Een ontknoping om van te watertanden Bijna kampioen van Kralingen SPORT 35 Van felicitaties wilde Mesu nog niets weten. „Ik ben eerste verlie zer. Ik baal er onwijs van dat ik niet gewonnen heb, tweede voelt als verliezen", reageerde hij na de wedstrijd. „Van tevoren teken je voor een tweede plaats, maar nu voelt het heel zuur." De wed strijd, die buitenom het KPN ma rathon cup werd verreden, speel de zich af op een mobiele ijsbaan in Rotterdam. De schaatsers re den door een tunnel die over de baan geplaatst was. „Dat was wel heel leuk. En het zorgde ervoor dat als je eenmaal een eindje voor uit was, het peloton je niet meer zag. Zo heb ik met drie anderen twee rondes voorsprong kunnen pakken." De race ging over hon derd rondjes en stond open voor A-rijders en de twintig beste B-rij ders. Daardoor was Niels Mesu gisteren ploeggenoot van B-rijder Erben Wennemars. „Hij was tij dens mijn ziekte mijn vervanger. Nu ik weer terug ben schaatst hij weer bij de B's. Hij stond te stuite ren van de zenuwen voor de wed strijd." Niels' broer Erwin liet de wed strijd aan zich voorbij gaan. „Er- win wil nog even geen gekke din gen doen. Zijn val in februari, waardoor hij een aantal maanden uit de roulatie was, was bij een af- valkoers. Nu door die tunnel zag hij nog niet zitten", aldus jongere broer Niels. Zaterdagavond in Breda was Er- win Mesu wel van de partij. De 24-jarige rijder van Radson-El- co-jinstal deed daar weer keurig zijn werk. Hij finishte als 38e, maar het was mede zijn verdien ste dat ploeggenoot Sjoerd Huis man tweede werd. Daarmee was de rol van de Zeeuwse schaatsers afgelopen weekend wel zo'n beet je uitgespeeld: Antwan Tolhoek rijdt een tijdje niet door een bacte rie, Annemarie Pasveer was afwe zig omdat zij overtraind zou zijn en Yourec CijsouW stapte zater dag na 25 rondjes van het ijs om dat hij grieperig was. De debutant in de eredivisie is na twaalf duels de nummer vijf op de ranglijst en stapt straks trots het nieuwe jaar binnen-. De vol gende uitdaging laat dan niet lang op zich wachten, want op vrijdag 3 januari staat het thuisduel met TPP-Rotterdam op het program ma. De kans is bijzonder groot dat sporthal Baskensburg dan op nieuw, met zo'n negenhonderd toeschouwers, tot de nok toe is ge vuld. Want Groene Ster deed vrijdagavond niet voor de eerste keer aan klantenbinding. De formatie van de coaches Hi cham Benhammou en Angelo Geelhoed speelde in de zesde thuiswedstrijd lange tijd niet echt goed, maar toonde wel aan over veerkracht te beschikken. Halver wege stond het 1-1, maar in de tweede helft leek Groene Ster naar de zesde nederlaag te wor den gespeeld. Met ruim drie mi nuten op de klok stond het 3-5 en zette Groene Ster de achtervol ging in, gesteund door het pu bliek. Len Eversdijk schoot een vrije trap achter de ijzersterke doelman Pieter Grimmelius (4-5), waarna Khalid El Hattach dé kans op de gelijkmaker miste. Daarna maakte hij die 5-5 alsnog, na een ééntwee tje met Salim Ben Sellam. Met nog 24 seconden op de klok be sloot CFE vol voor de winst te gaan. Coach Carmelo Nieddu wis selde zijn doelman voor een veldspelen „Ik wilde nog iets for ceren", zei Nieddu. Maar hij zag hoe Abdenbi de bal veroverde en Hoessein Bouzam bou in staat stelde om - met nog drie seconden op de klok - de 6-5 binnen te knallen. Baskens burg stond op z'n kop, de spelers van Groene Ster vierden feest, ter wijl het door blessures geplaagde CFE gefrustreerd afdroop. Toch kreeg de Vlissingse ploeg nog een groot compliment vanuit het Eindhovense kamp. Want, zo zei international Grimmelius, Groe ne Ster is een aanwinst voor de eredivisie. „Ik vind het een fantas tische ploeg", vertelde de doel man. „Als je kijkt naar de ambian ce hier, daar mogen veel clubs ja loers op zijn. Het is schitterend om hier te mogen voetballen." Je mag mij ook helemaal niet vergelijken met Gertjan. Ik heb namelijk iets meer prijzen ge wonnen." AZ-trainer Dick Advocaat in De Telegraaf. „Ik