YVC stijgt tegen Savok boven zichzelf uit Zaamslag gaat fier op kop in de vierde klasse Scheldesport komt lengte tekort tegen WBB Giants SPORT 9 66 Het probleem van onze selectie blijft het tekort aan lengte Terneuzen boekt winst dankzij Bax ter stond een sterkbezet midden veld. Koen Post en Maikel Krans waren de laatste verdedigers, met als sluitstuk Mitchell Braafhart. De doelman van Zaamslag hield na twee minuten met een schitte rende reflex aanvaller Patrick Be rends van scoren af. Rademakers: „Met deze speelwijze is het lekker als je een goede keeper hebt." In de achtste minuut (78e van de reguliere speeltijd) was doelman Sander Schreuder kansloos op het harde schot van Rademakers in de benedenhoek. De Zeeuws-Vla mingen bleven na de gelijkmaker druk houden op de verdediging van Alblasserdam. Bakker, die van zijn vrijheid genoot, zette de lij nen uit. Van den Hemel: „We moesten voor de winst blijven gaan, want aan een punt hadden we niets." Vijf minuten later werd Rademakers aangespeeld door Hamelink. De gelegenheids aanvaller kapte de bal naar zijn linkervoet en schoot onberispe lijk raak: 3-2. Alblasserdam zocht wanhopig de aanval en Braafhart reageerde attent op een inzet van Leroy Naaktgeboren. Rijckaert, die door lorin Missu werd gelan ceerd, deelde met een beheerste schuiver in de korte hoek de gena deklap uit. Van den Hemel bleef na afloop lachen. „Dit is genie ten." Zaamslag klom een plaats op de ranglijst en heeft aansluiting ge vonden met de concurrenten in de strijd tegen degradatie uit de eerste klasse C. „De kans op be houd is groter geworden", stelde de trainer. In het sportcentrum Vliegende Vaart speelden de Terneuzenaren een van de beste wedstrijden van dit seizoen. Vanaf het begin ging het duel gelijk op. Bij de rust was de stand 37-35 in het voordeel van de jonge ploeg uit Bergen op Zoom. Ook in de derde periode bleef Scheldesport goed tegen stand bieden. De wedstrijd ging op en neer en werd in een hoog tempo gespeeld. Tegen het einde kwam de thuisclub in de problemen met de foutenlast, waardoor Schelde sport met vier spelers de wed strijd eindigde. Daar was het ver lies volgens Oppewal echter niet aan te wijten. „Nee, dat was niet direct van invloed op de neder laag. Het probleem van onze selec tie blijft het tekort aan lengte. Bij de tegenstanders lopen er altijd wel twee, drie lange spelers. We proberen die tekortkoming te compenseren met snelheid, maar dat lukt niet altijd", oordeelde Op pewal. Ondanks het verlies was de coach tevreden over het spel tegen de nummer twee van de eerste klas se zuid. „Zij hebben een goed jong team, waartegen we heel lang hebben stand gehouden. Daar houd ik me aan vast." terneuzen - De voetbalsters van Terneuzen konden op de valreep van 2013 hun tweede zege begroe ten. Op eigen veld werd het tegen Berkdijk, de nummer tien van de ranglijst, 1-0. Derde klasse. Terneuzen-Berk- dijk 1-0: Terneuzen nam in de eer ste helft via Romie Bax een i-o-voorsprong. De middenveld ster benutte in de 28e minuut een strafschop. Na de rust drong Berk dijk sterk aan, maar hield Terneu zen met kunst en vliegwerk stand. Vijfde klasse. Vogelwaarde-Hal steren 4-3: Kim de Caluwé 1-0, Francis Collet 2-0, Iris Cornelis- sens 3-0, 3-3, 4-1, Kim de Caluwé 4-2 (strafschop), 4-3. De wisselvalligheid in prestaties speelt de ploeg van Piet Ritico al een heel seizoen parten. „Dit was hard nodig", verzuchtte de trai ner na de winst op Savok. „We draaien al een heel seizoen stroef en spelen meer tegen onszelf dan tegen de tegenstander." Tegen Savok steeg YVC boven zichzelf uit. „Ik heb het idee dat ze tegen ons altijd iets meer ge ven", zei Luc Chinitor. „Het zijn allemaal leuke meiden hoor, maar het is een rotploeg om tegen te spelen." Op de zege van YVC viel niets af te dingen. De thuisploeg was in de eerste twee sets heer en mees ter en profiteerde in de derde set van een slechte fase in de Sasse ge lederen. YVC kwam uiteindelijk in de laat ste set eigenlijk alleen in de slotfa se even in de problemen. Zaamslag-Vol harding 16-11: Zaamslag had dertig minuten no dig om de juiste tactiek te vinden- Pas na rust (7-7) werd het krachts verschil duidelijk. „Het is een zwaarbevochten, maar wel ver diende overwinning" concludeer de coach Carlo de Waele. De thuisclub kon in eerste instantie geen grip krijgen op een snelle man van Volharding. „Dan is het jammer dat je geen time-out kan nemen", zei De Waele, die in de rust orde op zaken kon stellen. Beide Zeeuws-Vlaamse vakken pakten de boodschap op, waar door het na de pauze snel duide lijk werd dat Zaamslag de winst zou grijpen. I Celegenheidsaanvailer Joris Rademakers (rechts) viert uitbundig zijn treffer in het duel met Alblasserdam. Ivo Verstraeten (links) is in de achtervolging. foto Peter Nicolai Scores Scheldesport: Bas Dieleman 21 punten, Matthijs Kingma 18 en Ni no Wullems 17. Speler/coach Marco Oppewal door Peter van Kouteren OOSTBURC - Twee duels leverden de volleybalsters van YVC zes pun ten op. Het IJzendijkse team ver loor met 3-1 (25-20, 26-24, 25-17, 25-27) van Zuvo 2, maar won met 4-0 (25-17, 25-17, 25-19, 25-23) van Savok. YVC steeg daardoor naar de negende plek in de eerste klasse. door JaapJan Ritsema TERNEUZEN - De korfballers van Zaamslag wonnen ook de zesde wedstrijd in de vierde klasse. De ploeg versloeg Volharding met 16-11 en gaat met twaalf punten fier aan de leiding. Scores Zaamslag: Jeffrey Courtens 8, Pjotr Hamelink 5, Erwin Verhelst, Deb- by Cerpentier en Marjan Verhage 1 BKC-Blauw Wit 4 9-9. Scores BKC: David van der Plicht 3, Anne de Koster en Ruben van de San- de 2, Marianne van Beek en Martijn Maljaars 1. door Aector Dooms TERNEUZEN - De basketballers van Scheldesport gingen zaterdag in de slotfase onderuit (74-85) tegen WBB Giants 2 in het duel van de eerste klasse rayon zuid. „Tot vier minuten voor tijd konden we bijblij ven. De marge was drie punten, maar daarna liep Giants verder weg", zei speler/coach Marco Op pewal van Scheldesport na afloop van de wedstrijd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65