Als huisarts ken je de patiënt door en door Acties voor Serious Request zijn goed voor vele duizenden euro's Keukens 16 ZEEUWS-VLAANOEREN AED-apparaat bij strandje De Perk Ernst Jonker lijsttrekker voor GroenLinks Concert afgelast Afwezig Keuken SAS VAN CENT - In 1978 begon Luc Feyen als huisarts in zijn geboor teplaats Sas van Gent. Nu, vijfen dertig later, is hij dat nog steeds. Nog héél even. Volgende week gaan hij en zijn vrouw Erna, die als verpleegkundige bij de prak tijk betrokken was, met pensioen. Het echtpaar nam zaterdag met een receptie afscheid. Sassenaar Luc Feyen stroomde 35 jaar geleden in bij de praktijk van dokter Du Puy aan de Stations straat. „Hij was ziek en vroeg me als vervanger. Daarna zijn we ge zamenlijk met de praktijk verder gegaan." Halverwege de jaren tachtig ging Du Puy met pen sioen, waarna Feyen de praktijk een jaar of zeven alleen voerde. „En toen hebben we de krachten gebundeld in deze huisartsenprak tijk", vertelt hij in het gebouw aan het begin van de Oranjestraat. Daar werken nu zes huisartsen. Werken in het stadje waarin je ge boren en getogen bent: Feyen zag dat nooit als een voor- of juist een nadeel. „Ik heb er wel voor ge zorgd dat ik privé en werk goed gescheiden hield. Soms kwam er in de Albert Heijn iemand naar me toe met een medische vraag. Dan zei ik: nee, niet nu en niet hier. En als ik vrienden in de prak- WALSOORDEN - Stichting Vrien den van de Perk heeft sinds giste ren een eigen hartdefibrillator. De kosten werden betaald uit de op brengst van festival Perkpop 2.0, dat 31 augustus en 1 september ge houden werd. Het apparaat kan worden gebruikt voor en door on der meer bezoekers van het strandje, paviljoen De Perk en het tweejaarlijkse festival. Het komt voorlopig in het paviljoen te han gen, maar gaat komend voorjaar 'naar buiten'. De organisatie had eerder al laten weten dat de opbrengst van het festival ten goede zou komen aan veiligheid op het strandje. Het uit eindelijke doel is in samenspraak met de EHBO-afdeling uit Kloos- terzande bepaald. tijk kreeg, benaderde ik die ook zakelijk." Echtgenote Erna, die jarenlang in het ziekenhuis in Sluiskil werkte als verpleegkundige, raakte al snel betrokken bij de praktijk van haar man. „Ik heb een opleiding voor diabetesverpleegkundige gevolgd en heb ook altijd in die functie bij de praktijk gewerkt." Bij een afscheid hoort natuurlijk terugkijken. En praten over veran deringen. Al is het werk van huis arts in de basis hetzelfde geble ven, vindt Luc Feyen. „Je hebt de taak om de problemen van men sen te helpen oplossen. En als dat niet lukt, om ze op een zo goed mogelijke manier te begeleiden en de zorg te bieden die ze nodig hebben. Dat is wat een huisarts Cursus voor ZZP'ers De Zeeuwse Volksuniversiteit start 14 januari met een cursus voor ZZP'ers. Die wordt gegeven in mfc 't Torentje in Groede, op vier dinsdagen om 19.30 uur. Deel nemers leren hoe ze klanten kun nen werven en behouden. Kos ten: 70 euro. Aanmelden via www.volksuniversiteitzeeland.nl. Viering en nachtmis Jeugdkoor De Wal-Noten onder leiding van Sandra den Exter luis teren dinsdag om 19 uur de kerst gezinsviering op in de basiliek in Hulst. De nachtmis vindt daarna, vanaf 22 uur, plaats. Daarin zingt de Cantorij der Basiliek kerstliede ren. Marcel Mangnus bespeelt het orgel. Vakantiesalon begint De Vakantiesalon Vlaanderen, die vorig jaar 77.000 bezoekers trok, vindt van vandaag tot en met vrijdag plaats in het Ant werp Expo in Antwerpen. Spe ciale aandacht is er dit jaar voor motorvakanties. Alle in formatie staat op www. vakantiesalon-vlaanderen.be. Kindje wiegen Het traditionele 'kindje wie gen' -het uitbeelden van het kerstverhaal voor en door kin deren- gebeurt weer in diverse kerken, zoals dinsdag om 16 uur in Koewacht, woensdag om 15 uur in de basiliek in Hulst en donderdag om 10.30 uur in Stoppeldijk. Herdertjestocht De werkgroep Axel 800 jaar houdt vanmiddag een herder tjeswandeling. Kinderen gaan verkleed als personage uit het kerstverhaal, dat onderweg uit gebeeld wordt. Start om 16.30 uur bij de GKV-kerk aan de Kerkdreef. De route van 2 kilo meter eindigt bij De Vurssche. Kerstnachtdienst Het Leger des Heils houdt dins dag een kerstnachtdienst in de Grote Kerk aan de Noordstraat in Terneuzen. Een kinderkoor zingt, er is sa menzang met theater en er is een collecte voor Rwanda. De nachtdienst