weet heus wel dat Woudestein geen San Siro is, maar ik kan overal werken. Het is een fijne club met korte lijnen. In een paar stappen sta ik bij de directeur in z'n kamer." Excelsior-trainer Jon Dahl Tomasson in de Volkskrant. „Als je puur kijkt naar ons huidige aantal punten, dan had ik toch iets meer verwacht. Daar ben ik eerlijk in." Feyenoord-directeur Martin van Geel in het Algemeen Dagblad. „Het is bijna misdadig dat Feyenoord al zo lang op een titel moet wachten.Wij hoeven voor nie mand bang te zijn, wij worden kampioen." Feyenoord-captain Graziano Pellè in Voetbal International. „Ik ga gewoon. Ik stop niet. Al ben ik kapot, het maakt niet uit. Ik 'heut' maar door. Ik krijg graag opdrachten die niet makkelijk te voltooien zijn." Schaatsster Jorien ter Mors in de Volkskrant. loop ik dan net zoveel risco als ie der ander." Van die kwetsbaarheid was zater dag op het ijs niets te zien. Vanaf het begin was de nummer 35 (Niels Mesu) voorin het veld te zien. Na acht rondes reed hij al even voor het peloton uit en hal verwege de wedstrijd zat hij in een groep van zestien, die een ron de voorsprong pakte. Daarna meldde Mesu zich gelijk weer voor in het peloton en maakte een erg sterke indruk. „Het ging goed. Ik was lekker tempo aan het rijden voorin, en had aanvanke lijk helemaal niet in de gaten dat we vooruit reden. Tot twintig ron des voor het eind ging het me alle maal erg makkelijk af." Met nog twintig rondes te gaan, zakte Mesu inderdaad zachtjes naar de achterkant van het pelo ton. Daar bleek dat hij nog net een beetje inhoud tekort kwam. „Logisch, want dit was nog maar mijn tweede wedstrijd in de top klasse. Hier rijden we 125 rondjes, tegen honderd in de eerste divi sie. En daarbij gaat het hier ook nog eens een seconde per ronde sneller", was zijn verklaring. „Ik probeerde Frank Vreugdenhil (vierde) te volgen, want die wil meestal nog wel aanvallen in de fi nale. Die reed inderdaad buiten om het peloton naar voren, maar ik kon hem gewoon niet bijhou den." En dat was te zien toen tien ron den voor het eind het peloton werd afgeschoten en de zestien overgebleven rijders mochten gaan strijden voor de zege. Zacht jes zakte Mesu weg uit de groep naar een veertiende plaats. Een zeer verdienstelijke veertiende plaats, gezien zijn voorgeschiede nis. Een klassering waar hij veel meer dan 'redelijk' tevreden over zou moeten zijn. „Bij veel anderen zie je de stress nu al toenemen. Er zijn veertig tot vijftig schaatsers en maar tien plekken, dus het wordt een slagveld." Schaatser Sven Kramer in De Telegraaf. „Tegen Ajax voelde ik het veld gewoon trillen. Het gaf een enor me adrenalinekick. Pas dan weet je hoe groot een club is." Celtic-verdediger Virgil van Dijk in Voetbal International. Bij de voorgaande twee Spelen werd er gewerkt met een systeem van nominaties, waardoor sommi ge sporters in een vroegtijdig stadium al wisten waar ze aan toe waren." Schaatsster Ireen Wüst in De Telegraaf over de slectiecriteria voor de Olympische Spe len. MAANDAG 23 DECEMBER 2013 t weer op de deur door Willem Adriaansens ROTTERDAM - Een dag na de mara thon van Breda kwam Niels Mesu alweer in actie tijdens het kam pioenschap van Kralingen. De 21-ja rige marathonschaatser van het team A-ware/Fonterra legde het in de eindsprint net aftegen B-rijder Thorn van Beek en eindigde als tweede. A-rijder Willem Hut werd derde. door Barry van der Hooft VLISSINGEN - De aansluitingstreffer deed het vuur aanwakkeren, de ge lijkmaker zorgde voor een explosie van vreugde, die daarna ook nog eens werd gevolgd door een ont knoping die zo in een boek van de reeks 'De wondersloffen van Sja- kie' zou passen. Met nog drie se conden op de klok schoot Hoes sein Bouzambou de zaalvoetballers van Groene Ster vrijdagavond laat langs regerend landskampioen CFE/VDL Groep (6-5), waardoor de Vlissingers 2013 op een spectacu laire manier afsloten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 67