FC Ttoente schiet zichzelf in de voet in Waalwijk SPORT 35 Trainer Ruijs stapt op bij MW Trainer Tini Ruijs is gisteren opgestapt bij MW Maas tricht Ook assistent Dick 'Cookie' Voorn heeft zijn functie neergelegd. Ruijs werd woensdag na de uit schakeling in het bekertoer nooi bij JVC Cuijk belaagd door de eigen supporters. De trainer zou enkele klap pen hebben gekregen. Ruijs kreeg na de incidenten in Cuijk politiebewaking bij zijn huis. „Het is niet meer verantwoord om mijn func tie als hoofdtrainer van MW voort te zetten", stelde Ruijs gisteren. Vorm maand uit roulatie na operatie Doelman Michel Vorm van Swansea City heeft een suc cesvolle operatie ondergaan aan zijn linkerknie. De dertigjarige internatio nal van Oranje is door de in greep verlost van een slepen de blessure aan zijn menis cus. De verwachting is dat hij over vier weken zijn ren tree kan maken. Vorm kamp te al tijden met knieproble men. Luis Suérez blijft Liverpool trouw Luis Suarez is sinds gisteren de bestbetaalde speler ooit bij Liverpool. De oud-Aja- cied heeft zijn handtekening gezet onder een verbeterd contract, waarmee hij tot medio 2018 naar verluidt zo'n 200.000 Engelse pon den (236.000 euro) per week gaat verdienen. Voor de 26-jarige Uruguayaan, die een contract had tot 2016, be tekent dat een verdubbeling van zijn huidige salaris. Wielrenner doet zelfmoordpoging De Belgische wielrenner Jo nathan Breyne, bij wie in de urine sporen van het verbo den middel clenbuterol zijn gevonden, heeft donderdag geprobeerd zelfmoord te ple gen. Willy Teirlinck, zijn teambaas bij de formatie To Win-Josan, heeft dat giste ren bevestigd. De zelfmoord poging mislukte. Breyne had een grote hoeveelheid pillen genomen, waarna zijn maag werd leeggepompt. Van der Klooster toont vormbehoud Zitskiër Kees-Jan van der Klooster was gisteren in Oostenrijk op dreef op de reuzenslalom. Hij eindigde op de zesde plek. Voor Van der Klooster betekende die plaats dat hij voldeed aan de eis tot vormbehoud op dit onderdeel voor de Paralym pics in Sochi. „Maar er zit veel meer in. Ik kan veel be ter", keek Van der Klooster terug op zijn wedstrijd. Het duel bij RKC, dat gecoacht werd door Middelburger Roy Hen- driksen, kreeg het karakter dat vooraf werd gevreesd in het Twentse kamp. De gasten hadden een groot veldoverwicht, maar omdat in het begin de kansen niet werden benut, draaide het duel uit op een zoektocht naar die ene opening. Het was dat Luc Castaignos in de slotfase eindelijk wat goeds deed, anders was de kater compleet ge weest. Twente begon nog wel furieus in Waalwijk, zo zag ook coach Er- win Koeman van RKC die vanaf de tribune de wedstrijd bekeek na een emotionele week. Dusan Tadic zette al na twee minuten Castaignos alleen voor de keeper. De spits miste, maar die kans was niet te vergelijken met de moge lijkheid die hij na 22 minuten spe len kreeg na een voorzet van Jes us Corona. Castaignos had de bal voor het intikken, maar het was niet de avond van de topscorer van Twente. Opvallend was de basisplaats van Corona, die voor het eerst sinds zijn komst naar Twente mocht be ginnen. Dat ging ten koste van Shadrach Eghan, die zijn plek cen traal op het middenveld ingeno men zag worden door Tadic. Coro na zal thuis bij de kerstdis geen heroïsche verhalen over zijn avon tuur in het Brabantse land kun nen vertellen, want de rechters pits kon nauwelijks een stempel op het aanvalsspel drukken. Omdat Twente in die prima ope ningsfase de trekker niet overhaal de, kreeg het duel gaandeweg de eerste helft het scenario waar ie dereen in het achterhoofd al een beetje rekening mee had gehou den. Het was de bekende valkuil, iets wat herkenbaar is voor elke ploeg die tegen een kwalitatief mindere tegenstander het spel moet ma ken. Hetzelfde overkwam pas gele den Feyenoord nog bij RKC. Twente raakte in die eerste helft het soevereine ook kwijt. Het bal tempo ging omlaag en de slordig heden namen toe, waardoor het defensieve en zoekende RKC de gelegenheid werd geboden terug in de wedstrijd te komen. Een van die Waalwijkse uitbraken le verde vlak voor rust zowaar de 1-0 op, nadat Felipe Gutierrez zich liet dollen door Evander Sno die een paar tellen later de 1-0 bin nenschoot. Via Castaignos en Youness Mokht- ar kreeg Twente meteen na rust twee dotten van kansen om de schade snel weg te werken, maar opnieuw werd de ploeg geplaagd door het gebrek aan efficiency. Met het wegtikken van de tijd nam de onrust in het spel van Twente toe. In de jacht op de ge lijkmaker drong de ploeg fel aan, maar tegelijkertijd was daar con stant de dreiging van de counter van RKC. Dat spitsen vaak grillig en niet te peilen zijn bleek wel uit die ene bal die Castaignos tien minuten voor tijd voor de verandering goed raakte. Zijn schot was niet eens een kans, maar de manier waarop hij de bal binnenschoot was bijzonder knap: 1-1. Die treffer kon de wedstrijd niet meer redden voor Twente, dat op het randje van 2013 zichzelf in de voet schoot. weinig meegekregen. „Ik was op een locatie waar ik het niet kon volgen. Maar het gekke is dat het je wel bezig houdt, terwijl je va der net is overleden." Hij laat een korte stilte vallen. Zijn ogen ma ken duidelijk dat het hem moeite kost. Daarna zegt hij: „Ik heb wel veel waardering voor de groep, voor de manier waarop ze het woensdag hebben gedaan. Ook voor de jongens was het een vreemde dag." Hij zal vanavond proberen zich op de wedstrijd te gen PEC Zwolle te focussen. Hoe moeilijk dat ook is. En morgen woont hij samen met zijn familie in de Euroborg het duel FC Gro- ningen-NEC bij. Voor de aftrap zal Martin Koeman met een mi nuut applaus worden herdacht, waar dat donderdag een minuut stilte was. „Mijn vader wordt op een bijzon dere manier herdacht. Dat is mooi", besluit Koeman. „On danks dat hij niet van poespas hield, zou hij hier zeker ook trots op zijn." Wil hij nog iets over de wedstrijd tegen Zwolle kwijt? „Nee, laten we het hier maar bij houden." ZATERDAG 21 DECEMBER 2013 MAASTRICHT SWANSEA LIVERPOOL CENT KUHTAI door Leon ten Voorde WAALWIJK - Op de laatste afspraak van het jaar had FC Twente op een fonkelende wijze een punt achter het eerste deel van het seizoen wil len zetten, maar in plaats daarvan begint de ploeg met een katterig gevoel aan de winterstop. Na vier zeges op rij viel het slotakkoord bij RKC zwaar uit de toon, waardoor het optimisme van de laatste we ken op de valreep alsnog een deuk opliep. De KNVB zegt nooit het initiatief genomen te hebben om met Ronald Koeman te praten over de functie van bondscoach bij het Nederlands elftal. Wel was Koeman in beeld als assistent van Guus Hiddink, die naar alle waarschijnlijkheid Louis van Gaal zal opvolgen, foto Robin Utrecht/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 35