ZEELAND I Eng Kerstgedachte in Goes Sergio Herman vliegt weg van Oud Sluis. Zijn broer Michel blijft en zet het restaurant voort. In bescheiden vorm. Boete betalen of anders met Kerst achter de tralies Ingebroken Salm voor zevende keer beste hoefsmid almanak 20 Lenie't Hart wil dependance van haar zeehondenopvang in de Delta Champagne: Gewoon een wijn met een bubbel SLUIS - Het is over en uit met het beste restaurant van Nederland. De deuren van Oud Sluis - be kroond met drie Michelinsterren - zijn gisteren definitief gesloten. In 25 jaar heeft topkok Sergio Her man alles bereikt wat hij wilde. Hij gaat nu verder met een nieuw restaurant in Antwerpen, The Ja ne, dat in maart opengaat, en hij zal gaan samenwerken met Syrco Bakker in Pure C in Cadzand. Dat is ook een restaurant van het insi- tituut van Sergio Herman. Maar het pand waar Oud Sluis in zetelde, blijft in de familie. Mi chel Herman, Sergio's broer die als gastheer bijdroeg aan de suc cessen van Oud Sluis, begint er een horecagelegenheid in met zijn vriendin Sarine Oosterbaan. „Als alles loopt zoals het lopen moet", houdt Michel Herman een slag om de arm. „We willen er een dagzaak in be ginnen, met lunches, taarten, ge bak, én ook ontbijtjes. Dat laatste lijkt me een geweldige aanvulling voor Sluis. Zeker in de zomer, als er veel toeristen zijn. Van ontbij ten krijg je een vakantiegevoel." Er moeten nog een paar plooitjes worden gladgestreken. „Maar we hebben er veel zin in. We willen er ook een winkeltje in beginnen, waar spullen verkocht worden, die we in het restaurant gebrui ken." Het pand in het hart van Sluis is zo'n tachtig jaar in bezit van de fa milie Herman. Sergio Hermans laatste hoofdge recht in Oud Sluis was een duif. Eerder zei hij daarover dat hij de smaken van 25 jaar Oud Sluis daar in wilde verwerken. En waarom een duif? Herman: „Een duifje is honkvast, maar vliegt ook weer weg. Ik ben honk vast. Oud Sluis zal heel mijn le ven bij me blijven. Maar ik vlieg ook weer weg." MIDDELBURG - De politie heeft af gelopen week in Zeeland drie mensen aangehouden die nog een gevangenisstraf moeten uitzit ten omdat ze hun openstaande boetes niet kunnen of willen beta len. De politie houdt vaker dit soort acties waarbij agenten langs de deuren gaan om mensen aan te sporen hun openstaande boetes te betalen. In Zeeland staat in to taal 177-994 euro aan boetes open. Daarvan is afgelopen week 7432 euro betaald. Eén persoon beloof de binnen een week 10.000 euro te betalen. De drie zouden bij niet betalen van de boetes tussen de 7 en 14 dagen moeten zitten. De actie wordt de komende twee weken voortgezet. OUD-VOSSEMEER - Zaterdag is er in gebroken in een woning aan de Merijntje Gijzenstraat in Oud- Vossemeer. Er werd een badka- merraam aan de achterzijde van de woning geforceerd. Uit de wo ning werd geld gestolen. YERSEKE - Gert-Jan Salm is zater dag in Mariënheem voor de zeven de opeenvolgende keer tot beste hoefsmid van Nederland uitgeroe pen. De 34-jarige inwoner van Yerseke scoorde in de vijf onderdelen die hij binnen een bepaalde tijd moest volbrengen 303 punten, liefst 50 punten meer dan zijn eer ste achtervolger. De beroeps-hoefsmid won ook de internationale wedstrijd. Dankzij zijn zege mag Salm volgend jaar naar het Europees kampioen schap, dat in Londen wordt gehou den. Vorig jaar eindigde hij als tweede op het wereldkampioen schap. Zeven jaar werd dat Vlissingse meis je laatst. En zoals alle meisjes van zeven, wist ze exact welk cadeau ze wilde voor haar verjaardag: een Fur- by. De dagen na Sinterklaas werd vrij snel duidelijk dat er veel klach ten waren over het knuffelige speel goed. In de media verschenen verha len over dat het 'nieuwe gezinslid' zich na een paar dagen zou ontpop pen tot monster dat menig kleuter de stuipen op het lijf jaagt. Het Vlis- sings gezin was daar, door al die verhalen, goed op voorbereid. Dach ten ze. Tot inderdaad op een och tend uit de slaapkamer van het meisje een angstige gil weerklonk. „Mamaaaaa! Kom snel. Furby klinkt nu als papa." MAANDAG 23 december 2013 Oud Sluis blijft bij de Hermans door Edith Ramakers ft GOES - De binnenstad van Goes was zondag gevuld met sportieve kerstmannen. Het was de derde Kerstmannen- loop, gehouden door Lions Club Goes-Wilhelmina en Stichting Goes Marketing. Dit jaar is gelopen over drie af standen. De opbrengst van de Kerstmannenloop komt dit jaar ten goede aan Stichting Huifbedrijden De Bevelan- den. Gehandicapten kunnen met een speciaal huifbed op een paard worden rondgereden. De kerstmannentocht was onderdeel van het evenement Goes Winterstad. Za terdag was het Old Christmas Day. foto Marcelle Davidse Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 13