actie te komen Grochal en Westerweele beste kerstschakers u SPORT 37 M Delta Sport verliest thuis van Westlandia. Het verschil tussen eerste 'en tweede helft is te groot bij de handballers uit Zierikzee. j) opmaken. Door het slechte weer snakte iedereen naar een bakje thee en daardoor is het dus misge gaan met het klokken. We heb ben nog wel even wat werk de ko mende dagen rond kerst", vertelt Francke. Van Erwin Harmes is de eindtijd wel bekend. Als 's avonds tijdens de afterparty in Hotel Kod de blijkt dat hij ook nog eens een nieuw parkoersrecord (44.33 mi nuten) heeft gelopen, kan hij zijn geluk niet op. Hij wordt luid toe gezongen door de vele lopers die zijn blijven plakken. Het hoort bij de Aagtekerkerun. „Het was zwaar met wind tegen op strand, maar moeilijke omstandigheden liggen me wel", zegt Harmes. „Dit geeft vertrouwen richting de marathon van Rotterdam." Bij de vrouwen gaat de overwin ning zoals verwacht naar Anjolie Engels in 53.22 minuten. Waar de Middelburgse aan de start staat, gaat ze negen van de tien keer met de zege naar huis. In Aagte- kerke is dat niet anders. Monique Verschuure uit Yerseke moet ge noegen met plaats twee, Carolien van de Kreeke uit Serooskerke wordt derde. Op de korte afstand (zeven kilo meter) wint bij de vrouwen Marij ke de Visser uit Aagtekerke voor de vierde keer op rij haar thuis wedstrijd. Bij de mannen is Ru- den Grim uit Eindhoven de snel ste. Ook de honderden andere lo pers halen allemaal veilig de fi nish en dus hoeft de Heilige Aga tha van Aagtekerke zaterdag niet in actie te komen. ZIERIKZEE - De handballers van Delta Sport hebben in de hoofd klasse niet voor een stunt kunnen zorgen. Voor eigen publiek werd met 23-30 verloren van Westlan dia uit Naaldwijk, de nummer twee van de ranglijst. Delta Sport begon goed aan de wedstrijd. Tegenover iedere Naaldwijkse treffer werd een Zeeuws punt gezet, waardoor het lang gelijk op ging. Er waren zelfs mogelijikheden voor de Zierikzeeëaren om op voorsprong te komen, maar deze werden niet benut. Vijf minuten voor het einde van het eerste bedrijf kreeg Westlan dia het wel voor elkaar om een groter verschil op het scorebord te krijgen. Mede dankzij een aantal doelpun ten van uitblinker Terry Zuyder- wijk werd een marge van vier punten geproduceerd. De Naald- wijkers konden echter niet lang van hun ruime voorsprong genie ten, want binnen no-time stond de 12-13-ruststand op het score bord door een sterk slotoffensief van Delta Sport. Ook in de eerste vijf minuten na rust ging het nog gelijk op, maar daarna was het verzet van de Zeeuwen gebroken. Westlandia bouwde een marge van vijf pun ten op en gaf die in het restant van de wedstrijd niet meer weg. Vlak voor tijd werd het verschil zelfs uitgebouwd naar zeven pun ten: 23-30. „Het verschil tussen de eerste en de tweede helft was gewoon te groot", gaf trainer laco Vleeshou wer na de wedstrijd aan. „De eer ste helft konden we het nog aar dig bijbenen, al gaven we het op het einde bijna weg. Maar toen kwamen we, mede door ons en thousiasme, toch nog op slechts één punt en gingen we met 12-13 de rust in. het was jammer dat we het na rust uit handen gaven en Westlandia verder uit lieten lo pen." Volgens de coach werd in Zierik zee duidelijk waarom de Naald- wijkers wel bovenin mee kunnen draaien, en zijn ploeg niet. „Wij zijn nog niet genoeg een team. In dat traject moeten we nog groeien. Zij zijn daar verder in." De reden waarom zijn ploeg nog niet zover in het teamproces is, denkt hij ook te weten. „We zijn een aantal spelers kwijtgeraakt en trainen niet vaak genoeg samen, zijn doordeweeks vaak niet com pleet. Dat is absoluut geen ver-' wijt naar de jongens, dat is een constatering. We hebben een jon ge groep en er zijn spelers die stu deren en daarom niet altijd aan wezig kunnen zijn. Daarnaast zijn er ook nog spelers die af en toe moeten werken." Om de toekomst maakt Vleeshou wer zich geen zorgen. „We kun nen van iedereen winnen en van iedereen verliezen. Dat hebben we wel bewezen. Van de