Danny Sleeckx wint gevecht tegen zichzelf Grochal en Westerweele beste kerstschakers Thuy verslaat Van den Broeke TOP mist te veel kansen om overwicht te verzilveren 66 We misten vijf strafworpen. Dat maakte tegen Nieuwerkerk voor ons het verschil. 12 SPORT Het was gisteren een lastige aan gelegenheid in Axel. Vooral de weersomstandigheden spraken niet in het voordeel van de ren ners: een harde wind en boven dien hadden de regenbuien van zaterdagmiddag de omloop zwaar gemaakt. „Voor het publiek leek het misschien wel dat het eenvou dig ging. Dat was zeker niet het geval. Je moest vooral attent blij ven om niet onderuit te gaan op een paar blubberige onderdelen op het parkoers. De rest bleef ach ter en daardoor werd het een ge vecht tegen mezelf maar het lukte allemaal gelukkig wel. Ik ben ook met deze overwinning weer meer dan tevreden", zei de Belgische kampioen bij de masters na af loop van de zware wedstrijd. In eerste instantie leek het er op dat Jacob de Roo mee zou gaan strijden om een plaats op het ere podium. De Kapellenaar leek in het begin van de race teveel te ge ven en moest dat bekopen. De Roo werd achterhaald door de Belg Günther Sterck en door Ed- zard van Ewijk. In de categorie 40+ werd het voor al een kwestie van vallen en op staan. Alleen Franky Taelman bleef vooraan ongeschonden ter wijl Jean-Paul Reunis te maken kreeg met materiaalpech, maar na een indrukwekkende inhaalrace toch nog als derde wist te fi nishen. Kees Reijnhout kwam een paar maal lelijk ten val en moest zich na afloop nog door de EHBO-diensten laten verzorgen, maar zijn tweede plaats kwam niet meer in gevaar. Bij de vrouwen reed Birgit Lavrijs sen met een brede glimlach ver weg bij de concurrentie om als winnares te worden afgevlagd. Maar liefst 58 schakers vonden de weg naar het Hendrikhuis. Van hen bleek Grochal al snel de te kloppen schaker. René Tiggelman speelde slordig en moest drie re mises toestaan, aan zijn Souburg- se clubgenoten Jeroen Hekhuis, Henrik Westerweele en Roeland Alders. Gro chal bleef het prima doen en haalde makkelijk zijn punten binnen. Voor het ingaan van de laatste ronde was het pleit al beslecht en kon nummer twee Tiggelman de Goesenaar niet meer inhalen. Een persoonlijk re vanche voor Tiggelman op Gro chal bleef voor laatstgenoemde dus zonder gevolgen. Goesenaar Louis Nieuwenhuijse verraste met een derde plaats. Beste jeugdspeler was de uit Axel af komstige Bas de Feijter. Henrik Westerweele won het Open Snelschaakkampioenschap van Middelburg. Met tien punten uit elf wedstrijden hield hij Hans Groffen en Robin Bosters achter zich. Thuy en Van den Broeke genoten achteraf. Niet alleen van het resu- laat (twee Zeeuws-Vlamingen op de eerste twee plaatsen) maar zeer zeker ook van de ruim vijf tien kilometer lange loop op zich. „Het was vandaag een echte wed strijd. Om de beurt hebben Er win en ik getracht weg te lopen. Het gaatje werd nooit erg groot waardoor De Brauwer weer kon terugkomen. Zo ging het om en om", lachte Benny Thuy. Feit bleef echter dat Henk de Brauwer telkens weer aan kon sluiten en hij leek daardoor in een zetel naar de finish te worden ge bracht. „Ik heb zijn rug gedurende de ge hele wedstrijd niet gezien. Hij bleef maar met ons meelopen zon der ook maar enig initiatief te ne men. Ik heb hem dat ook gezegd maar toen bromde hij maar wat terug", moest Van den Broeke toch ook nog even zijn ongenoe gen kwijt over De Brauwer. Die moest echter passen toen de twee Zeeuwen er een echte wed strijd van maakten. Na verschil lende demarrages van zowel Thuy als Van de Broeke moest De Brauwer afhaken en konden de twee onderling gaan uitvechten wie zou winnen. Nieuwerkerk-TOP 18-11: TOP had het initiatief, maar ging toch rusten met een achterstand: 8-7. Beide verdedigingen konden zich profileren. TOP had alleen veel meer last van de druk dan Nieu- werkerk. Tal van kansen werden niet verzilverd, waaronder liefst vijf strafworpen. „Dat maakte het verschil", overzag coach Peter Crucq na afloop de geflatteerde nederlaag. Tjoba-IJsselvogels 20-18: De vijf de twintigklapper van dit seizoen betekende de derde overwinning voor Tjoba. Nadat laagvlieger IJs selvogels was uitgeraasd, grepen de Bevelanders het initiatief. Het zat niet tegen toen IJsselvogels bij 19-18 een strafworp miste. Met de winst komt Tjoba op de beoogde zeven punten halverwege de com petitie. Scores Tjoba: Anoek