in Olympia Run Heilige Agatha hoeft niet in actie te komen in Aagtekerke SPORT 13 Delta Sport verliest thuis van Westlandia. Het verschil tussen eerste en tweede helft is te groot bij de handballers uit Zierikzee. Topwedstrijd van Meerten Dallinga Dat werd dus Thuy, die met se conden verschil aan het langste eind trok. Het was een tijd gele den dat de loper uit Sint-Jansteen het zoet van de overwinning had mogen proeven. „Maar ja, dat voelt weer goed aan om te mer ken dat je nog steeds kunt win nen. Vooral als het op deze ma nier gaat, maar winnen is natuur lijk altijd leuk", verhaalde Thuy, die in het verleden al verschillen de zeges wist te veroveren en nu op weg is in de voorbereidingen op de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen. Voor Van de Broeke zal dat zijn eerste marathon worden. „Ik weet niet wat ik me er van voor moet stellen en vooral ook niet op wat voor tijd ik me in moet stellen. Bij zo'n wedstrijd moet je toch van start gaan met een doel voor ogen. Het is echter nog enkele maanden en heb ik dus nog tijd om een doelstelling te formule ren", aldus Van de Broeke. Frédérique Versluijs uit Zuidzan- de won overtuigend bij de vrou wen. Op het oog eenvoudig liep ze in de subtop van de mannen mee waardoor ze ruimschoots binnen de eerste tien overall over de finishlijn kwam. ZIERIKZEE - De handballers van Delta Sport hebben in de hoofd klasse D niet voor een stunt kun nen zorgen. Voor eigen publiek werd met 23-30 verloren van Westlandia uit Naaldwijk, de nummer twee van de ranglijst. Delta Sport begon goed aan de wedstrijd. Tegenover iedere Naald- wijkse treffer werd een Zeeuws punt gezet, waardoor het lang- ge lijk op ging. Er waren zelfs moge lijkheden voor de Zierikzeese handballers om op voorsprong te komen, maar deze werden niet be nut. Vijf minuten voor het einde van het eerste bedrijf kreeg Westlan dia het wel voor elkaar om een groter verschil in punten op het scorebord te krijgen. Mede dank zij een aantal doelpunten van uit blinker Terry Zuyderwijk werd een marge van vier punten gepro duceerd. De Naaldwijkers konden echter niet lang van hun ruime voorsprong genieten, want bin nen no-time stond de 12-13-rust- stand op het scorebord door een sterk slotofifensief van Delta Sport. Ook in de eerste vijf minuten na rust ging het nog gelijk op, maar daarna was het verzet van de Zeeuwen gebroken. Westlandia bouwde een marge van vijf pun ten op en gaf die in het restant van de wedstrijd niet meer weg. Vlak voor tijd werd het verschil zelfs uitgebouwd naar zeven pun ten: 23-30. „Het verschil tussen de eerste en de tweede helft was gewoon te groot", gaf trainer Jaco Vleeshou wer na de wedstrijd aan. „De eer ste helft konden we het nog aar dig bijbenen, al gaven we het op het einde bijna weg. Maar dan kom je, mede door ons enthou siasme, toch nog op slechts één punt en ga je met een 12-13-stand de rust in. Dan is het jammer dat je het na rust uit handen geeft en Westlandia verder uit laat lopen." Volgens de coach is duidelijk ge worden waarom de Naaldwijkers wel bovenin mee kunnen draaien, en zijn eigen ploeg niet. „Wij zijn nog niet genoeg een team. In dat traject moeten we nog groeien. Zij zijn daar al ver der in." De reden waarom zijn ploeg nog niet zover in het teamproces is, denkt hij ook te weten. „We zijn een aantal spelers kwijtgeraakt en trainen niet vaak genoeg samen, zijn doordeweeks vaak niet com pleet. Dat is absoluut geen verwijt naar de jongens, dat is een constatering. We hebben best een jonge groep en er zijn een aantal spelers die studeren en daarom niet altijd aanwezig kunnen zijn. Daarnaast zijn er ook nog een aantal die af en toe moeten wer ken." Om de toekomst maakt Vleeshou wer zich geen zorgen. „We kun nen van iedereen winnen en van iedereen verliezen. Dat hebben we wel bewezen. Van de twee on derste ploegen hebben we bijvoor beeld verloren, maar van de huidi ge koploper hebben we gewon nen. Alles is mogelijk." Doelpuntenmakers Delta Sport: Gui- do de Graaf 9, Guust Sluijs 5, Leon van de Sande 4, Jimmy Niemans 3, Jor- dy Niemans 2, Koen de Brijn 1 HOEVEN - De driebanders van Pol ka Print wonnen in de tweede di visie nipt van Rokx Transport. Pearle verloor van BV Sprundel/Q_-lite. Rokx Transport - Polka Print 2-6: Meerten Dallinga speelde een van zijn beste partijen ooit (1.206) en won toch maar met een punt verschil. Het zei alles over het ni veau van de partij, want zijn te genstrever Ad Poppelaars noteer de 1.172. Louis Dallinga won met twee puntjes verschil. Omdat Dirk Vlerick verloor bleef het bij de pauze 2-2. Na de pauze zorgde de uitschieter van Dallinga en de winst van Jean Paul de Kraker voor de nipte teamzege. BV Sprundel/Qjlite - Pearle Opti ciens 6-2: Een punt hoorde voor Pearle Opticiens tot de mogelijk heden aangezien Cor de Jonge met een carambole verschil ver loor. Daartegenover stond dat Etienne van Damme