Tom Nieuwelink vanaf 1 januari nieuwe trainer van Biervliet Lef wordt beloond in restant Zaamslag Weer Pools succes op schans in Engelberg Arendskerke is winterkampioen SPORT 33 Schotse oefenmeester op de bles sure van speler Brandon Ri chards, die halverwege de eerste helft hard in het gezicht werd ge raakt en daardoor enige tijd bui- - ten bewustzijn was. „Hij kreeg volgens mij een elleboog in zijn gezicht en viel meteen op de grond. Hij was even knocked out en had wat bloed op zijn ge zicht", aldus Hendry over het in cident. In het ziekenhuis werd ENGELBERG - Het skispringweek- einde in het Zwitserse winter sportoord Engelberg is uitge draaid op een Pools succesverhaal. Wereldbekerleider Kamil Stoch won gisteren de tweede wedstrijd van het weekeinde, nadat zater dag zijn landgenoot Jan Ziobro al naar de eerste wereldbekerzege uit zijn carrière vloog. Stoch kwam met sprongen van 132 en 130 meter tot een totaal van 274,7 punten. Hij reist met 58 pun ten voorsprong op Schlierenzauer (410 om 352) af naar het Duitse Oberstdorf, waar komend week einde de Vierschansentournee be gint. een hersenschudding geconsta teerd en een gescheurd trommel vlies. Richards is zes weken uit de roulatie. De blessure van Richards bete kent alweer de zoveelste tegenval ler voor Oemoemenoe. „Op dit moment zit het allemaal een beet je tegen. Als ik Eemland hier met 25 man aan zie komen, ben ik best wel een beetje jaloers. Wij konden slechts over achttien spe lers beschikken, met mijzelf er bij. Dat is gewoon een groot ver schil. Andere clubs zijn veel gro ter dan wij en hebben meer men sen tot hun beschikking. Maar het is niet anders. We hebben ver loren. En zie dit ook niet als een excuus, want er zijn geen excuses voor een verloren wedstrijd", al dus de coach. Over de toekomst is Hendry posi tief. „We zijn nu op de helft van de competitie. Helaas staan we in de onderste helft van de ranglijst, maar we hebben wel van een aan tal van onze concurrenten gewon nen. Dat biedt perspectief. Daar naast hoop ik dat we bij de her vatting van de competitie weer wat completer zijn. Dan kunnen we ons hergroeperen en er met zijn allen vol voor gaan. En dan is alles nog mogelijk. Dat heb ik ook tegen de jongens gezegd." Nieuwelink is momenteel ook jeugdtrainer bij W Terneuzen en zal beide functies dit seizoen com bineren. Hij was eerder assistent van Diederik Hiensch en Alexan der van Keulen bij de zon dag-tweedeklasser. Tom Nieuwe link tekent bij Biervliet een con tract tot het einde van dit sei zoen, met een optie voor nog een extra jaar. Alexander van Keulen is ook volgend voetbalseizoen werk zaam bij Terneuzense Boys. De trainer uit Kloetinge heeft zijn verbintenis bij de zaterdag-twee deklasser met een jaar verlengd. Van Keulen is aan zijn eerste sei zoen bezig bij de Zeeuws-Vlaam- se club. Vorig seizoen stond hij aan het roer bij Terneuzen. Trainer Johan Sulkers vertrekt aan het eind van dit voetbalsei zoen bij Noad'67. De Brabantse oefenmeester is aan zijn vierde seizoen bezig bij de za terdag-derdeklasser. Sulkers was eerder actief bij Klundert, Hoe ven, SPS, WHS, Divo en HSC'28. SPS en trainer Cees Stoutjes- dijk hebben in goed overleg beslo ten dat het contract aan het einde van het huidige seizoen niet wordt verlengd. De in Bergen op Zoom woonachtige oefenmeester is bezig aan zijn tweede seizoen bij de zaterdag-vierdeklasser uit Poortvliet. Daarvoor had hij Smer- diek vier jaar onder zijn hoede. De aanvoerder van Zaamslag zet te zijn ploeg in twintig doldwaze minuten met twee schitterende pegels op een 3-2-voorsprong. In de voorlaatste minuut maakte Meivin Rijckaert met de 4-2 het Zaamslagse feestje compleet, jordy Bakker had vooraf al een goed gevoel. „Ik zei tegen Joris 'dit wordt jouw wedstrijd'." Rade makers trok de vergelijking met tien jaar geleden toen hij in een krankzinnige beslissingswed strijd tegen 's Gravendeel voor be houd van het tweedeklasser schap, na een 2-0-achterstand met twee late treffers Zaamslag naar de 3-2 winst schoot. „Het is me blijkbaar op het lijf geschre ven", glunderde de uitblinker. Trainer Hubert van den Hemel koos voor een gedurfde tactiek met vier aanvallers, vier midden velders en twee verdedigers. „De spelers vroegen of ik niet mis was, maar we moesten aanvallen en risico's nemen. We hadden al les te winnen." De gok pakte goed uit. Zaamslag klom een plaats en heeft nu aansluiting gevonden met de concurrenten in de strijd tegen degradatie in de eerste klas se C. De club deelt de tiende plaats met Nieuw Lekkerland en De Zwerver. „De kans op behoud is groter geworden", stelde de trai ner. MIDDELBURG - Het restant van de wedstrijd tussen Bevelanders en 's-Heer Arendskerke eindigde za terdag in 1-1. Door die uitslag mo gen de gasten zich winterkam pioen van de vierde klasse A in het zaterdagvoetbal noemen. Het duel werd destijds in de rust bij een o-o-stand gestaakt en dus moesten er nog 45 minuten ge speeld worden. Een slechte uitrap van Arendskerke-goalie Eljo Doo- ge kwam tegen John Verswijver aan en de bal rolde zomaar in het doel: 1-0. De bezoekers moesten even later met tien man verder na rood voor Raymon van Belzen. Het leek op 1-0 uit te draaien tot dat Justin le Conté uit de rebound voor 1-1 zorgde. Se* Trainer/speler Brian Hendry van Oemoemenoe probeert door de verdediging van Eemland heen te breken. Ook zijn inzet volstond niet voor een Middel burgse overwinning, foto Lex de Meester MIDDELBURG - Zondag-vierdeklas- ser Biervliet heeft een nieuwe trai ner vastgelegd. Tom Nieuwelink treedt op 1 januari in dienst bij de club, als opvolger van de onlangs ontslagen Arno Zwegers. Alexander van Keulen staat ook volgend seizoen als trai ner aan het roer bij Terneu zense Boys. ZAAMSLAG - Een buikschuiver rich ting de supporters was zaterdag het slotakkoord van de spelers van Zaamslag na de sensationele 4-2-zege op Alblasserdam. Drie Zaamslagse doelpunten werden ge scoord in het restant van twintig minuten van de op 2 november ge staakte wedstrijd bij een 1-2-stand in het voordeel van Alblasserdam. „Je moet erbij geweest zijn om dit te geloven", genoot Joris Radema kers na. Zaamslag-Alblasserdam 4-2, restant twintig minuten. 78. Joris Radema kers 2-2, 83. Joris Rademakers 3-2, 88. Meivin Rijckaert 4-2. Scheidsrech ter: H. van de Ketterij (Goes). Gele kaart: Ivo Verstraeten (Zaamslag). Aan tal toeschouwers: 100. MAANDAG 23 DECEMBER 2013 door Aector Doorns

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33