HAWE PRIJS! Ontmoeting Racoons Oceaan hoogste OR van bieb: personeel nieuwkomer in Top 2000 te lang in onzekerheid DELSCHER ZEELAND 23 Abortuskliniek blijft toch open commentaar SLECHTS ÉÉN WEEK Executieverkoop Een kerstbestand is een goed voorbeeld van wat de kerstgedachte vermag. Dat het geen beklijvende gedachte is, blijkt bij de vuurwisseling na het be stand. Die constatering lijkt een invitatie voor cynisme. Het kan echter geen kwaad eens wat minder ruimte te bieden aan cynisme. Het is een sympa thieke gedachte dat de wereld tijdens de kerst voor velen een iets prettiger oord is. Ook al blijkt het zwijgen van de wa pens maar voor even. Voor een aangename kerst is geen recept. Waar voor de een de feestelijke dis het absolute hoogtepunt vormt, is dat voor een ander het tot contemplatie uitnodigende woord van de geestelijk leider en voor een derde een verblijf in een ski oord. Voor vrijwel iedereen betekent kerst ook een moment van ont moeting. Met vrienden, met fa milie, met jezelf. Als die ont moeting wordt gekenmerkt door waarachtigheid, door op rechtheid, dan bestaat de kans dat dit kerstmoment toch be klijft. GOES - De enige Zeeuwse abortus kliniek aan de Beestenmarkt in Goes gaat komend jaar nog niet dicht. Door vermindering van de rijkssubsidie voor kleine klinie ken zag het er aanvankelijk naar uit dat de CASA kliniek moest sluiten, maar de regering heeft een nieuwe Subsidieregeling Abortusklinieken gepubliceerd. Die maakt het toch mogelijk door te gaan. Er is nu meer gelegen heid de hulp op het gebied van an ticonceptie, onbedoelde zwanger schap en zwangerschapsafbreking in Zeeland te organiseren. In de kliniek in Goes worden per jaar zo'n vierhonderd zwangerschaps onderbrekingen uitgevoerd. Blof troeft daarmee De"Dijk (vijf tien keer in de lijst) af, maar ook Boudewijn de Groot, Anouk, Gol den Earring, Ilse DeLange en Mar co Borsato, die allemaal dertien noteringen hebben. Het hoogst genoteerde Blofnum- mer is Liefs uit Londen, op plaats 228. Ook hoog scoren Holiday in Spain (249), Aan de kust (255), Har der dan ik hebben kan (327), Om arm (367), Dansen aan zee (386) en Mooie dag (389). Racoon is tien keer in de lijst te vinden, met behalve Oceaan op nummer 33 onder meer Love you more (101), Don't give up the fight (151), Liverpool rain (281) en No mercy (291). Internationaal gezien zijn The Beatles hofleverancier, met vijftig songs, gevolgd door de Rolling Stones. De Top 2000 wordt uitge zonden op Radio 2 vanaf morgen middag 12.00 uur tot de jaarwisse ling. De nummer 1 is wederom Bo hemian Rhapsody van Queen. In een brief aan het dagelijks pro vinciebestuur schrijft de OR dat de provincie verantwoordelijk heid moet nemen voor de kosten van het sociaal plan, omdat de re organisatie het gevolg is van pro vinciebezuinigingen. De OR vindt bovendien dat de provincie er te lang over heeft ge daan om een standpunt in te ne men over de reorganisatiekosten. GS 'frustreren' daarmee de fusie tussen onderzoeksinstituut Scoop en de ZB, vindt de OR. Ze doet daarom een 'dringend beroep' om alsnog duidelijkheid te verschaf fen en de kosten te betalen. Eind november werd duidelijk dat de gezamenlijk reorganisatie kosten voor Scoop en ZB bijna 10 miljoen euro bedragen. De provin cie vindt die kosten te hoog. Scoop en ZB proberen die kosten daarom nu omlaag te brengen. Ui terlijk 1 juli moet de fusie rond zijn en is er uitsluitsel over de re organisatiekosten. Dat houdt in dat er overdag een filmpje wordt gedraaid, of er wat kan worden gesport. Soms is er ook een bingo. Om vijf uur moe ten ze weer terug op cel zijn. Dit hier is ook een beetje straf! Met dit soort dagen voelen ze extra dat ze vast zitten. Maar we doen er alles aan om het ook voor hen toch een beetje kerst te laten zijn. Inclusief een kerkdienst, afwisse lend door onze eigen dominee of pastor. Dan mogen ze ook een kaarsje aansteken voor een fami lielid. De kerkzaal is de enige plek in dit complex waar dat nog mag", benadrukt Baaijens. „Sinds de Schipholbrand zijn de regels enorm verscherpt." De mannen zijn blij met het kerst pakket en het kaartje dat alle ge vangen hebben gekregen van de kerk. Twee pakken vruchten drank, een peer, appel en manda rijn en een zakje borrelnootjes. Ook was er voor iedereen een kaart en een elektrisch waxine lichtje. Boubker: „Een gedetineer de zal zoiets altijd op prijs stellen. In Krimpen kregen we niks", wijst hij op zijn vorige verblijf. „Het hangt heel erg af waar de ba jes staat, of ze zoiets voor je doen. Het komt beslist aan! DINSDAG 24 DECEMBER 2013 Grote Markt 11-13, Goes 0113 227607 www.delscher.nl Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst GOES - Oceaan van Racoon is dit jaar de hoogste nieuwkomer in de Top 2000. Het nummer betreedt de lijst op nummer 33. Blof is van alle Nederlandse artiesten het vaakst vertegenwoordigd in de Top 2000, met maar liefst zestien no teringen. MIDDELBURG - De ondernemings raad van de Zeeuwse Bibliotheek (ZB) betreurt dat medewerkers lang in onzekerheid blijven zitten over de reorganisatie. De oorzaak is onduidelijkheid over de bijdrage van de provincie aan het sociaal plan. Boubker (I) en Michel beleven, morgen respectievelijk hun zevende en tweede kerst in de gevangenis, foto's Lex de Meester Gedetineerden ervaren een opsluiting tijdens feest dagen, gescheiden van hun families, extra als straf. Kaarsjes zijn sinds de brand in het arrestantencomplex van Schiphol strikt verboden in de cel. Een kleine kerstboom in de centrale ruimte van iedere afdeling in Toren- tijd brengt nog iets van de feestdagen binnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 23