Ajax volgt Hupperts van Roda JC op de voet I 0 II I 34 SPORT WEEK VOL EMOTIE Na een bewogen week zit rouwende trainer vanavond gewoon op de bank bij Feyenoord. VW-Venlo verrast Sparta, zege Dordrecht Een spelletje, bedoeld om de bes te voetballer van de tegenstander uit zijn ritme te halen, leek het niet. Daags na de bekerwedstrijd tegen IJsselmeervogels (3-0) gaf De Boer aan de winterse transfer periode te willen gebruiken om eventueel een rechtsbuiten aan te trekken. Naar versterkingen voor andere posities hoeft wat hem be treft niet gezocht te worden. In dit verband kwam Hupperts ter sprake. De jeugdinternational (21) maakt een stormachtige ont wikkeling door. Afgelopen week was hij met twee treffers beslis send in het duel met Vitesse in de achtste finale van het toernooi om de KNVB-beker (3-1). „Zijn naam is wel een aantal keer de re vue gepasseerd", gaf De Boer toe. „Hij is een interessante speler. We volgen zijn ontwikkelingen." Volgens De Boer kon dit niet an ders. De nationale talentenvijver hoeft niet met een fijnmazig net te worden leeggevist. Een scherpe blik op de competitie volstaat. „Als je op zoek gaat naar de beste rechtsbuitens in de eredivisie kom je al snel bij hem terecht." Hij sloot een poging Hupperts naar Amsterdam te halen dan ook niet uit. „Daar denken we serieus over na. Of Hupperts dat zelf al weet? Nu wel." De loslippigheid van De Boer kwam op een tac tisch slim moment. Hupperts on derhandelt momenteel over een tussentijdse verlenging van zijn aflopende contract met Roda IC. In theorie loopt die komende zo mer af, maar de club beschikt over een eenzijdige optie om die met een seizoen te verlengen. De Limburger ligt daarom vast tot medio 2015. Voor PSV-trainer Phillip Cocu blijft versterking van het elftal de komende weken eveneens een thema. „Eerst nemen we rond en na de kerstdagen even afstand om daarna te evalueren. Of iedereen na de winterstop direct terug is, is van grote invloed op onze be slissingen." Cocu gaat niet in op namen, maar duidelijk is dat Luuk de Jong een belangrijk tar get is. PSV wil hem graag een half jaar huren, maar het is onduide lijk of dat financieel haalbaar is. Cocu meldde gisteren dat Stijn Schaars vermoedelijk snel fit is. Hij zal, net als Tim Matavz en Ge- orginio Wijnaldum, meegaan op trainingskamp naar Gran Canaria. Ze komen morgen niet in actie te gen ADO Den Haag. Uitgebreid genieten met een 3-gangen keuzemenu bij Strandbrasserie De Landing in Baarland. Geniet van een heerlijk voor-, hoofd- én nagerecht naar keuze. Keuze uit tagliatelle met zeevruchten of gegrilde varkenshaassaté als hoofdgerecht. Nu voor 16,50 p.p. Schrijf je nu gratis in op www.sweetdeal.nl ROTTERDAM - Twee dagen na het overlijden van zijn vader Martin (75) wandelt Ronald Koeman de perskamer van de Kuip binnen. De trainer van Feyenoord kijkt even om zich heen en probeert een voorzichtige glimlach te laten zien. Waarom heeft hij besloten naar het stadion te komen en de media te woord te staan? „Die ouwe van mij had gezegd: wat moet je thuis doen?", antwoordt Koeman. „Hij zou niet willen dat ik anders deed dan normaal." Dat probeert de trainer ook op deze middag, maar makkelijk is het niet. Ronald Koeman rouwt om het verlies van de man die hem heeft grootgebracht, die zo vaak zijn steun en toeverlaat is geweest en altijd als klankbord heeft gefun geerd. Ook bij het spel rondom het mogelijke bondscoachschap. „Ik wil daar kort iets over zeg gen", aldus Koeman. „Hoewel dit eigenlijk niet het gepaste mo ment is." Hij heeft nooit de toe zegging gekregen dat hij bonds coach zou worden, benadrukt Koeman. „Ik wist wel dat ik één van de kandidaten was. Maar de laatste weken kon je wel aanvoe len welke kant het opging." Hij doelt op de openlijke flirt van Guus Hiddink met de KNVB. De oude meester zal straks worden aangesteld als opvolger van Louis van Gaal. Het is de baan waar Koe man tevergeefs op heeft geaasd. Ia, hij mocht assistent worden van Hiddink, kreeg zijn zaakwaar nemer Guido Albers in