Braam 4, Niels Westmaas, Marcel de Dreu, Robin Ha- rinck en Robert van Schaik 3, Esmee Walraven, Demi Mondeel, Manon Braam en Dennis Broerse 1. Fortis-Rapid 16-24: Eersteklasser Fortis was niet opgewassen tegen de geslepen koploper uit Haar lem. De Souburgers kregen ook de tegenslag te verwerken door de knieblessure die Jordy Sleijpen in de beginfase opliep. Al bij rust was Fortis kansloos, 8-14. Swift-Koag 21-20: In een enerve rende partij waarin beide ploegen winstkansen hadden, trok Swift aan het langste eind. De Middel burgse eersteklassers leken de en thousiaste start (10-5) te moeten bekopen door slordigheden (12-16), maar toonden veerkracht door alles recht te zetten in de laatste twintig minuten. Stormvogels-Ondo 10-14: Voor rust (6-7) maakte derdeklasser Stormvogels het Ondo moeilijk, in het kwartier erna was de pap snel gestort De bezoekers schakel den een tandje bij, waardoor Stormvogels de controle verloor. Scores Ondo: Jeroen Mesu 4, Ronald Wisse en Annemieke Toerse 3, Dennis Witte en Thomas Mesu 2. Scores Stormvogels: Jonathan Koets 3, Arjen Schoe 2, Sander Verijzer, Kris Gabriëlse, Angela Matthijsse, Francky Koole en Loura Kleinepier 1. Seolto-Togo 14-15: Tien minuten na rust (9-7) leek Seolto Togo bij de keel te grijpen, maar niet voor het eerst dit seizoen hadden de derdeklassers uit Goes het beste voor het laatst bewaard. Ook al omdat Seolto lengte ontbeert, konden de puntspelers van Togo de winst voor de neus van de Vlis- singers wegkapen. Blauw Wit-Vios 14-13: Om de laatste strohalm te pakken werd bij Blauw Wit een andere opstel ling nodig geacht. Na een voortva rende start (4-1) werd het een echt degradatieduel, dat bij 12-12 ontsierd werd door een rode kaart voor een speler van Vios. In de laatste vier minuten haalde Blauw Wit op karakter de winst binnen en passeerde de ploeg uit Kloetinge de Brabanders op de ranglijst. door Wim de Vos AXEL - Voor Danny Sleeckx gaf ook de negende wedstrijd in het kader van de Zeeuwse ATB Cup op het RES-motorcrosscircuit in Axel geen echte tegenstand. Zelf vond hij het vooral een gevecht tegen zichzelf. Vanaf de start reed de Belg bij de concurrentie weg en won met een riante voorsprong. Tweede werd zijn landgenoot Cünther Sterck, en een derde plaats was er voor Ed- zard van Ewijk. Birgit Lavrijssen werd eerste bij de vrouwen. 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Joey Grochal heeft zaterdag het Kerst toernooi in 's-Heer Hendrikskinde ren gewonnen. De schaker van Goes was met acht punten uit ne gen duels René Tiggelman en Louis Nieuwenhuijse de baas. De start van de Olympia Run met derde van links Erwin van de Broeke (nr. 13) en derde van rechts de winnares bij de vrouwen, Frédérique Versluijs (nr. 305). foto Camile Schelstraete door Wim de Vos TERNEUZEN - Na afloop van de eer ste Zeeland Supply Olympia Run in Terneuzen erkenden Bennie Thuy en Erwin van den Broeke dat ze last hadden gehad van de Belg Henk de Brauwer, die samen met hen was ontsnapt. Volgens Van den Broeke leek het wel 'een profiteur die weigerde om kopwerk te doen'. De twee slaagden er in om de Belg te lossen waarna Thuy de eerste plaats voor zich op eiste. Frédéri que Versluijs won bij de vrouwen. door jaapjan Ritsema MIDDELBURG - Tjoba en TOP zijn toe aan het kerstreces. Terwijl de Bevelandse korfballers zich met moeite ontdeden van degradatie kandidaat IJsselvogels, verloor het Arnemuidse achttal ruim van Nieu- werkerk. Resultaten waarmee de Zeeuwse overgangsklassen op 11 januari 2014 als bescheiden mid denmoters de competitie tegen el kaar zullen hervatten. Scores TOP: Remco Bezemer 3, Petra de Ridder, Nelleke van Belzen en Cor- né Bezemer 2, Jeanine Marijs en Peter van Belzen 1. Scores Fortis: Rens van den Driest 7, Remco Crucq 4, Harm Buijs 2, Joyce Schoonaard, Anita Wielemaker en Mark Trimpe 1. Peter Crucq, coach TOP Scores Swift Lennart Hoogenboom 7, Vera Kuiper en Matthijs Pouwer 4, Richard Geldof 3, Kris Huisman 2, Ais- ja Zuidweg 1 Scores Seolto: Mayella Kuizinga en Ralf Dourlein 4,.Timme Provoost en Wouter Harthoorn 2, Mariëlle Francke en Lieven Middelhoek 1. Scores Togo: Niek Meerman 7, Jan-Willem Nieuwenhuijze 4, Marcel Joziasse 3, Anouk Hazelaar 1. Scores Blauw Wit: Marco de Jong 4, Romy Abbink, Ivo Flipse en Bastiaan Rijk 2, Ilse Kloet, Elles Kloet, Kirsten Verschuure en Edwin Bommelje 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 68