8 ót&jjOOri fersoonty Crisis Vertëeer winterhanden In deze tijd van het jaar komen winterhanden de veiligheid op de weg zeer ten goede. De donkere winterperiode gaat tenslotte ge paard met vorst, sneeuw en ijzel. Bij Profile Tyrecenter Zeeland worden in de laatste maanden van 2013 ongeveer 20.000 winterhanden gemonteerd. Tekst: Henk van de Voorde Foto's: Ruben Oreel MIDDELBURG - „Het is raadzaam om met winterhanden te rijden bij temperaturen onder de 7 graden Cel sius. Het is namelijk wetenschappelijk aangetoond dat bij deze temperaturen winterhanden meer grip hebben op het wegdek. Wij zijn al vanaf begin oktober bezig met verwisselen van zo- merbanden voor winterhanden. Het is voor de klant een investering in vei ligheid, tegen beperkte kosten. Zodra er winterhanden onder een auto ko men te liggen, slijten logischerwijs de zomerbanden niet", aldus onderne mer Gerco Murre van Profile Tyre center Zeeland. Hij is samen met En rico Plasschaert eigenaar van de vesti gingen in Middelburg, Goes, Hulst, Oostburg en Terneuzen. Er werken in totaal een veertigtal mensen. De landelijke keten Profile Tyrecen ter heeft in heel Nederland 190 vesti gingen. Vrijwel alle leasemaatschappij en in ons land doen een beroep op de ze banden-, onderhoud- en service specialist. Winterhanden zorgen voor een betere grip op de weg, waardoor ze aanzienlijk bijdragen aan de veilig heid. Ze hebben meer flexibiliteit dankzij een betere rubbersamenstel ling en extra inkepingen voor de af voer van water en sneeuw. Daardoor is er een kortere remweg vereist. Er is dus ook minder kans op schade en bo vendien is er een winterbandenplicht in diverse Europese landen. Bietencampagne Is het niet handiger om het hele jaar met winterhanden te rijden? „Nee, want als je 's zomers met winterhan den zou rijden, heb je juist een lange re remweg nodig. Het criterium is de JU JOOSSE m ACCOUWTAMKS mU'V mutemmm» Accountancy Seteitingadmes Betastirajaangflten Sedfif* «tOwei JOOSSE P£»SONtïi.SDIÏNSUN Salany/erwerdinq Loonadvies HR Diensten Detachering Online diensten T 0118 612 774 T 0T1B 583 Q10 ,..ccr.„ E middelburg "••joossn.nl E QostkSjwIlR' .'jQossa.nl W W V/.JUUj JC..NL Veilig rijden met winterhanden Tissink hebben sinds 1 januari 2011 de krachten gebundeld. De specialist in banden en auto-onderhoud staat sinds 2008 onder leiding van Gerco Murre en Enrico Plasschaert. Profile Tyrecenter Zeeland is al 45 jaar actief in de banden. In 1968 startte onderne mer Tissink een bandenhandel en nam Jan Murre in dienst. Na het over lijden van zijn werkgever, nam Mur re het bedrijf over die later werd opge volgd door zoon Gerco. Onder lei ding van Murre junior en zijn com pagnon Enrico Plasschaert is Profile Tyrecenter Zeeland uitgegroeid tot een begrip in de provincie. „Enrico was lange tijd vertegenwoordiger bij Michelin. Hij had al veel kennis van de klanten en van de markt. Boven dien spreekt hij net als ik letterlijk en figuurlijk de taal van de regio. We vul len elkaar goed aan." De sector transport en logistiek wordt onevenredig zwaar getroffen door de crisis. Hoe zit dat met de Zeeuwse bandenspecialist? „Door de crisis is de levering van ban den aan trucks wat afgenomen. De markt trekt weliswaar weer wat aan, maar het is nog niet geweldig. De meeste van onze klanten in de sector transport en logistiek moeten inleve ren. Dat heeft uiteraard ook voor ons gevolgen want de vervangingstijd van de banden wordt later. Gelukkig blij ven we een gezond bedrijf, mede door risicospreiding. We zijn name lijk zowel gespecialiseerd in banden als in service en onderhoud." www.profilezeeland.nl Gerco Murre van Profile Tyrecenter Zeeland: 'Veilig en ook nog zuinig rijden.' De vijf vestigingen van Profile Tyre center Luctor en Profile Tyrecenter Een band is zo verwisseld. buitentemperatuur van 7 graden Cel sius. Alleen als er veel modder op de weg ligt, bijvoorbeeld tijdens de bie tencampagne, is het aan te bevelen om ook bij hogere temperaturen met winterhanden te rijden", onderstreept Murre. Profile Tyrecenter is onder houd- en bandenspecialist voor alle soorten voertuigen, zowel voor parti culieren als ondernemers. De dienst verlening varieert van APK keurin gen en het leveren van banden voor particuliere auto's tot het monteren van speciale banden voor de land bouw, de industrie en de havens, zo als voor grondverzetmachines, hef trucks en reachstackers. Het is een drukte van belang op de vestiging in Middelburg. In het im mense magazijn stapelen de zomer banden zich op. „Er zullen hier in to taal ongeveer 5.000 zomerbanden worden opgeslagen. We doen mo menteel een dertigtal auto's per dag. Er komt veel meer kijken bij het ver wisselen van banden dan men op het eerste gezicht zou denken, met name op het gebied van logistiek. Er zit be hoorlijk wat werk achter dat de klan ten niet zien, opdat de zomerbanden straks weer eenvoudig kunnen wor den gevonden." De telefoon staat mo menteel roodgloeiend. „Vanwege de enorme drukte is het raadzaam dat de klanten online een afspraak maken, zodat alles keurig ingepland kan wor den", benadrukt Gerco.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 96