's-Heerenhoek centrum voor arbeidsmigrant I Serious run Voorstelling Wandeling Prijs landbouwgrond stijgt tot grote hoogte WALCHEREN 27 80% Verbouwingsuitverkoop Sta op Zorg: groep tegen pornoverslaving WIJ WENSEN U FIJNE FEESTDAGEN Met kortingen van 40 tot 80% Projectontwikkelaar AM Zeeland heeft plannen voor ontwikkeling van het vervallen bedrijfsterrein Amac aan de rand van het dorp. Met name de verpauperde lood sen zijn de bewoners al jaren een doorn in het oog. Huisvesting van, in eerste instantie 150 ar beidsmigranten, een supermarkt en woningen vormen de belang rijkste ontwikkelingen op het ter rein van bijna vier hectare. Als de huisvesting van 150 arbeidsmi granten goed functioneert en vol ledig is geaccepteerd door de dorpsgemeenschap komen er wel licht nog eens 150 bij. Geldschie ters AM, Themis en Framac heb ben zich verenigd in Cingelveste C.V. Het voormalige Amac-ter- rein wordt daarom omgedoopt in Cingelveste. AM Zeeland wil drie honderd arbeidsmigranten huis vesten op Cingelveste. Het aantal van driehonderd is volgens de ge meente Borsele vooralsnog een stap te ver. „De impact op een dorp van circa 1950 inwoners is immers niet te overzien", stelt het college in een reactie op de plan nen van Cingelveste. Het Borselse college staat niet direct afwijzend tegenover de supermarkt. De inwoners van 's-Heerenhoek worden nadrukkelijk bij de plan nen voor het Amac-terrein betrok ken. „Draagvlak en openheid zijn essentiële elementen", zegt wet houder Jan Zandee. Om die be trokkenheid te waarborgen wordt een klankbordgroep opgericht, be staande uit een afvaardiging van de dorpsraad en enkele inwoners. VLISSINGEN - Een ieder die zich wil inzetten voor Serious Request kan maandagavond bij de atletiek baan en het clubhuis van Dynami ca in Sportpark Vrijburg in Vlis- singen hardlopen voor het goede doel. Om 17.30 uur is er een spon sorloop voor de jeugd, om 19.00 en 19.30 uur kan er drie kilometer worden hardgelopen en om 21.30 uur vindt nog een verloting plaats. MIDDELBURG - Theatergroep Duin- art speelt vanavond benefietvoor stelling 'Twee' in het Spiegelthea- ter aan de Sprengerlaan in Middel burg. Het oorspronkelijke toneel stuk van Jurre Bussemaker werd genomineerd voor de Taalunie To- neelschrijfprijs. Kaarten zijn voor 13,50 euro te reserveren via Zee landtheaters op 0900-3300033. De volledige opbrengst van vanavond gaat naar Serious Request. KAMPERLAND - Medewerkers van Delta wandelen morgen 22 kilo meter voor Serious Request. De ruim dertig deelnemers lopen vanaf de Zeelandnet Studio in Kamperland naar het glazen huis in Oostkapelle. Daar hopen ze een bedrag van 8000 euro te kun nen overhandigen dat bij elkaar is gebracht door deelnamegeld en sponsoring. De wandeling begint meteen warming-up. Veel Belgische boeren die rond om Doel op termijn moeten wij ken voor natuurontwikkeling, zijn actief op zoek naar grond net over de grens, en jaagt de grond prijs omhoog, noemt voorzitter Frank Kuijpers van landbouworga nisatie ZLTO in Hulst als één van de oorzaken. Niet alleen Bel gische boeren zijn actief op de VLISSINGEN - Sta op Zorg uit Vlis- singen biedt sinds deze maand hulp aan mensen met een porno verslaving. De hulpgroep is be doeld voor mannen en vrouwen. Volgens de organisatie is die ver slaving mede dankzij moderne media en internet een steeds gro ter wordend probleem. De hulp wordt gegeven in groepen: door een luisterend oor te bieden, helpt men elkaar en ook zichzelf. Sta Op Zorg is een christelijke or ganisatie. De bijeenkomsten zijn vanaf 7 ja nuari op dinsdagavonden vanaf 19.30 uur in het pand aan de Bad huisstraat 60. markt. Volgens Kuijpers zien steeds meer investeerders grond als interessante belegging. „Het rendement is hoger dan dat van veel andere beleggingen, zeker voor wie veel geld en geduld heeft." Een andere oorzaak is vol gens Kuijpers de schaalvergroting in de akkerbouw. De bedrijven die overblijven, worden groter. Ook melkveehouders zijn op zoek naar grond, omdat zij vanwege nieuwe mestwetgeving meer grondgebonden moeten worden. Ze moeten de mest kwijt kunnen op eigen land of de mest op het bedrijf verwerken tot droge kor rels. Dat de prijzen van landbouw grond stijgen, is niet nieuw. Vijf endertig jaar geleden kostte een hectare gemiddeld 20.000 euro. Het afgelopen jaar de prijzen ge middeld 70.000 a 80.000 euro per hectare, volgens Kuijpers. Nergens goedkoper!'» vxx raab karcher ZATERDAG 21 DECEMBER 2013 Kortingen tot Wij hebben uitsluitend merkartikelen zoals Burgbad, Huppe. Jado, Vola, Sphinx, Villeroy Boch, Duscholux, Sanijura, Hoesch, Dansanl, Dorenbracht, Hans Grohe en andere topmerken. voor goede doel door Frank van Cooten 'S-HEERENHOEK - Het dorp 's-Hee renhoek wordt het centrum voor huisvesting van arbeidsmigranten uit binnen- en buitenland, werk zaam in onder meer de fruitteelt en in het Sloegebied. Dennis Huigens (links) en Bart van der Weide van Racoon lopen door de straten van Zierikzee met in hun handen de broodjes van Zeelandia, waarvan de opbrengst naar Serious Request gaat. archieffoto Dirk-Jan Gjeltema door Harmen van der Werf TERNEUZEN - De prijzen van land bouwgrond in met name het oos ten van Zeeuws-Vlaanderen berei ken recordhoogtes. Ook in Mid den-Zeeland zitten de prijzen in de lift, blijkt uit een overzicht van het vakblad Boerderij. Met de teelt van akkerbouwgewassen zijn de inves teringen niet meer rendabel te ma ken, ook al zijn de productprijzen de laatste jaren goed. Kom eens kijken in onze showroom (7 dagen per week van 11.00 - 18.00 uur) Riethil 20, 482SAP Breda Tel 076-2600063/ 06-28448040 Ook hebben wij nog veel diverse onderdelen voor oudere badkamers, zoals kranen, sanitair, douchewanden etc. Openingstijden rond de feestdagen: 23 december I 09.00 - 17.30 uur 24 t/m 26 december I gesloten 27 december I 09.00 - 17.30 uur 28 december I 09.00 - 16.00 uur Raab Karcher Middelburg Waldammeweg2 I 4338 PJ Tel. 0118 -625 055 www.raabkarcher.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27