Zeehondenopvang aan Brouwersdam Debutant (17) loodst Ajax langs Roda JC Vroegboekkorting tot 300 p.p. Zeeuwen voelen zich in hun provincie veel minder veilig in het verkeer dan overige Nederlanders in hun eigen regio. 88. Riedewald 1-1 92. Riedewald 1-2 WINTERKAMPIOEN Roda JC-Ajax 1-2(1-0) 34. Dijkhuizen 1-0 Kras.nl/zon-turkije of bel 0900-9697, RENESSE - In de Zuidwestelijke Delta, mogelijk aan de Brouwers- dam, komt een dependance van zeehondenopvang Pieterburen. Dat zei Lenie 't Hart zaterdag op het strand van Renesse, waar vier herstelde zeehonden werden vrij gelaten. „In Zeeland hebben we de mensen en de kennis. Zieke dieren hoeven niet meer zo ver te reizen en het is altijd goed om de DE STELLING UW MENING 420 reacties plaatselijke bevolking bij ons werk te betrekken." De dependan ce van Pieterburen moet komen de zomer de eerste zeehonden op vangen. Het werkgebied loopt van IJmuiden tot de Belgische kust. Volgens een medewerker van 't Hart is de centraal gelegen Brouwersdam de beste locatie. MAANDAG 23 december 2013 MIDDELBURG - Bij het landelijke meldpunt voor verkeersonveilige situaties van Veilig Verkeer Neder land (WN) kwamen in 2012 ge middeld genomen de meeste mel dingen uit Zeeland. In totaal kwa men er 13.321 meldingen binnen. Voor Zeeland gold: 3,5 meldingen per 1000 inwoners. Friesland kwam met 1,8 meldingen per 1000 inwoners op een tweede plaats. De reden dat Zeeuwen meer ver keersonveilige situaties melden, heeft te maken met de aard van het wegennet. José de Jong van WN: „Zeeland heeft het dichtste netwerk van provinciale wegen. Die zijn het gevaarlijkst, en dat wordt dus kennelijk ook zo erva ren." Wat volgens haar ook mee speelt is dat Zeeuwen zich betrok ken voelen bij wat er bij hen in de buurt op de weg gebeurt: „Als ze iets als onveilig ervaren, laten ze dat ook weten bij ons meldpunt." Het digitale Meldpunt Veilig Ver keer werd per 1 januari 2012 inge steld. Iedereen kan daar verkeers onveilige situaties aandragen - in tekst, met foto's en door de loca tie op een kaart aan te geven. De melder wordt gevraagd zijn klacht over de verkeerssituatie door buurtgenoten te laten onder steunen. De Monsterweg in Borssele was een van de knelpunten die vorig jaar werden aangedragen. Er werd daar volgens omwonenden veel te hard gereden. Snelheidscontroles bevestigden dat. De Wijkinitiatief- groep Monsterweg heeft met kin deren van de basisscholen in het dorp aandacht gevraagd en gekre gen voor het probleem. In nauwe samenwerking met bewoners, ge meente en politie wordt er aan snelheidsbegrenzing gewerkt. Uit gegevens van WN blijkt dat het verkeersgedrag voor Zeeuwen de belangrijkste reden is om on veilige verkeerssituaties te mel den. De inrichting van de weg biedt minder aanleiding. Wisselvallig en onstuimig, 10° Turkije Van sfeervolle appartementen tot luxe all inclusive hotels in Turkije. De scherpste prijzen in Nederland! Ook vertrek vanaf Eindhoven mogelijk Vertrek: april t/m oktober Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. excl res.kosten en Calamiteitenfonds. Ik vind het Zeeuwse verkeer onveilig Reageer op pzc.nl pagina 14: filiaal 't Hart Alcoholcontroles moet ook op campings EENS ONEENS 24% Editie: Walcheren 255e jaargang nr. 306 Los nummer €1,95 Abonneeprijs€1,02 Zeeuws verkeer onveilig Een onveilige verkeerssituatie melden, kan op www.meldpuntveiligverkeer.nl KERKRADE - Jaïro Riedewald gaat op de schouders bij zijn ploeggenoten. De zeventienjarige invaller bezorgde Ajax gisteren in de slotfase met twee goals alsnog een 2-1-overwinning bij Roda JC. „Wat een week", zei Riedewald. „Eerst mag ik donderdag tegen IJsselmeervogels debuteren. En nu scoor ik twee keer terwijl ik in de eredivisie debuteer. Ik wist niet wat er gebeurde, le dereen wilde me knuffelen, ledereen wilde feest met me vieren." Door de winst gaat Ajax als koploper de winterstop in. foto Ronald Bonestroo/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1