;fp 08m m V'-1- S v^JSrHi voor goede doel 38 SPORT M,i >r Driebanders van Dallinga/Frans Bevers winnen in eredivisie. Verbrugge en's Landswelvaren verliezen hun duels. SERIOUS REQUEST t-''V w u? V - <44 \- SLUJSKIL - De driebanders van Dallinga/Frans Bevers hand haafden zich na de 6-2-overwin- ning op Ai Biljarts uit Apeldoorn riant aan de leiding van de eredi visie. Omdat ook de concurrentie won, bleef de voorsprong zes punten op Osdorp en acht op S.T.Z. 's Landswelvaren gaf in eigen huis ten minste één punt uit handen: 3-5 tegen Osdorp. Garage Verbrugge ging kansloos ten onder tegen De Distel Biljarts: 8-0. Glenn Hofman speelde in de zaal van Hotel Dallinga een spet terende partij. Het enige wat hem te verwijten viel, was dat hij te lang deed over de laatste vijf punten. Voordien was hij met se ries van zeven en elf bezig aan een demonstratie tegen de ha perende Addie Wiénk. Toen het bij Glenn Hofman even wat min der ging, kwam Wienk nog even sterk terug. Maar de achterstand goedmaken stond Hofman zijn te genstander niet meer toe; 45-37 in 32 beurten. Op de andere tafel had Jean Paul de Bruijn het moeilijk tegen Henk Blauwblomme. De Bruijn liep vrijwel de gehele partij achter de Belg aan en kwam pas bij 41-41 op gelijke hoogte. Met drie en één maakte hij na 42 beurten een ein de aan een matige wedstrijd. De Bruijn: „Ik ben erin blijven gelo ven en heb ervoor gevochten. Dat werd beloond." Na de pauze toonde Eddy Lep- pens nog altijd in topvorm te zijn. Hij walste in 26 beurten over Martien van der Spoel heen, waarmee de zege al vaststond. Dat Frédéric Caudron verloor was opvallend, maar deed aan de winst en de koppositie niets meer af. Teamcaptain Jan Kikken, afwezig wegens een ongeval van zijn vrouw: „Zo hebben we nog wat te vieren in huize Kikken." Voor 's Landswelvaren liep de veertiende speelronde heel wat minder prettig af. Bij de pauze leidde de thuisploeg nog com fortabel met 3-1 tegen Osdorp, de nummer twee van de ranglijst. Jens van Dam legde met een knappe overwinning op Dick van Uum, 45-31 in 36 beurten, de basis voor een verrassend resultaat. Op de andere tafel speelde in valler Jeffrey van Nijnatten een draak van een wedstrijd tegen Sander Jonen. Zesenzeventig beurten lang duurde het gevecht, eredivisie onwaardig. Alleen de spanning vergoedde nog wat, 45-45. Nog niet eerder was de thuisploeg zo dicht bij een stunt tegen de tóp van de eredivisie. Na de pauze echter verloor Francis Forton, niet onverwacht, van oud-wereldkampioen Eddy Mer- ckx en liet Ronald Daniels Frans van Kuyk ontsnappen. Vijf keer had van Kuyk een matchbal maar kon die niet benutten. Toen Daniels ook zo'n kans kreeg ging het ook mis en werd het alsnog beslist door van Kuyk; 49-50. Een carambole meer was genoeg ge weest voor de thuisploeg om een gelijkspel te behalen. Garage Verbrugge had weinig in te brengen tegen de Distel Biljarts in Roosendaal. Thérèse Klompen houwer, Berry Dallinga en Patrick Vasseur verloren met niet al te grote verschillen, Ludo Dielis kreeg in zijn eerste optreden voor de bezoekers biljartles van zijn landgenoot Jozef Philipoom; 50-22 in 32 beurten. Pedro en Fabregas redden Barcelona Weer thuiszege Galatasaray Galatasaray is ook na de acht ste thuiswedstrijd in de Turk se competitie nog ongeslagen in eigen stadion. De club uit Istanbul boekte zondag voor