Sleeckx bekroont eenzame rit met zege Jaap Cijsouw uitblinker in kaderstrijd biljarten Heilige Agatha hoeft niet in TOP mist te veel kansen om overwicht te verzilveren 36 SPORT Het was gisteren voor de moun- tainbikers een lastige aangelegen heid in Axel. De weersomstandig heden waren niet in het voordeel van de renners: er blies een harde wind en bovendien hadden de re genbuien van zaterdagmiddag de omloop zwaar gemaakt. „Voor het publiek leek het mis schien dat het eenvoudig ging. Dat was zeker niet het geval. Je moest attent blijven om niet on deruit te gaan op een paar blubbe- rige stukken op het parkoers. De rest bleef al snel achter en daar door werd het vooral een gevecht tegen mezelf. Maar het lukte alle maal gelukkig wel. Ik ben ook met deze overwinning weer meer dan tevreden", zei Danny Sleeckx, de Belgische kampioen bij de masters, na afloop van de zware wedstrijd waarin het er in eerste instantie op leek dat Jacob de Roö mee zou gaan strijden om een plaats op het erepodium. De Kapellenaar bleek in het begin van de race te veel te hebben ge ven en moest dat bekopen. De Roo werd achterhaald door de Belg Günther Sterck en door Ed zard van Ewijk. De vierde plaats was daarmee zijn deel. In de categorie 40+ werd het voor al een kwestie van vallen en op staan. Alleen Franky Taelman bleef vooraan ongeschonden. Jean-Paul Reunis kreeg af te reke nen met materiaalpech, maar na een indrukwekkende inhaalrace wist hij uiteindelijk toch nog als derde te finishen. Kees Reijnhout kwam een paar maal lelijk ten val en moest zich na afloop door de EHBO-diensten laten verzorgen. Zijn tweede plaats kwam echter niet meer in gevaar. Bij de vrouwen reed Birgit Lavrijs sen met een brede glimlach ver weg bij de concurrentie om op nieuw als winnares te worden af- gevlagd. In deze categorie ging Marjolein Gemier behoorlijk on deruit. Met een zwaar gekneusde arm moest ze de strijd staken. Kader. 's Lands Welvaren ï-'s Lands Welvaren 2 8-0: Voor de 'thuis ploeg' was vooral Jaap Cijsouw uitstekend op dreef. Mede dankzij series van 41 en 42 was hij Phuc Nguyen veruit de baas. Ook Dan ny Walhout deed het goed en fi nishte ook in negen beurten. Jan Goudzwaard en Sjaak Walhout maakten het karwei vervolgens vakkundig af. Driebanden. De Stene Brug-Teletronika 2-6: Rob van Linden won als enige van zijn team, al was dat krap: 35*33- Edwin Geluk, Ad Menheere en Emile de Witte verloren. Organisator Leo Francke praat door z'n megafoon de zeshonderd vijftig deelnemers die staan te ver nikkelen van de kou nog wat moed in. Ze staan te trappelen van ongeduld voor de historische kerk van Aagtekerke voordat ze mogen beginnen aan hun rondje van zeven of dertien kilometer. En juist op dat moment begint het ook nog eens flink te regenen en trekt de wind nog eens aan. „Maar ook dat hoort bij de Aagte kerkerun", roept Francke. Zodra de sirenes van een oude brandweerwagen beginnen te loeien, komt de meute in bewe ging. Dat er voor een brandweer wagen is gekozen bij de start, is waarschijnlijk niet geheel toeval lig. Het Walcherse dorp heeft wel wat met branden. Aagtekerke is immers vernoemd naar de Heili ge Agatha. Vanwege haar wrede dood, ze werd gemarteld en op he te kolen gelegd in de veertiende eeuw, wordt ze aangeroepen bij brandgevaar en brandwonden. „De start achter de brandweerwa gen vind ik altijd heel speciaal", vertelt winnaar Erwin Harmes. „Bij de start is iedereen gespan nen, want iedereen wil hier goed lopen. Het is een van de Zeeuwse wedstrijden waar ik altijd erg naar toeleef." De Middelburger loopt onbedreigd naar de overwin ning op deze regenachtige zater dagmiddag, waarin Aagtekerke wordt overspoeld met hardlopers. Sébastièn Schletterer moet op zijn verjaardag genoegen nemen met plek twee, Michel Schrier maakt het podium compleet. Op het strand tussen Oostkapelle en Domburg is het ondertussen nog bikkelen geblazen voor de rest van het veld. Een stormach tige wind, die de laatste vijf kilo meter vol in het gezicht blaast, en flinke plensbuien zorgen voor zware omstandigheden. En overuren voor de organisatie. „Tientallen lopers kwamen met dichte regenjackjes over de finish waardoor we het startnummer niet konden aflezen en dus ook geen waterdichte uitslag kunnen Nieuwerkerk-TOP 18-11: TOP had het initiatief, maar ging toch rusten met een achterstand: 8-7. Beide verdedigingen konden zich profileren. TOP had alleen veel meer last van de druk dan Nieu- v.erkerk. Tal van kansen werden niet verzilverd, waaronder liefst vijf strafworpen. „Dat maakte het verschil", overzag coach Peter Crucq na afloop