat staat een bewaker; op straat is het rustig, binnen is rumoer. In de inloop ruimte van het Huiskamerproject voor Drugsgebruikers (HKPD) in Vlissingen drinken mensen koffie en maken een praatje. „Ze zijn vragenlijsten voor het cliënttevredenheidsonderzoek aan het invullen", lacht coördina tor Richard Wolf. „Dat is een groot succes omdat er een premie van vijf euro op gezet is." Vijfjaar geleden vertrok de opvang na een rumoerige periode aan de Coosje Buskenstraat. Buren klaagden over hangende junks, de opvang bleek er illegaal te zitten. „We zijn nu vanonder het vergrootglas weg", zegt Wolf. „Hier is eigenlijk nauwelijks overlast. Ja, er gebeurt wel eens wat. Maar je kunt hier niet zomaar binnenlopen, er is één ingang; daar waren er zes. De Coosje Buskenstraat was natuur lijk ook een blikvanger: je zag het meteen als je Vlissingen inreed. Hier zitten we in de enige straat MIDDELBURG - De politie hield het afgelopen weekeinde een aantal snelheidscontroles, zo meldde het korps maandag. Zaterdag werd er tussen 15.00 uur en 17.30 uur op snelheid gecontroleerd in Middel burg op de Sir. Winston Churchil- laan en de Oosterscheldestraat. Er werden 171 voertuigen gecon troleerd en drie overtredingen ge constateerd. Tlissen 18.30 uur en 22.00 uur werd gecontroleerd op alcoholgebruik op Klein Vlaande ren. Daar werden geen overtredin gen geconstateerd. In Vlissingen werd zaterdag tus sen 18.30 en 22.00 uur op alcohol gecontroleerd. Er werden geen overtredingen geconstateerd. Za terdag werd er tussen 15.00 uur en 17.30 uur in Arnemuiden op de Spoorstraat op snelheid gecontro leerd. Drie bestuurders reden te hard. van Vlissingen die permanente bewaking heeft." „We hebben korte lijnen met de politie en met de buurt. Als bu ren iets zien, bijvoorbeeld dat er gedeald wordt, dan bellen ze mij. Maar eigenlijk is er geen overlast. Ik kan me niet herinneren dat ik dit jaar een klacht heb gehad. En vorig jaar had ik er geloof ik één." De zorg en begeleiding is de afge lopen jaren wel teruggeschroefd: eerst was het HKPD hele dagen open, nu alleen nog 's ochtends. En per 1 januari zelfs nog maar drie keer in de week. Methadon wordt niet meer in vloeibare vorm verstrekt, maar als pillen, wat handel mogelijk maakt. „Dat we minder vaak open zijn, bete kent niet dat er geen zorg is", zegt Wolf. „Als er iets is, kunnen cliën ten me bellen. Maar verder bezui nigen is niet mogelijk. Ik zou niet weten hoe dat zou kunnen zon der dat er schakels tussenuit val len en de keten verbroken wordt." Bij het HKPD komen zestig cliën ten; een aantal woont ook in hui zen van de drugsopvang, een aan tal wordt geholpen met financiële zaken en een aantal krijgt metha don, in overleg met een arts. „Eén van onze doelstellingen is hulp bieden en rust creëren in de vaak heftige levens van drugsgebrui kers. Dat komt niet alleen hun, maar ook de samenleving ten goe de", zegt Wolf. „In feite doen we aan harm reduc tion. We proberen het niveau van de cliënt vast te houden, of zelfs nog wat op te krikken. Afkicken? Als een cliënt daarvoor opteert, gaan we daarvoor, maar het is niet onze doelstelling. Je hebt ook methadonvertrekkingen waar al leen het medische deel plaats vindt. Het HKPD biedt meer, hulp en ondersteuning. Het voor ziet in een behoefte en zorgt voor een stabiliteit die best uniek is. Ik denk dat we het in Vlissingen goed geregeld hebben. Het is sta biel. Ik vind het eigenlijk wel een succesverhaal, ik ben blij dat het zich op deze manier ontwikkeld heeft. Ik ben er trots op eigenlijk." „In de zomer lopen er egels door de hele wijk", weet Karin Haar huis. „Er zijn er veel, waarschijn lijk omdat bewoners ze voeren. Ze houden winterslaap in het groen, op plekken waar mensen en honden niet zo goed bij kun nen. De egels zitten in het groen dat nu gerooid wordt, dat kan niet anders. Bij mij in de tuin zitten ze in ieder geval niet, ik denk dat ze dat te onrustig vinden." Volgens de brief die de mensen in de buurt hebben gehad, begint de gemeente in januari met het ver- wijderen van het groen. Op som mige plaatsen worden nieuwe planten en bomen terug gezet, an dere stukken worden bestraat. Egels zijn beschermd: om die re den is het verboden om ze te sto ren en dus al helemaal om hun slaapplaats weg te halen. Egels zoeken als het kouder wordt een beschutte plek op, ze worden weer wakker als de temperatuur stijgt, doorgaans duurt de winter slaap van oktober tot maart. Begin december hebben Haarhuis en een buurtgenote geprobeerd contact te leggen met het stad huis, zonder resultaat. „We probe ren de verantwoordelijk wethou der te bereiken, maar dat lukt niet." De gemeente liet gister we ten volgens planning te willen werken, omdat dit de beste tijd is. Egels die worden aangetroffen, worden naar de opvang gebracht. ^6 VLISSINGEN - Het zeeaquarium in het Arsenaal in Vlissingen heeft er een nieu we vissensoort bij. Het gaat om een schooltje neerkijkvissen. Ze worden zo ge noemd omdat de voorzijde van hun kop kaarsrecht is, waardoor het lijkt alsof ze altijd naar beneden kijken. De oorspronkelijk uit de Caribbean afkomstige vissen zijn te zien in het tropische verblijf in het Arsenaal, foto Lex de Meester door Claudia Sondervan HEINKENSZAND - De Truckrun Mid den-Zeeland, ook bekend als de Truckroll de Bevelanden, stopt. Het bestuur kreeg de organisatie niet rond en bovendien wilde hoofd sponsor Delta NV zich niet vastleg gen voor subsidie. Telefoon 0187-669555 W A. Tuinstra 0187-669891 E-mail: info@jantuinstrabv.nl www.jantuinstrabv.nl Fax 0187-669062 Gsm 06-53303025 Molendijk 83a 3249 AN Herkingen Klachten? Die hebben we dit jaar niet gehad door Nadia Berkelder Herman, drugsgebruiker door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Bewoners van de Vlis- singse Rooie Buurt zijn bang dat ze van het voorjaar geen egel meer overhebben: de gemeente wil het groen in de wijk rooien, net nu de egels in diepe winterslaap zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24