een tele foongesprek met KNVB-directeur Bert van Oostveén te horen. Koeman: „Ik ben zeer teleurge steld in de heer Van Oostveen. Hij vertelde Guido Albers dat ik 'ALS JE VAN AJAX WINT, DAN WIN JE OOK DE BEKER' eerst twee jaar onder de vleugels van Guus kon werken en daarna zelf bondscoach zou kunnen wor den. In 1998 ben ik tijdens het WK al assistent van Guus ge weest. Daar ben ik hem nog steeds dankbaar voor. Maar ik vind mezelf capabel genoeg om het nu alleen te doen. Assistent worden bij het Nederlands elftal was voor mij geen enkele optie. Ik weet eerlijk gezegd ook niet wiens idee dat is geweest. Mis schien wilden ze iedereen tevre den stellen, maar dat hoeft voor mij niet." Zoals dat ook voor zijn vader on bespreekbaar zou zijn geweest. „Wij hebben van huis uit altijd een duidelijke lijn meegekregen. Het is graag of niet. Zonder poes pas. Je moet doen wat het beste is voor jezelf. Dat paste bij mijn va der, maar ook bij mijn broer Erwin en mij." Zijn staf heeft de wedstrijd van vanavond tegen PEC Zwolle voorbereid. Ronald Koeman zal zijn elftal begeleiden en proberen te coachen zoals hij dat altijd doet. „Ik zit op de bank en zal er alles aan doen om te win nen." Maar hij weet dat het een vreemde avond gaat worden. Eerst is er een minuut stilte, daar na zullen zijn spelers met rouw banden om de bal aan het rollen brengen. En in de twaalfde mi nuut, zo hebben de fans al aange kondigd, zal het legioen van Feye noord een eerbetoon verzorgen. „Het is prachtig om te zien hoe ie dereen met ons meeleeft. Bij Feye noord, bij FC Groningen, waar we zondag zullen worden ontvan gen, maar ook in de rest van Ne derland. De naam Koeman bete kent blijkbaar wel iets in de voet ballerij." Van de bekerwedstrijd van afgelo pen woensdag in Almelo (1-1, winst na strafschoppen) heeft hij VENLO - In de strijd om de boven ste plaatsen in de Jupiler League heeft Sparta Rotterdam gistera vond gevoelig verlies geleden. De formatie van interim-coach Arjan van der Laan ging onderuit bij VW-Venlo. In Limburg werd het 1-0 voor de thuisclub. Al na acht minuten kwam VW op voorsprong. Leon de Kogel pas seerde de Rotterdamse doelman Khalid Sinouh. In de slotminuut schoot Mario Bilate voor Sparta nog op de paal. Vlissinger Jeremy de Nooijer viel tien minuten voor tijd in bij Sparta. Koploper Dordrecht liep dankzij een 2-0-zege bij Almere City FC verder uit op Sparta. Dordrecht kwam vlak na rust op voorsprong dankzij een treffer van Javier Vet. Via de Belg Marvin Peersman ver dubbelde de lijstaanvoerder hal verwege de tweede helft de score. cB @sweetdealzeelnd f facebook.com/sweetdeal.zeeland App Store AMSTERDAM - Ajax heeft zijn oog laten vallen op Guus Hupperts. De vleugelspeler van Roda JC staat op het verlanglijstje van de club. Dat liet trainer Frank de Boer zich giste ren ontvallen op sportcomplex De Toekomst. De timing van het be richt was opvallend. Morgen speelt Ajax zijn laatste competitiewed strijd voor de winterstop in Kerk- rade tegen de Limburgse club. Koeman hekelt voetbalbond KNVB door Barry van der Hooft Feyenoord werd donderdagavond laat tijdens de loting voor de kwartfinales van de KNVB beker aan aartsrivaal Ajax gekoppeld. Het duel wordt op woensdag 22 ja nuari om 20.45 uur in de Amster dam Arena gespeeld. „Het is de slechts mogelijke loting voor ons", reageerde Ronald Koe man gisteren. „Maar als je van Ajax wint, dan win je ook de be ker. Nee, ik baal er niet van. Wy kunnen van Ajax winnen en het is pas in januari." Hans Kraaij jr, die als trainer van JVC Cuijk aanwezig was bij de lo ting, zag zijn amateurclub gekop peld worden aan PEC Zwolle. Gis teren werd bekend dat Kraaij jr Cuijk aan het einde van het sei zoen verlaat en aan de slag gaat als manager bij Dovo. De andere bekerwedstrijden zijn NEC-FC Utrecht en Roda JC-AZ. m I Assistent Roy Hendriksen verving gisteravond hoofdcoach Erwin Koeman in de wedstrijd tegen FC Twente, foto Ronald Bonestroo/ANP 3 Verkrijgbaar in de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 34