de geflatteerde nederlaag. Tjoba-IJsselvogels 20-18: De vijf de twintigklapper van dit seizoen betekende de derde overwinning voor Tjoba. Nadat laagvlieger IJs selvogels was uitgeraasd, grepen de Bevelanders het initiatief. Het zat niet tegen toen IJsselvogels bij 19-18 een strafworp miste. Met de winst komt Tjoba op de beoogde zeven punten halverwege de com petitie. Scores Tjoba: Anoek Braam 4, Niels Westmaas, Marcel de Dreu, Robin Ha- rinck en Robert van Schaik 3, Esmee Walraven, Demi Mondeel, Manon Braam en Dennis Broerse 1 Fortis-Rapid 16-24: Eersteklasser Fortis was niet opgewassen tegen de geslepen koploper uit Haar lem. De Souburgers kregen ook de tegenslag te verwerken door de knieblessure die Jordy Sleijpen in de beginfase opliep. Al bij rust was Fortis kansloos, 8-14. Swift-Koag 21-20: In een enerve rende partij waarin beide ploegen winstkansen hadden, trok Swift aan het langste eind. De Middel burgse eersteklassers leken de en thousiaste start (10-5) te moeten bekopen door slordigheden (12-16), maar toonden veerkracht We misten vijf strafworpen. Dat maakte tegen Nieuwerkerk voor ons het verschil. door alles recht te zetten in de laatste twintig minuten. Stormvogels-Ondo 10-14: Voor rust (6-7) maakte derdeklasser Stormvogels het Ondo moeilijk, in het kwartier erna was de pap snel gestort. De bezoekers schakel den een tandje bij, waardoor Stormvogels de controle verloor. Scores Ondo: Jeroen Mesu 4, Ronald Wisse en Annemieke Toerse 3, Dennis Witte en Thomas Mesu 2. Scores Stormvogels: Jonathan Koets 3, Arjen Schoe 2, Sander Verijzer, Kris Cabriëlse, Angela Matthijsse, Francky Koole en Loura Kleinepier 1. Seolto-Togo 14-15: Tien minuten na rust (9-7) leek Seolto Togo bij de keel te grijpen, maar niet voor het eerst dit seizoen hadden de derdeklassers uit Goes het beste voor het laatst bewaard. Ook al omdat Seolto lengte ontbeert, konden de puntspelers van Togo de winst voor de neus van de Vlis- singers wegkapen. Blauw Wit-Vios 14-13: Om de laatste strohalm te pakken werd bij Blauw Wit een andere opstel ling nodig geacht. Na een voortva rende start (4-1) werd het een echt degradatieduel, dat bij 12-12 ontsierd werd door een rode kaart voor een speler van Vios. In de laatste vier minuten haalde Blauw Wit op karakter de winst binnen en passeerde de ploeg uit Kloetinge de Brabanders op de ranglijst. i door Wim de Vos AXEL - Danny Sleeckx vond het vooral een gevecht tegen zichzelf. De Belg kreeg op het RES-motor- crosscircuit in Axel tijdens de ne gende wedstrijd in het kader van de Zeeuwse ATB Cup geen echte tegenstand. Vanaf de start reed hij bij de concurrentie weg en won met een riante voorsprong op de nummer twee, zijn landgenoot Cünther Sterck. De derde plaats was voor Edzard van Ewijk. Birgit Lavrijssen was bij de vrouwen net als Sleeckx oppermachtig. door Joop van den Oudenhoven KWADENDAMME - Het biljartduel in de kadercompetitie tussen het eer ste en tweede team van 's Lands Welvaren werd een broedermoord: 8-0. Bij het driebanden verloor De Stene Brug van koploper Teletroni- ka met 2-6. door Maurice Steketee AACTEKERKE - „Met je kop in de wind en de regen in je gezicht gaan jullie zo beginnen aan de Aagteker kerun. Maar ik heb goed nieuws voor jullie. Aan de finish wacht een mooie beloning in de vorm van een grote fles Palm, dus doe je best!" door JaapJan Ritsema MIDDELBURC -Tjoba en TOP zijn toe aan het kerstreces. Terwijl de Bevelandse korfballers zich met moeite ontdeden van degradatie kandidaat IJsselvogels, verloor het Arnemuidse achttal ruim van Nieu- werkerk. Resultaten waarmee de Zeeuwse overgangsklassers op 11 januari 2014 als bescheiden mid denmoters de competitie tegen el kaar zullen hervatten. Scores TOP: Remco Bezemer 3, Petra de Ridder, Nelleke van Belzen en Cor- né Bezemer 2, Jeanine Marijs en Peter van Belzen 1. Scores Fortis: Rens van den Driest 7, Remco Crucq 4, Harm Buijs 2, Joyce Schoonaard, Anita Wielemaker en Mark Trimpe 1. Peter Crucq, coach TOP Scores Swift Lennart Hoogenboom 7, Vera Kuiper en Matthijs Pouwer 4, Richard Celdof 3, Kris Huisman 2, Ais- ja Zuidweg 1. Scores Seolto: Mayella Kuizinga en Ralf Dourlein 4, Timme Provoost en Wouter Harthoorn 2, Mariëlle Francke en Lieven Middelhoek 1. Scores Togo: Niek Meerman 7, Jan-Willem Nieuwenhuijze 4, Marcel Joziasse 3, Anouk Hazelaar 1. Scores Blauw Wit: Marco de Jong 4, Romy Abbink, Ivo Flipse en Bastiaan Rijk 2, Ilse Kloet, Elles Kloet, Kirsten Verschuure en Edwin Bommelje 1 Ruim zeshonderd lopers gaan van start in de Aagtekerkerun. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 36