Tjien Fooh vindt SPORT 31 Oostkapelle gaat bijtanken tijdens de winterstop trakteerd op drie tegentreffers. Ha- kim Boucheta opende het feest, waarna Thomas van Renterghem en Kyle Doesburg ook nog een duit in het zakje deden. Ibrahim Eryürük zorgde voor een 4-0-rus- stand. In het tweede bedrijf leek Hoek na een vroege treffer van Gert-Jan van Leiden op weg naar dubbele cijfers, maar daar kwam het niet van. Bavel redde de eer via Wout Hor sten, waarna Thomas van den Houten en Urvin van Hekelen de score naar 7-1 tilden. Nadat de re gen met bakken uit de hemel kwam en het veld moeilijk be speelbaar werd, floot arbiter Daems in de 82e minuut al voor het einde. Iedereen kon echter le ven met dit vroege fluitsignaal. De spelers zochten snel de war.- me douches op. Niets wees er zaterdag op dat Jason Tjien Fooh opnieuw een be langrijke rol zou spelen. Zondag tweedeklasser BSC uit Roosen daal kwam fanatiek uit de start blokken en stelde met name Kloe- tinge's linkerflank op de proef. En juist daar stond de 23-jarige cios-student, die balverlies op bal verlies leed. Pas nadat hij naar rechts was verhuisd en zijn posi tie was overgenomen door Bert den Hamer, begon het bij Kloetin ge en Tjien Fooh te lopen. Het eni ge wapenfeit van de aanvaller voor rust was de perfecte vrije trap die hij op het hoofd van Ti- mo lansen legde. De inkomende verdediger kopte fraai raak: 2-0. Tien minuten eerder had Aart Veldhof met een droge knal voor 1-0 gezorgd. Na de pauze zorgde Tjien Fooh voor veel meer dreiging. Hij draai de verdediger Huub Schuit meer malen dol, haalde vaak de achter lijn en zorgde voor veel doelge- vaar. Na de 3-0 uit een vlijmscher pe counter, waarbij invaller Daan Esser Tom Blomaard in staat stel de de 3-0 te maken, zette Tjien Fooh het kersje op de taart door met een fraaie knal in de boven hoek de 4-0 te scoren. Die taart was overigens voor Die- derik Hiensch, die zaterdag zijn 53e verjaardag vierde. Hij was voor deze ingelaste wedstrijd op de kortste dag van het jaar vanuit zijn vakantieadres in Spaarnwou- de even terug naar Kloetinge gere den. „Jason is een voetballer van al- les-of-niets", vond de oefenmees- ter. „Voor rust was het allemaal net niet, daarna speelde hij een sterke wedstrijd. Hij heeft moe ten wennen bij ons. Bij Nieuw Lekkerland moest hij mee terug zakken, bij ons hoeft dat niet. Hij kan zich concentreren op de din gen waar hij goed in is." - Jason Tjien Fooh en zijn teamge noten mogen nu kort nagenieten van het bekersucces en de vele blessures laten genezen. Op 2 januari is de winterstop al weer voorbij. Dan is de eerste trai ning, waarna Kloetinge op 3 en 4 januari in Volendam op trainings kamp gaat. In dat weekeinde wordt ook een oefenwedstrijd te gen topklasser Ter Leede ge speeld. Het veld van Kloetinge krijgt wat langer rust, en dat is nodig ook. Het bekerduel werd zaterdag in de stromende regen gespeeld, waardoor er van de aanvankelijk groene grasmat weinig meer over bleef dan een knollentuin. Goes verdedigde op kinderachtige wijze en aanvallend had het spel te veel weg van een breiwerkje. Het spel van de Bevelandse ploeg was net zo belabberd als het weer. De bezoekers uit Zwijndrecht mis ten, net als Goes, nogal de nodige basisspelers en des te verrassen der was het dat de ploeg voor een stunt kon zorgen. Goes zette zich zelf in de gutsende regen te kijk en mag blij zijn dat het winter stop is. Afgaande op het spelbeeld is er voor trainer Gérard de Nooijer in zijn laatste paar maan den bij de Bevelandse club nog ge noeg werk te verrichten en zullen alle zeilen moeten worden bijge zet om de ploeg voor de hoofd klasse te behouden. De Nooijer had zaterdagmiddag na afloop dan ook even tijd voor zichzelf nodig. Ook bij hem kwam, ondanks de wetenschap dat hij spelers als Thijs van den Dries, Sherief Tawfik, Rick de Punder en Quincy Gooding mis te, de nederlaag hard aan. Mah- boeb Rahimi en Umut Ertum kon den hun basisplaats niet waarma ken. Ook Raymond Wolff, die om disciplinaire redenen voor rust aan de kant werd gehouden, kon net als de overige roodhemden geen potten breken. „De wil om deze wedstrijd te win nen was er niet echt", baalde een zichtbaar teleurgestelde De Nooijer. En dat was vanaf de eer ste balomwenteling