Van der Hooft jaagt Terneuzen naar zege Zeeland Sport wordt op pijnbank gelegd i YVC stijgt tegen Savok boven zichzelf uit PZC 32 SPORT RUGBY Rugbyers van Oemoemenoe verliezen laatste wedstrijd van eerste fase in ereklasse. Drie punten Oemoemenoe W su in Terneuzen was na twee opeenvol gende nederlagen akelig dicht bij de degradatieplaatsen gekomen, maar tankte gisteren vertrouwen. „Voor de rust waren we aan el kaar gewaagd", vond Terneu- zen-trainer Henk Ottens. „Maar in de tweede helft waren wij be ter en was zowat elke kans een doelpunt." De bezoekers kwamen in de 29e minuut door Robbin Dekker op 0-1 en verplichtten Sar to daarmee tot een meer aanval lende speelwijze. Van de ruimte die daardoor ontstond, profiteer de Timon van der Hooft onmid dellijk na de rust om Sarto op een onoverbrugbare 0-3-achterstand te" zetten. Nadat hij ook voor 0-4 had gezorgd, kwam Sarto door twee treffers van Gijs Kwispel te rug tot 2-4, maar in het slotkwar- tier trok Terneuzen de wedstrijd definitief naar zich toe via Hasan Basagac, Bart van den Hemel en het slotakkoord was van Van der Hooft. Steen-Zeeland Sport 5-2: De thuisploeg begon ongeconcen treerd, waardoor Roy Verkerk de bezoekers na drie minuten al op voorsprong kon brengen. Steen schrok wakker en stond twee mi nuten later alweer op gelijke hoog te door toedoen van Robin Goen- se. Serge Merckx bezorgde Steen een 2-1-voorsprong bij rust. Na de pauze beging Steen dezelfde fout. Het begon opnieuw slap en Arn- oud Stok bracht de ploegen weer in evenwicht. Uiteindelijk bleven de drie punten toch in Sint Jan steen. Kenneth Triest scoorde tweemaal, Randy Houwer vond ook het net: 5-2. Vogelwaarde-Jong Ambon 1-0: In de strijd om lijfsbehoud boekte Vogelwaarde een heel belangrijke overwinning. En daar had het recht op ook. In een gelijk opgaan de eerste helft bracht Dennis van Passel zijn ploeg met het hoofd op voorsprong, na een goede voor zet van Michael de Nijs. Na de rust kwam Jong Ambon beter voor de dag, maar was Vogelwaar de levensgevaarlijk in de counter. Kansen waren echter niet besteed aan Artjan Lambert, Rick Moens en Nieck Elderson. Aan de andere kant hield Vogelwaarde-doelman Bas Verdurmen zijn ploeg op de been. De Zeeuws-Vlamingen ruk ten door de zege op naar plaats elf. Vijfde klasse. Hansweertse Boys-Hoofdplaat 0-4: Zeventig minuten lang gaven beide ploe gen elkaar niets toe, maar in de laatste fase van het duel sloegen de bezoekers hard toe. Nadat Loek Thomaes in de zeventigste mi nuut voor 0-1 had gezorgd, zocht Hansweertse Boys nadrukkelijk de aanval. De thuisclub speelde Hoofdplaat daarmee alleen maar in de kaart. Binnen een tijdsbe stek van amper drie minuten voer den Loek Thomaes en Bram van Keeken de score tussen de 75e en 78e minuut op naar 0-3. Vijf mi nuten voor tijd bepaalde opnieuw Thomaes de eindstand op 0-4. MIDDELBURG - De rugbyers van Oe moemenoe zijn er voor eigen pu bliek niet in geslaagd Eemland te verslaan. De Middelburgers, die niet op volle sterkte konden aan treden tegen de ploeg uit Amers foort, gingen zaterdag met 7-26 het schip in. Oemoemenoe zit op dit moment in de hoek waar de klappen val len. Zo kon de club zaterdag ter nauwernood een team op de been brengen voor het ereklasseduel MIDDELBURG - De rugbyers van Oe moemenoe moeten na de (korte) winterstop in de degradatiepoule voor lijfsbehoud in de ereklasse strijden. Door de negende plaats waarop de Middelburgers na het duel za terdag met Eemland (7-26) te rechtkwamen, nemen ze driepun ten mee in de degradatiepoule. Daarin speelt Oemoemenoe nog tweemaal tegen elke tegenstan der, waarna de nummer laatst de gradeert en de nummer voor laatst een promotie-/ degradatie wedstrijd speelt. Puzzel ouderwets gezellig mee en win een twee uur durende slipcursus t.w.v. 269,-! Kijk snel op www.lekkerpuzzelen.nl