Vos en Van der Haar tuimelen in valkuilen SPORT 29 Sifan Hassan wint veldloop in Brussel Sifan Hassan heeft in Brus sel de vierde wedstrijd in de Lotto CrossCup op haar naam geschreven. De Neder landse atlete snelde na zes kilometer als eerste over de finish. Medekoploopsters Zewdnesh Ayele uit Ethio pië en Fionnuala Britton uit Ierland hadden geen ant woord op haar eindsprint. Tommy Staal uit Nieuw- Haamstede werd 42e bij de mannen-senioren. Hij legde de 10,5 kilometer afin 34.19. Schwarzman beste sneldammer Alexander Schwarzman is in Den Helder opnieuw we reldkampioen sneldammen geworden. De Russische ti telverdediger won negen blitzpartijen in de finale- groep en verloor er maar één. Met 27 punten bleef hij zijn landgenoot Alexander Georgiev (26) net voor. De Let Guntis Valneris (25) ein digde als derde. Alexander Baljakin was de beste Neder lander, vijfde met 23 punten. Gutiérrez blijft voor Sauber racen De Mexicaanse autocoureur Esteban Gutiérrez rijdt ook volgend seizoen voor Sau ber. Hij vormt een duo met de Duitser Adrian Sutil, die vorige week al als opvolger van zijn landgenoot Nico Hulkenberg werd benoemd. Voor de Nederlander Giedo van der Garde blijven er nog twee opties over om actief te blijven in de Formule 1. Caterham, waarvoor hij dit seizoen reed, en Marussia hebben nog een stoeltje vrij. Vijf atleten al zeker van EK Vijf topatleten zijn al zeker van deelname aan de EK at letiek volgend jaar augustus in Zürich. Het zijn sprinter Churandy Martina, versprin ger Ignisious Gaisah, de meerkampers Eelco Sintnico- laas en Dafhe Schippers en middenafstandloopster Susan Kuijken. Andere atleten moeten zich plaatsen via limieten. Dan kan tussen 1 januari tot en met 3 augustus. Handbalsters Brazilië kampioen De Braziliaanse handbal sters hebben voor het eerst in de historie de wereldtitel veroverd. Ze wonnen de fi nale met 22-20 van gastland Servië. Bij rust leidde de ploeg van de Deense bonds coach Soubak met 13-11. Het is ook de eerste keer dat een Zuid- Amerikaans land de ti tel grijpt. Brazilië schakelde in de achtste finales Neder land uit. Denemarken werd derde. Een uurtje later ging bij de man nen ook Lars van der Haar in de fout. Hij dook iets te gehaast een steile glibberige 'afzink' in. De na tionale kampioen ging over de kop en moest zijn stuur rechtzet ten voor hij verder kon. Het bood Van der Haar wel de gelegenheid om een andere kant van zijn ta lent te tonen. Hij verbeet de pijn en knokte zich (achter de Franse winnaar Francis Mourey en de Belgen Vantornout, Albert en Nys) terug naar een vijf knappe plaats. „Zo kun je het inderdaad ook zien, maar zelf vind ik het op de eerste plaats gewoon een dom me fout. Ik zat nog niet goed in de pedalen toen ik dat gat al in dook. Als je dan door wat voor re den uit het spoor raakt, is er geen houden meer aan", zei de man die door twee sterke slotronden zijn leidende positie in wereldbe ker versterkte. Zijn coach Richard Groenendaal had hetzelfde dubbele gevoel. „Door de veerkracht en de wils kracht die hij na die smak toont, laat hij zien uit het goede hout ge sneden te zijn, maar dit was op zich niet een heel goede cross van hem", bleef de Brabander kri tisch. Op de vettige citadel van Namen had niemand het gisteren gemakkelijk. Mourey opende de aanval en nadat Philipp Walsle- ben, Julien Taramarcaz, Klaas Van tornout en Thijs van Amerongen hem hadden achterhaald bleef het vooral een zuigend gevecht om de zege. Enkele ronden voor het einde slaagde Mourey erin om echt afstand te nemen. Het resulteerde in zijn tweede we reldbekerzege ooit. De eerste won hij in 2006 in Treviso. Van der Haar keerde in de slotronde terug bij de achtervolgers en spurtte achter Nys naar de vijfde plaats. „Vorig jaar verloor ik hier alles nog in de laatste twee rondjes. Nu waren het mijn beste ronden", schetste de 22-jarige Van der Haar de progressie die hij het afgelopen jaar heeft gemaakt. Grootste concurrent Niels Albert gaat er vanuit dat de Nederlander zijn leiderstrui over vier dagen in de volgende wereldbekercross in Zolder niet zomaar zal verliezen. Marianne Vos oogde ontspannen na haar eerste crossnederlaag van het seizoen. „Veel lastiger dan hier gaat het niet worden", weet ze. Ze doelt op de aard van het parkoers en het feit dat ze altijd al tijd nodig heeft gehad om na een rentree weer de dienst uit te ma ken in het veld. „Dat Compton hier wint, valt me daarom niet te gen. En ik verwacht na vandaag niet dat het een probleem zal zijn de aansluiting met haar te ma ken." De tweede plaats werkt volgens haar alleen maar motiverend. „Aan een overwinning nu al, zou ik niks gehad hebben." Vorig jaar maakte ze bij haar rentree in Na men diverse fouten. Nu maar een tje. Wel een grote. „Dat al ik vroeg aan de leiding kwam, was niet erg. Wel dat ik daarna dacht door te kunnen trekken. Ik kwam mezelf tegen op een manier die me dat zelden overkomt. Gewoon omdat je denkt dat de conditie goed is, terwijl de intensiteit van het crossen er nog niet is." MAANDAG 23 DECEMBER 2013 BRUSSEL DEN HELDER BERN PAPENDAL BELGRADO door Ad Pertijs NAMEN - De verschrikkelijke citadel van Namen was gisteren het decor van de vierde wereldbekerveldrit van het seizoen. En van de rentree van Marianne Vos. De wereldkam pioene opende het bal met een' aanval, maar moest na vier ronden crossen door de modder genoegen met de tweede plaats achter de su perieure Amerikaanse Katie Comp- ton. "Ik blies me helemaal op", liet Vos een tikkeltje geamuseerd we ten. Het is immers een foutje dat de 26-jarige Brabantse zelden maakt. I Kiki Bertens versloeg in de finale van de Nationale Masters Olga Kalyuzhnaya met 6-3 6-3. foto Koen Suyk/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29