40% korting Museumbestuur gaat proefdraaien Kerstsneeuw ZEELAND HARKEN almanak Trekker plet auto VOORDEEL Het huiswerk van de provincie is klaar. Het Rijk kan verder met de voorbereiding van de ontpoldering. ITTKI' URDSTRAtf 1-3 GOI!S 0113-212729 ZWAAR ONGEVAL ALLES MAG WEG op alle kerstartikelen en diverse sfeerartikelen. En nog veel meer aanbiedingen! intratuin 'Oorlogsgeneeskunde' tijdens oud- en nieuw MIDDELBURG - De bal ligt nu weer in Den Haag. Staatssecretaris Sharon Dijksma (Natuur) kan tij dens de feestdagen een eerste blik werpen op de manier waarop de provincie de zienswijzen over de voorgenomen ontpoldering van de Hedwigepolder heeft behan deld. Eind vorige week heeft de provincie haar huiswerk opge stuurd. Dat was afspraak. De ontpolde ring van de Hedwigepolder is de verantwoordelijkheid van het Rijk, maar de provincie zou het voorbereidende werk doen: de pla nologie, de inrichtingsschetsen en het dijkverleggingsplan. De zienswijzen erop zijn bij de pro vincie ingediend en daar van een reactie voorzien. Volgens de planning stelt de staatssecretaris het Rijksinpas- singsplan (de planologische maat regel voor de ontpoldering) in de laatste week van januari vast. Twee weken later begint een ter mijn van zes weken waarbinnen indieners van zienswijzen beroep kunnen aantekenen bij de Raad van State. Voor de behandeling er van is de rest van het voorjaar, de zomer en het begin van de herfst voorzien. De planjiing gaat ervan uit dat de Raad van State er in de eerste week van oktober uit zal zijn. Wordt het plan niet vernie tigd, dan is het onherroepelijk. Bij de Raad van State zal het voor een belangrijk deel gaan over de vraag of in de ontpolderde Hedwi gepolder getijdenatuur zal ont staan. Het door Hedwige-eigenaar Gery de Cloedt in de arm geno men adviesbureau Svasek becijfer de dat de polder veel sneller zal opslibben dan was aangenomen. Voor de beoordeling van de ziens wijze die De Cloedt naar aanlei ding van de Svasek-bevindingen indiende, heeft de provincie een aantal deskundigen bijeengeroe pen. Hun conclusie was dat ook opgeslibde natuur als getijdena tuur valt aan te merken. Het moment waarop Dijksma het Rijksinpassingsplan vaststelt, is ook de cruciale datum voor het in dienen van een verzoek aan de Kroon in het kader van de onteige ningsprocedure. Die loopt vol gens de planning tot het voorjaar van 2016. Augustus 2019 moet de ontpoldering zijn voltooid. AARDENBURG - Het bestuur van de Stichting Archeologisch Museum, dat vanaf 2016 een nieuw mu seum in Aardenburg hoopt te ope nen, gaat 'proefdraaien' in het be staande gemeentelijk archeolo gisch museum aan de Markt straat. Het nieuwe archeologisch museum, dat de historie van heel Zeeland zal belichten, komt in het oude stadhuis aan de Markt. Een exploitatiestichting is druk bezig met de voorbereidingen. „We proberen geld en een collec tie bij elkaar te krijgen, en we be zoeken musea in heel Nederland en België", verklaart bestuurslid )an de Ridder. „Maar we beseffen dat dit niet garandeert dat we straks ook een museum op een goede manier kunnen draaien." De stichting oefent daarom in het gemeentelijk museum, dat straks opgaat in het nieuwe museum. Een kerstboom in het midden van het gezamenlijk terras voor hun wo ningen zou een leuk aanzien geven in dit deel van de straat, meenden de twee buurmannen. Aangemoedigd door hun beider ega's sloofden zij zich uit. Ze rukten een fraaie Nordlander aan en dra peerden er vaardig een lichtsnoer doorheen. De één hing er nog wat onbreekbare kerstballen bij en de an der ging stevig te keer met een spuit bus. Kunstsneeuw maakte de versie ring compleet, vond hij. Dat laatste had niet echt het gewenste effect. Geen wonder. Pas na meerdere ver geefse pogingen bestudeerde de an dere buurman het etiket van de spuitbus met winters tafereeltje: 'rui- tenontdooier' stond eronder. Kerst in Torentijd Vanaf 27 december 2013 Intratuin Koudekerke Galgeweg 5. w^vLintratuln.nl Ururt je lew» Zienswijzen Hedwige beoordeeld door Ben Jansen Tip? redactie@pzc.nl DINSDAG 24 december 2013 SPUI - Op de weg tussen Terrieuzen en Axel bij Spui is maandagochtend om streeks acht uur een zware trekker op een personenauto terechtgekomen. Dat gebeurde toen beide voertuigen tegelijkertijd een wegversmalling wilden passeren. De trekker raakte de auto en kantelde er bovenop. De hijskraan op de oplegger kwam deels op het fietspad onder langs de weg terecht en moest worden recht getakeld. De bestuurster van de auto, een 67-jarige vrouw uit Terneuzen, kon haar zwaar beschadigde voertuig ongedeerd verlaten. De be stuurder van de tractor kreeg een proces-verbaal omdat de hijskraan onvol doende was gesjord. De weg was geruime tijd afgesloten in verband met ber gingswerkzaamheden. foto Chris Platteeuw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21