RIA slaat toe vanaf de stip Terneuzense Boys zwijnt tegen MZVC 30 SPORT BEKERVOETBAL Aanvallende middenvelder krijgt in duel met Bavel (7-1) de kans om zich te manifesteren. Advendo-RIA W. 2-2 (RIA W. wint na strafschoppen): In een gelijkopgaande wedstrijd bracht Soufian Doorns de Zeeuws-Vla mingen aan de leiding. RIA was in de eerste helft de baas, maar dat veranderde na de rust. Kristi- an Naumann scoorde al snel de ge lijkmaker voor de Bredanaars: 1-1. RIA herpakte zich hierna en Doorns leek een kwartier voor tijd met zijn treffer de zege bin nen te halen. Maar in plaats van door te drukken, ging RIA achter overleunen. De ploeg kreeg hier voor de rekening gepresenteerd. Nadat doelman Mike Danschutter schutterde, schoot Halil Oztürk de gelijkmaker binnen. Ook in de strafschoppenserie ging het gelijk- op totdat Mario Koense voor Ad vendo miste. Remy de Die schoot de beslissende 4-5 binnen. IFC-Duiveland 7-0: De Duive- landse ploeg van trainer André Maas keek in Hendrik Ido Am bacht na twee minuten door een goal van Nick de Vey al tegen een 1-0-achterstand aan. De koploper uit de zondag tweede klasse D kwam in de 43e minuut via Tim Schoonhem op 2-0 en in de 45e minuut viel ook via Danny Slin gerland de 3-0 nog. Ook in de tweede helft bleef het voorname lijk eenrichtingsverkeer naar het doel van Duiveland. De Vey tilde in de 52e minuut de score naar 4-0. Door goals van Slingerland in de 72e en 75e minuut werd het 6-0. Joeri Rombouts bepaalde de eindstand op 7-0. HOEK - Een invalbeurt tijdens de competitie en af en toe een beker wedstrijdje meepikken. Ibrahim Eryürük weet wat de rangorde bij hoofdklasser Hoek is. „Ik moet ge duld hebben", zegt de aanvallen de middenvelder. Zaterdag mocht hij vanaf het be gin weer eens zijn kunsten verto nen. Tbi' kreeg in het bekerduel met vierdeklasser Bavel een basis plaats. Het verging de twintigjari ge voetballer redelijk en hij pikte één doelpunt (4-0) mee. „Elke mi nuut die ik mee kan pakken, is meegenomen", stelde Eryürük na het duel, dat uiteindelijk met 7-1 werd gewonnen. „Natuurlijk zou ik het liefst een basisplaats heb ben, maar zo ver is het nog niet, KARAKTERISTIEK Door de zege verkleinde de ploeg van trainer Alexander van Keulen de achterstand op koploper Dinte- loord tot acht punten. „Het ging moeizaam. Wij hadden wel meer kwaliteit, maar MZVC had wel een punt verdiend. Het kwam er gewoon niet uit", liet de oefen- meester weten. Voor MZVC-trainer Stéphane Cépèro waren de druiven zuur. „Wij hebben heel goed gevoet bald en kansen op nog minimaal twee goals gehad. De keeper (Den nis Rijnberg) redde de drie pun- al zit ik er wel dicht tegenaan. In de competitie krijg ik nu al inval beurten van 20, 25 minuten. Vori ge week tegen Zwaluwen kwam ik erin en was ik verantwoorde lijk voor de assist bij de tweede goal. Dat gaf een lekker gevoel." Eryürük stapte aan het begin van dit voetbalseizoen van Terneuzen se Boys over naar Hoek, nadat een overgang naar Willem II op het laatste moment was afgeketst. „Ik wil op een zo hoog mogelijk ni veau spelen en ik was blij dat Hoek me die kans bood. We zijn nu een half jaar verder en ik heb nog geen moment spijt gehad van de stap. In het begin vond ik het wel eens lastig om reserve te zijn. Ik wil altijd voetballen, maar ik ben in een superleuke groep te rechtgekomen. Ik word goed opge vangen." Eryürük heeft de afgelopen maan den zijn ogen goed de kost gege ven en vooral geluisterd naar de routiniers. „Ik ben sterker gewor den. Ik train met betere spelers en pik veel op van de oudere spelers. Ik heb inmiddels een