zichtbaar. Pe likaan begon fris aan het duel en speelde onder het motto dat er in het Zeeuwse land niets te verlie zen was. Toch was het Goes dat in de eerste helft volop kansen kreeg. Vooral via Tom de Bonte (11e, 20e, 29e en 39e minuut) had de thuisclub al in de eerste helft afstand moeten nemen. Constansia en De Bonte hadden Goes ook na rust nog op 1-0 kun nen zetten, maar in plaats daar van werd het 0-1. In de 57e mi nuut kreeg Pelikaan een vrije trap en bij de tweede paal kopte de ge heel vrijstaande Anouar Said raak. De Bevelandse equipe had even la ter geluk dat Pelikaan-doelman Rick Pomp in de fout ging bij een afstandschot van Mahboeb Rahi mi: 1-1. In de 73e minuut liep Goes-speler Ray Kroon tegen een gemakkelijk gegeven tweede gele kaart op en negen minuten later scoorde Ran dy Kroos, na zwak verdedigen van vooral Shannon Braafhart, de 1-2. De Goese defensie liet zich vier minuten later nogmaals te kijk zetten bij de 1-3 van Niels van Muyen. Zelf kwam Goes in blessu retijd uit een strafschop, na een overtreding op Sinan Coban, via Rahimi nog terug tot 2-3 maar de ploeg verdiende niet meer. „Hier zijn geen excuses voor. Deze wed strijd hadden wij gewoon moeten winnen. Het spel was drama tisch", besloot Goes-middenvel- der Frits Paap. MIDDELBURG - Oostkapelle moest in de hoofdklasse van het vrou wenvoetbal het onderspit delven tegen RVVH: 0-2. Oostkapelle was niet de mindere ploeg, maar twee individuele fou ten werden keihard afgestraft. Zo stond de equipe van Irma de Wit te na negentig minuten met lege handen. Al na tien minuten strafte RVVH een fout af en de Ridderkerkse ploeg deed dat na zeventig minu ten nog eens dunnetjes over. Oost kapelle voetbalde goed tot het strafschopgebied van de tegen stander, maar daarna stropte het. „Het was geen mooie wedstrijd en RVVH was voetballend niet be ter", zei coach Irma de Witte van Oostkapelle na afloop. „Nu de winterstop is aangebroken kun nen we uitrusten en bijtanken voor de tweede seizoenshelft." MAANDAG 23 DECEMBER 2013 geduld hebbendraai bij Kloetinge door Koen de Vries Ibrahim Eryürük (midden) baant zich een weg tussen drie spelers van Bavel. foto Peter Nicolai KLOETINCE - Jason Tjien Fooh heeft zich bij Kloetinge in één seizoens helft opgewerkt van invaller tot wa terdrager. De deze zomer van Nieuw Lekkerland overgekomen aanvaller kende een moeilijke start bij de hoofdklasser, maar heeft die periode achter zich gelaten. In de laatste drie competitiewedstrijden scoorde hij drie belangrijke treffers en ook zaterdag in het bekerduel met BSC (4-0) liet de lichtvoetige inwoner van Capelle aan den IJssel zich gelden. Hij trof zelf eenmaal doel en gaf een voorzet waaruit ge scoord werd. „Jason is nu al een be langrijke speler", keek trainer Die- derik Hiensch terug. „De laatste vier wedstrijden was hij steeds be palend voor ons." KARAKTERISTIEK Kloetinge-BSC 4-0 (2-0). 23. Aart Veldhof 1-0, 34. Timo Jansen 2-0, 72. Tom Blomaard 3-0, 82. Jason Tjien Fooh 4-0. Scheidsrechter N. Elderson (Zaamslag). Gele kaart: Remco van Tiggele, Bert den Ha mer (beiden Kloetinge) en Huub Schuit (BSC). Aantal toeschou wers: 250. Kloetinge: Jaco van der Schee; Ti mo Jansen, Jaap Esser, Wouter de Craene, Ruben Hollemans; Bert den Hamer, Remco van Tiggele (74. Remon de Vlieger), Aart Veld hof, Jason Tjien Fooh; Ingmar Quist (60. Daan Esser) en Tom Blomaard. door Klaas Verspoor COES - Een regelrechte blamage. Zo kon zaterdag de uitschakeling van zondag-hoofdklasser Goes in de vierde ronde van de districtsbe ker genoemd worden. „Een schan dalige vertoning", was ook het har de oordeel van Goes-aanvoerder Jo nathan Constansia na de pijnlijke 2-3-nederlaag tegen zaterdag-eer steklasser Pelikaan. Goes-Pelikaan 2-3 (0-0). 57. Anouar Said 0-1, 60. Mahboeb Rahimi 1-1, 82. Randy Kroos 1-2, 86. Niels van Muyen 1-3. 90 (+5). Mahboeb Rahimi 2-3 (strafschop). Rode kaart (2x geel): 73. Ray Kroon (Goes). Scheidsrechter: A.H. van Drunen (Papendrecht). Aan tal toeschouwers: 275. Goes: Matthew Lentink; Shannon Braafhart, Frits Paap, Roycel James, Dangelo Martien; Umut Ertem (46. Raymond Wolff), Jonathan Constan sia, Ray Kroon, Mahboeb Rahimi; Si nan Coban en Tom de Bonte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31