ZEEUWS-VLAANDERE Kerststal Steen vernield Eng Vies worden móet voor het goede doel Inbrekers stelen complete kluis almanak 14/15 20 Sergio Herman vliegt weg van Oud Sluis. Zijn broer Michel blijft en zet het restaurant voort. In bescheiden vorm. Lenie 't Hart sticht dependance van haar zeehondenopvang in de Delta Champagne: Gewoon een wijn met een bubbel SLUIS - Het is voorbij met het ster renrestaurant van topkok Sergio Herman. De deuren van Oud Sluis (bekroond met drie Miche- linsterren) zijn gisteren definitief gesloten. In 25 jaar heeft Sergio Herman alles bereikt wat hij wil de. Hij gaat nu verder met een nieuw restaurant in Antwerpen, The Jane, dat in maart opengaat, en hij zal gaan samenwerken met Syrco Bakker in Pure C in Cad- zand. Dat is ook een restaurant van het instituut van Sergio Her man. Maar het pand waar Oud Sluis in zetelde, blijft in de familie. Mi chel Herman, Sergio's broer, die als gastheer bijdroeg aan de suc cessen van Oud Sluis, begint er een horecagelegenheid met zijn vriendin Sarine Oosterbaan. „Mits alles loopt zoals het lopen moet", houdt Michel Herman een slag om de arm. „We willen er een dagzaak in beginnen, met lun ches, taarten, gebak, én ook ont bijtjes. Dat laatste lijkt me een ge weldige aanvulling voor Sluis. Ze ker in de zomer, als er veel toeris ten zijn. Van ontbijten krijg je een vakantiegevoel." Er moeten nog een paar plooitjes worden gladgestreken. „Maar we hebben er veel zin in. We willen er ook een winkeltje in beginnen, waar spullen verkocht worden, die we in het restaurant gebrui ken." Het pand in het hart van Sluis is zo'n 80 jaar in bezit van de familie Herman. Sergio's Herman laatste hoofdge recht in Oud Sluis was een duif. Eerder zei hij daarover dat hij de smaken van vijfentwintig jaar Oud Sluis daarin wilde verwer ken. En waarom een duif? Her man: „Een duifje is honkvast, maar vliegt ook weer weg. Ik ben honkvast. Oud Sluis zal heel mijn leven bij me blijven. Maar ik vlieg ook weer weg." AXEL - Boomstammen rollen, touwtrekken, over picknicktafels klimmen, door buizen kruipen en meer uitputtends. En dat ook nog eens allemaal in de zuigende mod der. De vijftig deelnemers aan het bootcamp in het Axelse speelbos zagen zaterdagochtend flink af. Dat konden ze wel hebben. Ze maakten zich immers moe voor het goede doel: de Serious Re- quest-actie van 3FM. De organisatie was in handen van het natuurspeelbos, Staatsbosbe heer en sportcentrum Delta, waar van de instructeurs de uiteinde lijk toch wel vermoeide deelne mers tot het einde tot goede pres taties wisten te motiveren. „Je móet vies worden", riepen ze de trekkende, rennende en sleuren de sporters keer op keer toe. De bootcamp, waarvoor elke deel nemer 5 euro inlegde en sommige sporters zichzelf lieten sponso ren, leverde 420 euro op. Pagina 16Meer Serious Request SINT JANSTEEN - De kerststal bij de kerk in Sint Jansteen is in de nacht van vrijdag op zaterdag door onbekenden vernield. Hoofd jes van poppen werden afgebro ken, en ook de stal zelf bleef niet ongeschonden. De kerststal doet al een jaar of tien dienst, verklaart dorpsraad- voorzitter Roland Merckx. „Er zit heel veel werk in. Veel onderde len zijn met een figuurzaag ge maakt." In al die tijd zijn er nooit problemen geweest met vandalis me, vertelt Merckx. „Maar van nacht was het wat rumoerig, hoor de ik van andere dorpsbewoners. Dat bleek dus wel." De dorpsraad, die vandaag aangifte doet, bekijkt wat er nog te repareren valt. „Maar dat gaat vóór kerst niet luk ken, vrees ik", zegt Merckx. OOSTBURG/PHILIPPINE - Inbrekers sloegen zaterdag toe op twee plek ken in Zeeuws-Vlaanderen. Uit een woning aan de Spanjaards- weg in Philippine werd geld en sieraden gestolen. Uit een huis aan de Kreeft in Oostburg werd een kluis met sieraden meegeno men. De kluis is leeg teruggevon den bij Waterlandkerkje. Zeven jaar werd dat Vlissingse meis je laatst. En zoals alle meisjes van zeven, wist ze exact welk cadeau ze wilde voor haar verjaardag: een Fur- by. De dagen na Sinterklaas werd al vrij snel duidelijk dat er veel klachten waren over het knuffelige speelgoed. In de media verschenen verhalen over dat het 'nieuwe ge zinslid' zich na een paar dagen zou ontpoppen tot monster dat menig kleuter de stuipen op het lijf jaagt. Het Vlissings gezin was daar, door al die verhalen, goed op voorbereid. Dachten ze. Tot inderdaad op een ochtend uit de slaapkamer van het meisje een ang stige gil weerklonk. „Mamaaaaa! Kom snel. Furby klinkt nu als pa pa." MAANDAG 23 december 2013 Oud Sluis blijft een 'Herman' door Edith Ramakers I Tja, da's natuurlijk ook niet eerlijk, vijf tegen één... De verliezer wordt veroordeeld tot een modderbad, foto Peter Nicolai Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53