gesprek ge had met de trainer en hij is tevre den over me. Ook volgend sei zoen speel ik bij Hoek." Trainer Kenny Verhoene haalde Ibrahim Eryürük bij de selectie, omdat hij de speler als een boven gemiddeld talent ziet. „Hij heeft de potentie om uit te groeien tot een basisspeler bij Hoek", stelde de Belgische oefenmeester zater dag. „Hij heeft een positieve ont wikkeling doorgemaakt, al zijn er nog verbeterpunten. Ibi moet nog simpeler gaan voetballer en nog sneller de bal spelen. Hij zit inder daad dicht tegen de basis aan, maar zal geduld moeten hebben." De wedstrijd in de vierde ronde van het districtsbekertoernooi had weinig om het lijf. Tegenstan der Bavel was met de beste bedoe lingen naar Hoek gekomen, maar de koploper van de vierde klasse D miste vier basiskrachten we gens vakantie en kon geen ver weer van betekenis bieden. Bavel had bovendien pech dat Hoek het duel serieus opvatte. „De districts beker is de kortste weg naar het landelijke bekertoernooi", zei Ver hoene, „en we weten allemaal wat voor moois ons dat heeft op geleverd", daarmee verwijzend naar het bekerduel van zijn ploeg tegen Feyenoord. Na vijftien minuten was de jarige doelman Pascal Jansen (36) al ge- ten voor ze." In de 24e minuut kwam de thuisploeg uit een straf schop op voorsprong toen Alexan der Bom de doorgebroken Mi- roslav Peric vloerde. De MZVC-speler kwam er zonder kaart vanaf. Tim Faassen zag zijn inzet in eer ste instantie gestopt worden door MZVC-doelman Maikel Hoog stad, maar in de rebound zorgde Faassen alsnog voor de openings treffer. Nu een uur voetballen ver dubbelde Terneuzense Boys de score toen Jeroen Maas met een te gendraads schot, na een afgeme ten voorzet van Ruud Hoogeste- ger, Hoogstad het nakijken gaf. MZVC maakte in de tachtigste mi nuut via een kopbal van Ainsley Jansen de aansluitingstreffer. Daarna waren de bezoekers, voor al via Patrick Joossens, dicht bij de gelijkmaker, maar die bleef uit. r tr; ki w. er di Er st. In G( wi te H( w; wt Dt tei ba de sti ze' en stc door Bob Maes en Klaas Verspoor MIDDELBURG - RIA Westdorpe is gis teren doorgedrongen tot de vijfde ronde van de districtsbeker. De Zeeuws-Vlamingen speelden een uitwedstrijd tegen vierdeklasser Advendo in Breda. Nadat het na de reguliere speeltijd 2-2 was, greep RIA W. de winst in de strafschop- penserie. Zaterdag-tweedeklasser Duiveland leed een kansloze neder laag bij zondag-tweedeklasser IFC. Het werd in Hendrik Ido Ambacht maar liefst 7-0. Eryürük moet nog door jan Dagevos Hoek-Bavel 7-1 (4-0). 7. Hakim Boucheta 1 -0,12. Thomas van Renterghem 2-0,15. Kyle Does burg 3-0, 27. Ibrahim Eryürük 4-0, 46. Gert-Jan van Leiden 5-0,49. Wout Horsten 5-1, 50. Thomas van den Houten 6-1, 54. Urvin van Hekelen 7-1. Scheidsrechter. G. Daems (Gilze). Aantal toeschou wers: 300. Hoek: Davy Versprille; Thomas van den Houten, Giovanni Siere- veld, Reguillo Vandepitte, Thomas van Renterghem; Ibrahim Eryürük, Gert-Jan van Leiden (55. Regilio Pi nas), Birgen Martens (51. Urvin van Hekelen); Nick de Groote, Ky le Doesburg (62. Marco Hamelink) en Hakim Boucheta. door Klaas Verspoor terneuzen - In de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal stond er één inhaalduel op het programma. Terneuzense Boys boekte een nau welijks verdiende 2-1-overwinning op hekkensluiter MZVC. l Goes is in de aanval in de wedstrijd tegen Pelikaan. De zondag-hoofdklasser blameerde zich door met 2-3 te verlie zen van de zaterdag-eersteklasser, foto Marcelle Davidse do GC Zc va de ke da de na 2-: st(

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30