ei gen publiek tegen Trabzonspor een 2-1-overwinning. Wesley Sneijder speelde 85 minuten mee. Galatasaray had de over winning te danken aan de Turkse spits Burak Yilmaz, die in de tweede helft tweemaal scoorde binnen acht minuten. Barcelona heeft in de Spaanse competitie Getafe heel even hoop gegeven op een positief resultaat. Na een kwartier leidde de thuis ploeg verrassend met 2-0. Bij de rust had de Spaanse kampioen de schade al gerepareerd (2-3) waar na in de tweede helft de score ver der werd uitgebouwd (2-5). Pedro maakte tussen de 35e en 43e minuut drie treffers op rij. Na de pauze eiste Cesc Fabregas met twee doelpunten de hoofdrol op. Standard Luik houdt Anderlecht in bedwang Anderlecht heeft gisteravond in de Belgische competitie niet van koploper Standard Luik kunnen winnen. De ploeg van trainer John van den Brom moest genoe gen nemen met 1-1. Daardoor bleef het verschil tussen beide clubs vier punten. Club Brugge naderde Standard Luik tot op twee punten. De ploeg van trainer Michel Preud' homme won gisteren met 1-3 bij AA Gent. Na goud nu zilver op NK voor Michael Vink Michael Vink uit Groede is op het Nederlands kampioenschap drie banden groot jeugd als tweede geëindigd. De titel ging naar Jordy de Kruijf uit Dedemsvaart. Joey de Kok uit Lewedorp werd vijfde. De Groedenaar was gebrand om de titel binnen te halen. Dat zou in enkele weken tijd de tweede NK-titel zijn geweest. Vink was teleurgesteld met het zilver maar toch ook wel tevreden met zijn optreden, behalve in de finale. De Bruijn gaat met Etikon onderuit In de eredivisie van de kader competitie vond een coupe plaats. Het al jaren domineren de Etikon, waarvan Jean Paul de Bruijn deel uitmaakt, ver loor tweemaal met 4-2 van Ai Biljarts/De Veemarkt. Alleen De bruijn won twee keer het bandstoten. Voor het eerst sinds jaren staan ze nu tweede. Peter de Bree pakte drie pun ten met Wellse Vaert/RBS in de duels met Bios/Blitz Optiek. i- -,4;! a n- N J* t, :;.4Se - W 1 ■3 lytii v U A1 Aagt 1. Er Mich 2.Mc Kreel lem 1 Marij Marli B/ Manr 86-6; 2 76 2-Bin 86-6' 13-2: Ciant 12-1' pers Apoll gang Blade Agatt gen 2 ters 1 2 12- BC 4 Giant 11-1f JRC I scher gon 2 lus 3 Soub kelho 6-4, 2-Sm BV St 7-8, vo'80 Vrou 73-4! 11-2( gen 11-1; Tanta se A: mont Sprin 2 10- dito 1 klass SUnt IRC E gon 2 6-6, Bll Driet - A1 Burgr van c Henk Addie tycer Merc Kuyk 45-31 45-4! ge H 50-2; houw 4S-3F 45-3; Twee 2-6: F Tonnj Popp< Konir Sprui Hane; terho Busse der Si Derdi Edwir Linde Erwin Ruud Bottli belae 18-3! 60; A Vierd seTa 12-3C 19-2! 25-15 3BSD Jan S Jean Peter de Vi sloot' Dirk ser - ter H burg Drieb svaarl 0.614 5. Joe Kadei Land: (160- Jan C (110) 110/ 110-e PA Nieus Klute der B man CiseU Belzei Chanl Splun pe-W (Avari zi) 2C (Celri ZI: 1 Roost Debb Offeri wenh' borah Dallinga blijft riant aan kop door joop van den Oudenhoven MADRID ISTANBUL LUIK WARMENHUIZEN HAARLO \/f 1 Tl Tri in hl l^PTl OOSTKAPELLE - Een paar honderd mountainbikers deden zaterdag mee zen uit 25, 34 of 45 kilometer, hadden het zwaarte verduren. Er trok een ACdlllL/lIVtlI aan een toertocht voor Serious Request De start van het evenement was krachtige wind over Walcheren en later op de dag begon het ook nog te voor het Glazen Huis in Oostkapelle. De mountainbikers, die konden kie- regenen, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 38