A m Se roeqiers de koeijer. 26 WALCHEREN SERIOUS REQUEST Overal zetten Zeeuwen zich in voor Serious Request. Vandaag aandacht voor initiatieven via social media. Politie zoekt getuigen van straatroof Meld je actie bij de PZC VI Fl VEE MEDEDELINGEN I.V.M KERST EN OUD EN NIEUW Wij brengen warmte in koude dagen glashelder meesters 3 Kinderfeest met Humpie en Dumpie De Christen Gemeente Zuid poort houdt vandaag een kin derkerstfeest. Het thema is 'wij zijn op weg'. De clowns Hum pie en Dumpie geven een voor stelling. Het kerstfeest is gratis toegan kelijk en start om 17.00 uur in het Goodtimes Centrum, Volta- weg 3 te Vlissingen. Kerstzangavond De Lofstem Projectkoor De Lofstem en jon gerenkoor Con Amore geven vanavond een concert in de - Hervormde kerk in Arnemui- den. Ze zingen het kerstorato rium 'Een nieuw begin' van Jo- han Bredewout. Het kinder koor Jubilate zingt kerstliede ren. Het concert begint om 19.00 uur, toegang gratis. Wim Bevelander op familiekerstfeest Wim Bevelander, ambassadeur van World Vision, komt zon dag 22 december naar P.G. Sha lom. Bevelander spreekt en maakt daarnaast muziek. Het thema van het familiekerst feest is 'We hebben een zoon.' Het kerstfeest begint om 14.00 uur in het gebouw aan de Kerk- laan 10 in Vlissingen (West Sou burg). Kerstconcert van Veere's Genoegen De muzikanten van Veere's Ge noegen geven vanavond vanaf 19.30 uur een kerstconcert. Op het repertoire staan beken de en minder bekende kerstlie deren. De avond wordt gehou den in clubgebouw Het Ak koord, Oudestraat 9 in Veere. De aanvang is 19.30 uur en de toegang is gratis. Kerstconcert Luctor et Emergo Muziekvereniging Luctor et Emergo geeft op zondag 22 de cember een kerstconcert. Aan het concert werken Stephanie Francke (saxofoon), Danielle Lous (zang) en Stef de Hond (piano) mee. Lous en De Hond zijn allebei opgegroeid in Zou- telande. het concert is in de Ca- tharinakerk, aanvang 19.30 uur. Gospelkoor Charity treedt op in kerk Gospelkoor Charity uit Sint Maartensdijk treedt zondag 22 december op tijdens de kerst zangavond in de kerk van Nieuw- en Sint Joosland. Orga nist Tom Bouwsma begeleidt de samenzang en dominee Elly Bouman spreekt verbindende teksten uit. Na afloop wordt warme chocolademelk ge schonken. Aanvang 19.30 uur. meer informatie: veere.nl ZIERIKZEE - Het Zierikzeese bakke- rij-grondstofFenbedrijfZeelandia plaatste dinsdag een oproep op de eigen Facebookpagina. Voor elke keer dat een bericht over het Se rious Request broodje geliked en gedeeld wordt, gaat er één euro naar Serious Request. Gisteren aan het begin van de middag was het bericht al 6269 keer gedeeld en 2154 keer geliked. Om te voor komen dat de actie een onbetaal baar succes zou worden, plaatste het bedrijf onder aan de oproep de noot dat het maximumbedrag dat deze actie kan opleveren 5000 euro bedraagt. Zangeres Trijntje Oosterhuis zou onlangs, na een vergelijkbare actie voor de Filipij- nen, twee ton moeten doneren. Leo Nouwen, woordvoerder bij Zeelandia: „We hebben van Trijn tje geleerd. Daarom hebben we een maximumbedrag ingesteld. Maar goed ook, want met nog een paar dagen te gaan hebben we ons maximumbedrag al bereikt." Het Zierikzeese grondstoffenbe- drijf besloot Facebook in te zetten om de bekendheid voor het Se rious Request broodje, waarvoor Zeelandia de grondstoffen levert aan bakkers in heel Nederland, te vergroten. Dat de oproep binnen zo'n korte tijd al zo vaak gedeeld en geliked zou worden, was bo ven verwachting. Nouwen: „Dat geld stellen we be schikbaar uit ons promotiebud- grijpskerke - De recherche is op zoek naar getuigen van de bero ving van een 15-jarige jongen in Grijpskerke op vrijdag 13 decem ber. Van de daders ontbreekt tot op heden nog ieder spoor. Die vrijdagmiddag fietste de jongen rond 16.15 uur op de Buttingse- weg in Grijpskerke toen hij onder bedreiging van een mes zijn porte monnee moest afgeven aan twee straatrovers. De daders zijn hier na naar hun auto gerend en via de