molenaar orkest ZEELAND 19 Veiling levert 2780 euro op voor Ballustrada Gratis brochure? 0800-27 40 400 yrijblijvend thuisadvies? 'X Ui/el\ www.molenaar.nl Tel 0800-27 40 400 info@moienaar.nl in carnavaleske taferelen het men selijk gedrag. Een derde exposant met een lichte kijk op kunst en mensen is Saskia Eggink. De laat ste jaren combineert zij haar et sen met objecten. Dit jaar onder zoekt zij de mogelijkheden en be tekenissen van beeld en taal in een reeks met echte sleutels. Serieuzer zijn de inventieve colla ges van Els van Baarle. Van was en verf op pagina's uit een gezan- genboek maakte zij het aangrij pende werk Psalmen, dat zowel hoop als wanhoop in zich draagt. Ook met Marja de Lange kun je diepte in. De zeventig gepasseerd, is zij dit jaar vier decennia lid en hoe ouder zij wordt, hoe vrijer zij werkt. Vooral in haar tekeningen weet zij met een paar lijnen erva ringen die betrekking hebben op de toppen en dalen van het be staan treffend te verbeelden. Miems van Citters - lid sinds 1964 - toont eveneens dat je tot op hoge leeftijd fris kunt blijven werken. Haar stillevens en tuinen zijn echt heel goed geschilderd. Met losse, rake verfstreken bouwt ze beheerst hechte composities die geladen zijn met intens schil- derplezier. Haar veel jongere collega Christel Wijland laat mij in haar mini-stil levens weer opnieuw kijken naar iets doodgewoons als een appel, AGENDA Meer agendanieuws vindt u op onze website. cadens. Het orkest had discreter kunnen begeleiden. Je zou in een kerstconcert eerder de Notenkraker van Tsjaikovski verwachten, maar het werd de sui te uit het Zwanenmeer. De orkes tratie van dit werk is geweldig en deze suite werd met panache ge speeld. Alles klopte en er waren heerlijke instrumentale soli te ho ren. De dans van de zwanen werd elegant en pittig gebracht en in de tweede scène was de harpsolo melodieus en ook de soli van viool en cello klonken mooi. Een overtuigend optreden van een veelbelovend orkest. MIDDELBURG - De kunstveiling ten bate van literair tijdschrift Ballus trada heeft zaterdag 2780 euro op gebracht. De veiling was opgezet door pre sentatieruimte Caesuur in Middel burg, omdat Ballustrada per 1 ja nuari 2014 zijn jaarlijkse provin ciale subsidie van 2500 euro kwijt raakt. Caesuur. vroeg vijftig kun stenaars een werk op A4-formaat te maken. Deze-werden zaterdag onder leiding van (an J.B. Kuipers geveild, met als minimumbedrag 50 euro per werk. Het streven was op die manier 2500 euro bijeen te krijgen. Dat bedrag werd ruimschoots ge haald. Het duurste werk, dat van Loek Grootjans bleek te zijn, ging voor 250 euro van de hand. De vei ling trok zo'n vijftig belangstellen den Een aantal werken werd niet ver kocht. Deze worden tot 1 februari nog te koop aangeboden via www.caesuur.nl, voor een vast be drag van 50 euro per stuk. Ook dat geld gaat naar Ballustrada. xTva>: een peer of een citroen. Zoals Leen van Duivendijk dat doet met regendruppels die zich voor even aan draden in het landschap vastgehecht. De natuur blijft in spireren. Ernest Joachim maakt jaar in jaar uit uitgebalanceerde bronzen beel den waarin hij de essentie van de natuur in geabstraheerde vormen vat. Altijd het aanzien waard. Vorm, kleur en materiaal dienen de betekenis en én zijn in hun sa menspel op zichzelf het aankij ken waard. Die lijn is door de expositie als ge heel zichtbaar. De deelnemers ma ken hun pretenties waar. Traplift met volledig herbruikbare rail El Ja, MAANDAG 23 DECEMBER 2013 Vij komen graag bij u langs voor 'en gratis demonstratie bij u thuis. Winkels bij u in de buurt Best Eindhovenseweg 30 Capelle a/d IJssel Hoofdweg 4 Roosendaal Oostplein 17a Wateringen Gravenzandseweg 28 Molenaar bevindt zich in een Prominent winkel. Bekijk www.molenaar.nl voor de actuele collectie per showroom Goes Kerstconcert door Walchers Jongeren koor, Jong Mannenkoor Salomo en Jong Dameskoor SHIRA, Maria Magdalenakerk, 19.30 uur Heinkenszand A festival of lessons and carols, door vocaal ensemble Musica Cordis o.l.v. Hans Smout. Ook samenzang m.m.v. or ganist Bram Beekman. H. Blasiuskerk, 20.00 uur Middelburg Theatraal interview Frénk van der Lin den met topkok Jannis Brevet en zijn echtgenote Claudia van restaurant Inter Scaldes in Kruiningen. Met proeverijen en muziek van componist Tom America, Schouwburg, 20.00 uur Kerstconcert a-capellagroep Art of Voi ces o.l.v. Rob Meyboom, met een geva rieerd aanbod aan kerstliederen Doopsgezinde kerk, 20.30 uur Scallyfest, met de Scallywags, de Blues Junkies, de Stealers en de Hitman Hearts. Bar American, 21.00 uur. Virtuoos Vuurwerk concert Werken van Glazoenov, Saint-Saens en Tsjaikovski. Door o.l.v. Kynan Johns. Gehoord vrijdag 20 september in de Zeeuwse Concertzaal in Middelburg. Herbruikbare traplift ;>vv De bronzen van Ernest Joachim zijn een vaste waarde op de exposities van de Zeeuwse Kunstkring. T/m 5/1 2014. Vleeshal, Markt, Mid delburg. Dagelijks 12.00-17.00 uur. Op vrijdag 3 januari om 19.30 uur ver telt Leen van Duivendijk over zijn pro ject 'History of my horizon'. Uniek Modulair railsysteem Montage op de trap; geen hak- en breekwerk Korte levertijd, herplaatsing mogelijk Zeer snelle montage, soms al binnen 1 dag Geheel opvouwbaar Zeer eenvoudig te Zeer geruisloze Volledig bedienen elektromotor herbruikbare rail Hebt u snel een traplift nodig? Haal dan de Modul in huis en geniet van uw bewegingsvrijheid! De Modul heeft een modulair railsysteem en is daardoor toepasbaar op iedere trap. Hierdoor heeft de Modul de kortste levertijd van alle types, in sommige gevallen kan het al binnen 1 dag! De montage duurt slechts een paar uur. De Modul is door ditunieke railsysteem volledig herbruikbaar. Dat is prettig voor het milieu maar ook voor uw portemonnee. Uw volledige traplift, inclusief rail, heeft immers nog een restwaarde. Molenaar verkoopt als enige leverancier in Nederland dit unieke systeem. Naam Adres Postcode Telefoon stuur mij de gratis brochure over trapliften Mevr j Dhr Plaats E-mail wk52_M1_PZC Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 19