met Eemland. „We hebben op dit moment veel geblesseerden. Daar door kunnen we helaas niet in on ze sterkste formatie spelen", sprak Bryan Hendry, de coach van de Middelburgers die door het spelerstekort zelf ook binnen de lijnen stond, na de wedstrijd. Hoewel de Middelburgers niet op volle oorlogssterkte konden aan treden tegen Eemland, wisten ze aardig stand te houden. Het spel ging van de ene naar de andere kant van het veld en beide ploe gen stonden goed opgesteld. Aan vallend gezien was de ploeg uit Amersfoort echter iets sterker, wat ook tot uiting kwam in de ruststand: 0-17. In de tweede helft bleef Oemoe menoe goed gepositioneerd verde digen en daarnaast was het zelf ook wat sterker in aanvallend op zicht. Eemland slaagde er nog wel in om de score uit te breiden naar 0-26, maar Oemoemenoe werd steeds sterker. De Middelburgers drongen steeds verder door de Amersfoortse verdediging heen en slaagden er uiteindelijk, in de persoon van Jordan Kersten, in om de eerste vijf punten op het scorebord te zetten. Ook de con versie die op de try van Kersten volgde, werd benut. Anthony Flynt kreeg de bal tussen de palen en bepaalde de eindstand daar mee op 7-26. „Ik denk dat we best aardig heb ben gespeeld, ook al doet de stand misschien anders vermoe den", gaf Hendry aan. „We ston den goed gepositioneerd en heb ben Eemland weinig kansen gege ven om een try te maken. Ook aanvallend kwamen we, naarma te de wedstrijd vorderde, steeds beter in de wedstrijd. Ik ben dus redelijk tevreden. Het enige sme tje op de goede eerste helft is ei genlijk de blessure van Brandon, die naar het ziekenhuis is ge bracht." Met zijn laatste zin doelt de De wisselvalligheid in prestaties speelt de ploeg van Piet Ritico al een heel seizoen parten. „Dit was hard nodig", verzuchtte de trai ner na de winst op Savok. „We draaien al een heel seizoen stroef en spelen meer tegen onszelf dan tegen de tegenstander." Tegen Savok steeg YVC boven zichzelf uit. „Ik heb het idee dat ze tegen ons altijd iets meer ge ven", zei Luc Chinitor. „Het zijn allemaal leuke meiden hoor, maar het is een rotploeg om tegen te spelen." Op de zege van YVC viel niets af te dingen. De thuisploeg was in de eerste twee sets heer en mees ter en profiteerde in de derde set van een slechte fase in de Sasse ge lederen. YVC kwam uiteindelijk in de laat ste set eigenlijk alleen in de slotfa se even in de problemen. Schc sure chan helft raaki ten b volgt gezic gron en h, zichl cidei eindt spori draai Wert won van dag 2 naar uit zi Stocb 274,7 ten v (410 Ober eindt gint. MA/ door Eddy van der Hooft TILBURC - In de laatste wedstrijd voor de jaarwisseling verrasten de voetballers van Terneuzen met een ruime overwinning op Sarto. De zondag-tweedeklasser scoorde er in Tilburg lustig op los: 2-7. Timon van der Hooft had met vier treffers een belangrijk aandeel in die zege. 'Zeldzame zege voor Terneuzen'. Lees erover op het weblog RudeStats via www.pzc.nl/rudestats MIDDELBURG - Steen boekte giste ren een broodnodige zege in het in- haalduel met Zeeland Sport. De zondag-vierdeklasser begon moei zaam aan de wedstrijd, maar legde de Vlissingers uiteindelijk met 5-2 op de pijnbank. De ploeg van trai ner Carlo van Grimberghe wipt door de zege over Oostburg en Pa trijzen heen en is koploper Clinge tot op twee punten genaderd. Ook Vogelwaarde pakte drie welkome punten. 'Het zit allemaal tegen' door Daniel Vervelde ,4 T door Peter van Kouteren Een initiatief van OOSTBURG - Twee duels leverden de volleybalsters van YVC zes pun ten op. Het IJzendijkse team ver loor met 3-1 (25-20, 26-24, 25-17, 25-27) van Zuvo 2, maar won met 4-0 (25-17, 25-17, 25-19, 25-23) van Savok. YVC steeg daardoor naar de negende plek in de eerste klasse. ENGE 132 ei

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 32