Zandvoortseweg richting Middel burg gevlucht. Het slachtoffer is hierbij niet gewond geraakt. Op www.pzc.nl staan uitgebreide sig nalementen van de daders. get. Zaterdag vertrekt een delega tie van Zeelandia naar Leeuwar den om daar met een aantal Frie se Bakkers bij het glazen huis de totale opbrengst te overhandigen. Vorig jaar bracht de broodjesactie 90.000 euro op. Dat gaan we dit jaar waarschijnlijk niet redden, maar alles wat we binnenhalen is meegenomen." Op Twitter riep woningcorporatie RWS uit Goes op om een bericht over Serious Request zo vaak mo gelijk te retweeten voor één euro per keer met een maximumbe drag van 1500 euro. Communica tieadviseur Sven van den Dries: „We zijn nog niet lang actief op Twitter. Daarom wilden we daar meer aandacht aan schenken en het leek ons leuk om dat op deze manier te doen. Tot nu toe heeft de actie 205 retweets opgeleverd. Ik verwacht dat daar tot maandag nog hooguit enkele tientallen reacties bij komen. Om te voorko men dat het net zo uit de hand loopt als bij Trijntje, hebben we een maximumbedrag ingesteld." Omdat lang niet alle huurders van RWS een twitteraccount heb ben werd tot gistermiddag op de balie ook een donatiebox neerge zet. Dat leverde 160 euro op en is door RWS verdubbeld naar 320 euro. Dat bedrag, samen met de opbrengst van de twitteractie wordt maandag in het bijzijn van enkele huurders, overhandigd in het glazen huis in Oostkapelle. Volgens Van den Dries komt het feld niet uit de zakken van huur- ers. „Omdat we met deze actie in eerste plaats onze communica tie willen verbeteren, komt het geld ook uit dat potje en wordt het verder aangevuld uit het spon sorbudget." wil i kan 1 baan ca in singf doel. sorlo en 19 word uur v plaat ZA VLISSINGEN ARNEMUIDEN VLISSINGEN VEERE ZOUTELANDE NW- EN SINT JOOSLAND GEMEENTE Afwijkende openingstijden Het gemeentehuis is op dinsdag 24 december tot 15.00 uur geopend. Woensdag 25, donderdag 26 en ook vrijdag 27 december is het gemeentehuis gesloten. Dinsdag 31 december is het gemeentehuis tot 15.00 uur geopend. Woensdag 1 januari is het gemeentehuis gesloten. Donderdag 2 januari is het gemeentehuis vanaf 10.30 uur geopend. Wijzigingen inzamelroutes ophalen huisvuil Met de komst van de nieuwe afvalcontainers zijn ook enkele inzamelroutes gewijzigd. Serooskerke gaat van de maandag naar de dinsdag; Grijpskerke (alles binnen de bebouwde kom) gaat van de dinsdag naar de vrijdag; Ook het inzamelen in het buitengebied gaat in een aantal gevallen naar een andere dag. De nieuwe inzamelroutes staan op uw afvalkalender 2014 en www.veere.nl. Restafval tijdens de kerstdagen In plaats van woensdag 25 en donderdag 26 december worden de minicontainers voor het restafval als volgt geleegd: De inzamelroutes 6 en 7 (Biggekerke, Koudek^rke en een deel van het buitengebied van Grijpskerke) op dinsdag 24 december; De inzamelroutes 8 en 9 (Westkapelle en Zoutelande) op vrijdag 27 december. GFT op nieuwjaarsdag In plaats van woensdag 1 januari worden de minicontainers voor het gft in de inzamelroutes 6 en 7 (Biggekerke, Koudekerke en een deel van het buitengebied van Grijpskerke) geleegd op zaterdag 4 januari. Let op: zet uw container op de aangegeven inzameldagen vóór 7.30 uur buiten. Nieuwjaarsreceptie Donderdag 2 januari bent u namens het gemeentebestuur van Veere van 19.00 tot 21.00 uur van harte welkom in het gemeentehuis in Domburg. Liken en delen door Wendy de Jong De PZC volgt online en in de krant de acties voor Serious Request in Zeeland. Kijk op www.pzc.nl/seriousrequest en meld je acties aan via redactie@pzc.nl onder vermelding van Serious Request. VLISS HR++ isolatieglas voor de prijs van enkel glas bij vervanging van uw huidige beglazing in januari, februari of maart. Vraag naar de voorwaarden 0113 - 57 72 20 of info@roegiersdekoeijer.nl. Sterk in glas schilderwerk-0113-577220 www.roegiersdekoeijer.nl Ope 231 24' 271 28 i Raa Wal Tel. wwi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26