twee on derste ploegen hebben we bijvoor beeld verloren, maar van de huidi ge koploper hebben we gewon nen. Alles is mogelijk." Maar liefst 58 schakers vonden de weg naar het Hendrikhuis in 's-Heer Hendrikskinderen. Van hen bleek Grochal al snel de te kloppen schaker. René Tiggelman speelde slordig en moest drie re mises toestaan, aan zijn Souburg- se clubgenoten Jeroen Hekhuis, Henrik Westerweele en Roeland Alders. Grochal bleef het prima doen en haalde makkelijk zijn punten binnen. Voor het ingaan van de laatste ron de was het pleit al beslecht en kon nummer twee Tiggelman de Goesenaar niet meer inhalen. Een persoonlijk revanche voor Tiggel man op Grochal bleef voor laatst genoemde dus zonder gevolgen. Goesenaar Louis Nieuwenhuijse verraste met een derde plaats. Bes te jeugdspeler was de uit Axel af komstige Bas de Feijter. Henrik Westerweele won het Open Snelschaakkampioenschap van Middelburg. Met tien punten uit elf wedstrijden hield hij Hans Groffen en Robin Bosters achter zich. Hans Groffen was de groot ste kanshebber, maar liet zich fop pen door Robin Bosters. Wester weele profiteerde, hoewel hij van Groffen verloor. De Vlissinger kwam nog een kèer goed weg met remise tegen Jeroen Hekhuis, maar kon ondanks dat gelukje Westerweele niet meer achterha len. De tweede plaats was zijn deel. Robin Bosters werd derde. Nachtmarathon levert 2000 euro op De nachtmarathon van de De Zeeuwse Kust heeft 2000 euro opgeleverd voor de stichting Jayden. Aan het evenement deden ruim 130 zwemmers mee. Winnaar werd de eerste ploeg van De Waterkip (DWK) uit Barne- veld. Die zwom van acht uur zaterdagavond tot acht uur zondagmorgen meer dan 72 kilometer. De marathon was een twaalf uur durende estafette waar bij acht zwemmers per ploeg om de beurt 50 meter vrije slag zwommen. Offermans sterkste in de Klutetrofee Debbie Offermans was zater dag bij de dressuurstrijd om de Klutetrofee de sterkste. Met de zelfgefokte Avec Es- poir behaalde ze in Nieuw- land in de klasse Z 220 pun ten. Dat was één puntje meer dan Jeanine Nieuwenhuis (Hexagon's Conquest). In de klasse Z ging de winst naar Danielle Merkx (Hotzes). Sonja de Fe ijter en Yvette Jobse behou den de leiding in het tussen- klassement. Bennie Thuy wint Olympia Run Bennie Thuy uit Sint Jan steen won zaterdag in Ter- neuzen de eerste editie van de Zeeland Supply Olympia Run. Hij bleef na vijftien ki lometer Erwin van den Broe- ke uit Axel precies één se conde voor. De Belg Henk de Brauwer werd derde. Bij de vrouwen won Frederi- que Versluijs uit Zuidzande, die zo sterk liep dat ze in de top tien overall eindigde. Veldrijder Boer op het podium Erik Boer van wielervereni ging Theo Middelkamp is in Boxtel bij de nationale wed strijd veldrijden tweede ge worden bij de junioren. Zijn provinciegenoten Milan Vader (Team X-treme) en Tim Janssen (Theo Middel kamp) finishten respectieve- lijk als vijfde en negende. Bram Weiten uit Moergestel won de wedstrijd, Keivin Bakx uit Bergen op Zoom werd derde. Noah Heijnen al vroeg in vorm Na een goed outdoorseizoen heeft atleet Noah Heijnen van Delta Sport die goede lijn doorgetrokken naar de indoorbanen. De Schouwenaar won in Zoetermeer de sprintdrie- kamp junioren A over 40, 50, en 60 meter. Op de laat ste afstand noteerde Heij nen de snelste tijd bij junio ren A (7,06), een evenaring van zijn persoonlijk record. MAANDAG 23 DECEMBER 2013 Zie ook pzc.nl/kustmarathon OM*** Een stunt blijft uit door Daniel Vervelde Doelpunten Delta Sport Guido de Graaf 9, Guust Sluijs 5, Leon van de Sande 4, Jimmy Niemans 3, Jordy Nie- mans 2, Koen de Brijn 1 door Roeland Alders I Tjoba-korfbalster Demi Mondeel zoekt naar een afspeelmogelijkheid. foto Marcelle Davidse 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Joey Grochal won zaterdag het Kerst toernooi. De schaker van Goes was met acht punten uit negen duels René Tiggelman en Louis Nieuwen- huijse de baas. VLISSINGEN NIEUWLAND TERNEUZEN MIDDELBURG ZOETERMEER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 37