Van der Hooft jaagt Terneuzen naar zege Nieuwelink nieuwe trainer van Biervliet Steen nadert koploper Clinge tot op twee punten PZC EERSTE KLASSE C Zeeuws-Vlaamse eersteklasser buigt door gedurfde tactiek 2-1-achterstand om in winst. 8 SPORT De opluchting was na afloop groot. Terneuzen was na twee op eenvolgende nederlagen akelig dicht bij de degradatieplaatsen ge komen, maar tankte gisteren ver trouwen. „Voor de rust waren we aan elkaar gewaagd", vond Terneu-' zen-trainer Henk Ottens. „Maar in de tweede helft waren wij be ter en was zowat elke kans een doelpunt." De bezoekers kwamen in de 29e minuut door Robbin Dekker op 0-1 en verplichtten Sarto daarmee tot een meer aanvallende speelwij ze. Van de ruimte die daardoor ont stond, profiteerde Timon van der Hooft onmiddellijk na de rust om Sarto op een onoverbrugbare 0-3-achterstand te zetten. Nadat hij ook voor 0-4 had gezorgd, kwam Sarto door twee trefFers van Gijs Kwispel terug tot 2-4, maar in het slotkwartier trok Ter neuzen de wedstrijd definitief naar zich toe via Hasan Basagac, Bart van den Hemel en het slotak koord was van Van der Hooft. Ter neuzen staat nu op de negende plaats. Puzzel ouderwets gezellig mee en win een twee uur durende slipcursus t.w.v. 269,-! Kijk snel op www.lekkerpuzzelen.nl Nieuwelink is momenteel ook jeugdtrainer bij Terneuzen en zal beide functies dit seizoen combi neren. Hij was eerder assistent van Diederik Hiensch en Alexan der van Keulen bij de zon dag-tweedeklasser. Tom Nieuwelink tekent bij Bier vliet een contract tot het einde van dit seizoen, met een optie voor nog een extra jaar. Alexander van Keulen is ook volgend voetbalseizoen werk zaam bij Terneuzense Boys. De trainer uit Kloetinge heeft zijn verbintenis bij de zaterdag-twee deklasser met een jaar verlengd. Van Keulen is aan zijn eerste sei zoen bezig bij de Zeeuws-Vlaam se club. Trainer Johan Sulkers vertrekt aan het eind van dit voetbalsei zoen bij Noad'67. De Brabantse oefenmeester is aan zijn vierde seizoen bezig bij de za terdag-derdeklasser. Sulkers was eerder actief als trainer bij Klun- dert, Hoeven, SPS, WHS, Divo en HSC'28. Steen-Zeeland Sport 5-2: De thuisploeg begon ietwat ongecon centreerd aan de wedstrijd en moest dat na drie minuten beko pen. Roy Verkerk bracht de bezoe kers op voorsprong. Steen schrok wakker en stond twee minuten la ter alweer op gelijke hoogte door Robin Goense. Serge Merckx zorg de ervoor dat Steen met een 2-1-voorsprong ging rusten. Na de pauze verviel Steen in dezelfde fout. Het begon opnieuw slap en Arnoud Stok bracht de ploegen in evenwicht. Uiteindelijk bleven de drie punten toch in Sint Jansteen. Kenneth Triest scoorde tweemaal en ook Randy Houwer vond het net: 5-2. Vogelwaarde-Jong Ambon 1-0: In een gelijk opgaande eerste helft bracht Dennis van Passel zijn ploeg via een kopbal op voor sprong, na een goede voorzet van Michael de Nijs. Na de rust kwam Jong Ambon beter voor de dag, maar was Vogelwaarde levensge vaarlijk in de counter. Kansen wa ren echter niet besteed aan Artjan Lambert, Rick Moens en Nieck El- derson. Aan de andere kant hield Vogelwaarde-doelman Bas Verdur- men zijn ploeg op de been. Hansweertse Boys-Hoofdplaat 0-4: Zeventig minuten lang gaven beide ploegen elkaar niets toe, maar in de laatste fase van het duel sloegen de bezoekers hard toe. Nadat Loek Thomaes in de 70e minuut voor 0-1 had gezorgd, zocht Hansweertse Boys nadruk kelijk de aanval. De thuisclub speelde Hoofdplaat daarmee al leen maar in de kaart. Binnen een tijdsbestek van amper drie minu ten voerden Loek Thomaes en Bram van Keeken de score tussen de 75e en 78e minuut op naar 0-3. Vijf minuten voor tijd bepaalde - opnieuw - Thomaes de eindstand op 0-4. ZAAMSLAG - De buikschuiver van de spelers richting de supporters was een mooi slotakkoord. Zaam- slag zorgde zaterdag voor een ge weldige stunt tegen Alblasserdam door in een restant van twintig minuten een 2-1-achterstand om te buigen in een 4-2-overwin- ning. „Je moet erbij geweest zijn om dit te geloven. Wat een scenario. Al les lukte", genoot Joris Radema kers na. De aanvoerder van Zaam- slag zette zijn ploeg in twintig doldwaze minuten met twee KARAKTERISTIEK schitterende pegels op een 3-2-voorsprong. In de voorlaatste minuut maakte Meivin Rijckaert met de 4-2 het Zaamslagse feestje compleet. Jordy Bakker had vooraf al een goed gevoel. „Ik zei tegen Joris: 'dit wordt jouw wedstrijd'." Rade makers trok de vergelijking met tien jaar geleden toen hij in een krankzinnige beslissingswed strijd tegen 's-Gravendeel voor be houd van het tweedeklasser schap, na een 2-0 achterstand met twee late trefFers Zaamslag naar de 3-2 winst schoot. „Het is me blijkbaar op het lijf geschreven", glunderde de uitblinker. Scheidsrechter Richard van de Rest staakte 2 november na zeven tig minuten het duel, omdat hij door supporters van Alblasser dam continu werd beledigd. In die wedstrijd werden trainer Fop Gouman en assistent Alexander de Jong voor commentaar met een rode kaart weggestuurd. Gou man zat zich zaterdag te verbijten op de tribune en moest lijdzaam toezien hoe zijn ploeg het spoor bijster raakte. „Als de eerste wed strijd was uitgespeeld, hadden we kansloos verloren. Nu hadden we nog een kans", wist Zaamslag-trai- ner Hubert van den Hemel. Bij Zaamslag ontbraken Peter Diele- man en Mario de Fouw vanwege een korte vakantie. Wesley Diele- man mocht niet meedoen, omdat hij in de reguliere wedstrijd was gewisseld. Van den Hemel koos voor een ge durfde tactiek met vier aanvallers, vier middenvelders en twee verde digers. „De spelers vroegen of ik mis was, maar we moesten aanval len en risico's nemen. We hadden alles te winnen." Voorin stonden de fysiek sterke spelers Rademakers en Rijckaert opgesteld. Zij werden gesteund door Dennis Hamelink (van het tweede elftal) en Bakker. Daarach- door Eddy van der Hooft TILBURG - In de laatste wedstrijd voor de jaarwisseling verraste Ter- neuzen met een ruime overwin ning op Sarto. De Zeeuws-Vlamin gen scoorden er in Tilburg lustig op los. Na een bescheiden rust stand (0-1) werd het 2-7. Timon van der Hooft had met vier treffers een belangrijk aandeel in die over winning. 'Zeldzame zege voor Terneuzen'. Lees erover op het weblog RudeStats via www.pzc.nl/rudestats stunt m restant TERNEUZEN - Zondag-vierdeklasser Biervliet heeft een nieuwe trainer vastgelegd. Tom Nieuwelink treedt op 1 januari in dienst bij de club, als opvolger van de onlangs ontsla gen Arno Zwegers. MIDDELBURG - Steen boekte giste ren een broodnodige zege in het in- haalduel met Zeeland Sport/De zondag-vierdeklasser begon moei zaam aan de wedstrijd, maar legde de Vlissingers uiteindelijk op de pijnbank: 5-2. De ploeg van trainer Carlo van Crimberghe wipt door de zege over Oostburg en Patrijzen heen en is koploper Clinge tot op twee punten genaderd. Vijfde klasse door Aector Dooms Zaamslag-Alblasserdam 4-2 (res tant twintig minuten). 78. Joris Ra demakers 2-2, 83. Joris Radema kers 3-2, 88. Meivin Rijckaert 4-2. Scheidsrechter: H. van de Ketterij (Goes). Gele kaart: Ivo Verstraeten (Zaamslag). Aantal toeschouwers: 100. Bijzonderheden: duel werd op 2 november na 70 minuten ge staakt. Zaamslag: Mitchell Braafhart; Mai- kel Krans, Koen Post; Jorin Missu, Ivo Verstraeten, Michiel Leijte, Mare de Haas (88. Peter Doens); Meivin Rijckaert, Jordy Bakker, Jo ris Rademakers en Dennis Hame link.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 64