met hetzelf de verschil won. Pascal Claus en Eddie van Goethem verloren ro yaal, dus was de nederlaag toch te recht. Wellse Vaert 2 - Bottles/De Parel 4-4: In de derde divisie kwam Bottles/De Parel een remise over een met Wellse Vaert 2. Voor de bezoekers scoorden Tony Dobbe- laere (met twee punten verschil) en Theo Platjouw. Robin Claer- houdt verloor nipt en Peter Snel- ders was kansloos. De Geslootene Boom - Jacobs Mannenmode 4-4: Een verdie ping lager verspeelde de thuis ploeg een punt en is de achter stand op leider Bevelandse Tafel ridders opgelopen tot vier pun ten. Puntenpakker Dirk Smet en Rien Sandrini wonnen, Joni San- derse en Benny Visser verloren. Organisator Leo Francke praat door z'n megafoon de zeshonderd vijftig deelnemers die staan te ver nikkelen van de kou nog wat moed in. Ze staan te trappelen van ongeduld voor de historische kerk van Aagtekerke voordat ze mogen beginnen aan hun rondje van zeven of dertien kilometer. En juist op dat moment begint het ook nog eens flink te regenen en trekt de wind nog eens aan. „Maar ook dat hoort bij de Aagte kerkerun", roept Francke. Zodra de sirenes van een oude brandweerwagen beginnen te loeien, komt de meute in bewe ging. Dat er voor een brandweer wagen is gekozen bij de start, is waarschijnlijk niet geheel toeval lig. Het Walcherse dorp heeft wel wat met branden. Aagtekerke is immers vernoemd naar de Heili ge Agatha. Vanwege haar wrede dood, ze werd gemarteld en op he te kolen gelegd in de veertiende eeuw, wordt ze aangeroepen bij brandgevaar en brandwonden. „De start achter de brandweerwa gen vind ik altijd heel speciaal", vertelt winnaar Erwin Harmes. „Bij de start is iedereen gespan nen, want iedereen wil hier goed lopen. Het is een van de Zeeuwse wedstrijden waar ik altijd erg naar toeleef." De Middelburger loopt onbedreigd naar de overwin ning op deze regenachtige zater dagmiddag, waarin Aagtekerke wordt overspoeld met hardlopers. Sébastièn Schletterer moet op zijn verjaardag genoegen nemen met plek twee, Michel Schrier maakt het podium compleet. Op het strand tussen Oostkapelle en Domburg is het ondertussen nog bikkelen geblazen voor de rest van het veld. Een stormach tige wind, die de laatste vijf kilo meter vol in het gezicht blaast, en flinke plensbuien zorgen voor zware omstandigheden. En overuren voor de organisatie.' „Tientallen lopers kwamen met dichte regenjackjes over de finish waardoor we het startnummer niet konden aflezen en dus ook geen waterdichte uitslag kunnen opmaken. Door het slechte weer snakte iedereen naar een bakje thee en daardoor is het dus misge gaan met het klokken. We heb ben nog wel even wat werk de ko mende dagen rond kerst", vertelt Francke. Van.Erwin Harmes is de eindtijd wel bekend. Als 's avonds tijdens de afterparty in Hotel Kod de blijkt dat hij ook nog eens een nieuw parkoersrecord (44-33 mi nuten) heeft gelopen, kan hij zijn geluk niet op. Hij wordt luid toe gezongen door de vele lopers die zijn blijven plakken. Het hoort bij de Aagtekerkerun. „Het was zwaar met wind tegen op strand, maar moeilijke omstandigheden liggen me wel", zegt Harmes. „Dit geeft vertrouwen richting de marathon van Rotterdam." Bij de vrouwen gaat de overwin ning zoals verwacht naar Anjolie Engels in 53.22 minuten. Waar de Middelburgse aan de start staat, gaat ze negen van de tien keer met de zege naar huis. In Aagte kerke is dat niet anders. Monique Verschuure uit Yerseke moet ge noegen met plaats twee, Carolien van de Kreeke uit Serooskerke wordt derde. Op de korte afstand (zeven kilo meter) wint bij de vrouwen Marij ke de Visser uit Aagtekerke voor de vierde keer op rij haar thuis wedstrijd. Bij de mannen is Ru- den Grim uit Eindhoven de snel ste. Ook de honderden andere lo- pers halen allemaal veilig de fi nish en dus hoeft de Heilige Aga tha van Aagtekerke zaterdag niet in actie te komen. MAANDAG 23 DECEMBER 2013 Een stunt blijft uit door Daniel Vervelde UITSLAGEN VOLLEYBAL Hulst Bedrijfscompetitie Hulst Vrouwen Eer ste klasse: Nijver Kunststof kozijnen-Van Water schoot Landmeetkunde 0-3, Mulan-Notaris Stol- ker 1-2. Stand: 1. Notaris Stolker 10-23; 2. Mu- lan 11-19; 3. Van Waterschoot Landmeetkunde 11-16; 4. Zaman Sport 10-15; 5. Nijver Kunst stof kozijnen 10-5. Tweede klasse: Multiklus-WEA 3-0, DiDi-Henny & Co 0-3, Saman Financiële Oiensten-SC De Deurzetters 3-0. Stand: 1. Didi 13-30; 2. Henny & Co 13-29; 3. Saman Financiële Diensten 13-20; 4. Sc De Deurzetters 13-14; 5. WEA 13-12; 6. Multiklus 13-12. door Maurice Steketee AAGTEKERKE - „Met je kop in de wind en de regen in je gezicht gaan jullie zo beginnen aan de Aagteker- kerun. Maar ik heb goed nieuws voor jullie. Aan de finish wacht een mooie beloning in de vorm van een grote fles Palm, dus doe je best!" Erwin Harmes won zaterdag de Aagtekerkerun. Zie ook pzc.nl/kustmarathon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 69