begint om 22 uur. deed en nog steeds doet." Wel wijst hij op de 'verzakelijking' in de zorg. „Door bijvoorbeeld de komst van de huisartsenposten komen patiënten steeds vaker te recht bij dokters die ze niet ken nen. En de dokter kent hen niet. Terwijl dat juist heel belangrijk kan zijn." Een dokter die een pa tiënt kent, kan 'dieper graven', legt Feyen uit. „Als huisarts pro beer je het dagelijks leven van een patiënt te kennen. Je stelt je in functie van de vraag waarmee hij bij je komt. Dat is misschien niet nodig als het duidelijk is wat iemand mankeert. Maar soms is er meer aan de hand, en blijkt de klacht voort te komen uit proble men thuis of te hard werken. Zo'n puzzel kun je alleen leggen als je de achtergrond van je pa tiënt kent." Nu nadert het einde van het werk zame leven van het paar. Al gaat de huisarts wel nog door met zijn werk voor de vakgroep huisartsge neeskunde aan de Universiteit Gent. Daar doet hij onderzoek naar de manier waarop de zorg omgaat met diabetes. Gekke din gen staan niet op de planning. „We gaan eerst maar eens doen waar we de afgelopen tijd niet aan toe kwamen", zegt Erna. „Een goed boek lezen, bijvoorbeeld. En wat meer tijd doorbrengen met de kinderen en kleinkinderen." TERNEUZEN Terneuzenaar Ernst Jonker is door GroenLinks geko zen als lijsttrekker voor de ge meenteraadsverkiezingen maart volgend jaar. Jonker is nu als frac tievolger en raadscommissielid ac tief in de Terneuzense politiek. De Terneuzense dertiger is de be oogd opvolger van gemeenteraads lid Peter Clijsen die zijn politieke carrière beëindigt. GroenLinks heeft momenteel één raadszetel in Terneuzen. Frans van Kollem uit Zuiddorpe staat als tweede op de kandidatenlijst. Hans van Hage uit Biervliet is nummer drie, ge volgd door Hanneke Smulders uit Zuiddorpe en Sandra Dobbelaar uit Terneuzen. Serieus Verzoekje was een initia tief van de West-Zeeuws-Vlaam se evenementenbureau's Twizted Event, Yaow Events en Vizzy Events. Particulieren en bedrijven startten, om het feest heen, ver schillende acties. Tijdens het feest in Beachhouse, waar tweehon derd bezoekers op af kwamén, werd geld gevraagd voor verzoek nummers. „We hebben nog niet al het geld geteld, maar verwach ten uit te komen op zo'n 4000 eu ro", vertelde Isabelle Staal van de organisatie. Ook zwemclub De Schelde uit Terneuzen deed een duit in het zakje. Ruim tachtig zwemmers la gen vrijdagavond in het water tij dens een marathontraining. Sa men zwommen ze 183 kilometer, waarmee ze 2622 euro ophaalden voor Serious Request. Een aantal zwemmers zwom zo ver mogelijk onder water, en liet zich per me ter sponsoren. Christian de Die haalde 100 meter. De Terneuzena- ren reisden zaterdag af naar Leeuwarden om het geld af te le veren bij het 'hoofdkantoor' van Serious Request: het glazen huis met daarin de drie 3FM-DJ's. De organisatoren van Serieus Ver zoekje doen dat vandaag. De tientallen Zeeuws-Vlaamse Se rious Request-acties leverden sa men zeker 25.000 euro op voor de bestrijding van diarree bij kinde ren in arme landen. Bijna de helft daarvan werd opgehaald via'een 'glazen huis-actie' bij het Zwin College in Oostburg. CADZAND - Het orgelconcert met samenzang dat Meindert de Jong donderdag zou geven in de dorps kerk in Cadzand, gaat niet door. De Jong is ziek en kan daardoor niet optreden. ruime keuze, voor elk budget door Martijn de Koning G.J.M.Roks en M.C.Vedral Huisartsen te Clinge 30 december t/m 3 januari Waarneming: A t/m G Dr. v Berkel Nieuwstraat 122 Koewacht telefoonnummer 361327 Ht/mQ Dr. Helmers Cloosterstaat 72 Kloosterzande telefoonnummer 683185 Rt/mZ Dr. de Visser Wilhelminalaan 10 Hulst telefoonnummer 314215 I Luc en Erna Feyen (rechts) mochten zaterdag tijdens hun afscheidsreceptie een enorm aantal handen schudden. foto Peter Nicolai GROEDE HULST ANTWERPEN HULST AXEL TERNEUZEN door Martijn de Koning BRESKENS - De Serious Request- ac tie 'Serieus Verzoekje' heeft zo'n 4000 euro opgeleverd. De helft van de opbrengst kwam binnen via de toegangskaarten van het gelijk namige feest, afgelopen zaterdag bij Beachhouse 25 op het strand bij Breskens. De rest kwam van spon sors en via acties. ook voor uw totale keukenverbouwing Spoorstraat 18c 4431 NK 's Gravenpolder T (0113) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie iouiui.feeukenplus.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 56