boodschap' PvdA: laat toeristenbus naar Terneuzen rijden ZEEUWS-VLAANDEREN 27 Badkameruitverkoop.nl Verbouwingsuitverkoop Met kortingen van 40 tot 80% Kom eens kijken in onze showroom Nergens, goedkoper!!! Muziek en zang op 'kerstavond' in kerk De protestantse kerk aan de Langeweg in Hoek houdt van daag een muzikale kerstavond. Medewerking wordt verleend door muziekvereniging ENZK (onder leiding van Jenny Claus) en het koor Cantate Deo, dat geleid wordt door Arie Karreman en onder meer de Weinachtzauber brengt. Het concert begint om 19.30 uur. Toegang is gratis. Centrum in kerstsfeer tijdens koopzondag De ondernemers in Oostburg maken kerstshoppen zondag middag extra leuk. De winkels zijn van 13 tot 17 uur geopend. In het centrum staat een kerst stal, er is entertainment en er staan kraampjes met winterse lekkernijen. Winkeliers delen ook zelf cadeautjes en kortin gen uit. Meer informatie op www.oostburg.nl. Kerststallentocht met verlichte woningen Wandelclub De Smokkelaars houdt vandaag de jaarlijkse kerststallentocht door Stekene. Aanwonenden van de route verlichten hun woningen op soms prachtige wijze. Deelnemers kunnen kiezen uit wandelingen van 6,9 en 12 kilo meter. Vertrek is vanuit de sporthal tussen 16.00 uur en 19.30 uur. Jumbo Trio speelt tijdens dansavond Cultuur en Ontspanning Koe wacht sluit vandaag het sei zoen af met een dansavond in gemeenschapscentrum De Vla schaard. Muziek wordt ver zorgd door het lumbo Trio. Ook de kerstman komt langs, en voor iedere bezoeker is er koffie met kerststol en een ver rassing. Aanvang 20.00 uur. Mannenkoor treedt op in Grote Kerk Het Christelijk Mannenkoor treedt vanavond op in de Grote Kerk aan de Noordstraat in Ter- neuzen. Thema is 'Hemels Licht*. Het koor staat onder lei ding van Willy van Zweden. Ook Frank Kolijn (orgel), Bram van Wijck (piano) en Suzan Tange (dwarsfluit) leveren een bijdrage. Aanvang is om 19.30 uur. Toegang is gratis, er is wel een collecte. Big Swing Band luidt jaar uit in Porgy De Big Swing Band treedt van avond op in Porgy Bess aan de Noordstraat in Terneuzen. De negentien amateurmuzikan ten spelen nummers van onder meer Duke Ellington, Count Ba- sie en Quincy Jones. Solisten zijn gitarist Hans van Oost en zanger Sander De Winne. Aanvang is om 20 uur, toegang kost 12,50 euro. Drie metalbands en een DJ in De Pit Poppodium De Pit aan de Kor te Kerkstraat in Terneuzen pakt vandaag uit met metalmu- ziek tijdens 'a dark Saturday be fore X-mass'. Op het podium staan Deadcell, 3rd Machine en Doganov. DJ Wildhoney draait daarna 'plaat jes'. Aanvang is om 21.00 uur, toe gang kost 10 euro. Fanfare Sint Jan brengt kerstmatinee Fanfare St. Jan houdt morgen een kerstmatinee in lokaal Den Bombardon. Leerlingen en be ginnende leden bijten met or kest Ratatouille het spits af. Daarna speelt de fanfare kerst nummers. Sanne Weemaes ver zorgt de zang. Ook coverband Undercover Rythms' speelt mee. Aanvang 14.30 uur. zien - heeft mij via internet in structies gegeven. Ik ben daarmee aan de slag gegaan." Smeren, smeren en nog eens sme ren, luidde het advies. Jan-Kees heeft dat de afgelopen drie maan den gedaan. Hij heeft er vele uren ingestoken. „Ik ging bijna wel el ke dag naar de kerk." En het is ge lukt. Het uurwerk van de Grote Kerk doet het weer perfect, bleek donderdag bij de opening van het nieuwe VW-kantoor in Terneu zen. Als het aan Jan-Kees ligt, zal het uurwerk nooit meer stilval len. En anders is er altijd nog zijn zoon Corné. Hij ging vaak met zijn vader mee om te smeren. Cor né: „Het is zo mooi te zien hoe dat mechaniek werkt." Eén uurwerk loopt tenminste weer goed in de Terneuzense bin nenstad, nu nog die van het vroe gere stadhuis aan de Noordstraat en de Willibrordtoren. Jan-Kees: „Dat is een ander verhaal, die zijn elektronisch." nacht zelf was stukken rustiger en de vermoeidheid begint toe te slaan. Jasper: „Je merkt dat je nu een beetje gammel en duf wordt en echt moet nadenken voor je iets doet." Daarom hebben de he ren net om de beurt een power- nap gedaan. Op het Zwin wordt het ondertussen weer wat druk ker. Leerlingen die naar de Kristal- nacht in Gent zijn geweest, drup pelen langzaam binnen. De geur van oliebollen komt hen tege moet. Vrijdag 11.05 uur Het laatste uur is aangebroken. De jongens blikken - alvast - te rug op een geslaagde actie. „Het is één groot feest voor het goede doel", vertelt Jasper enthousiast. Daniel vult hem aan: „Alle aan dacht en steun die we ontvangen, geven een heel bijzonder gevoel mee." Het zwaarst waren de mo menten zonder publiek. Max: „Om zes uur vannacht had ik een dipje, maar nu de aula gevuld is, krijg ik weer nieuwe energie." Om dit vol te kunnen houden is een goed team essentieel, denkt Daniel: „Je moet elkaar kunnen motiveren. Gelukkig zat dat bij ons wel goed en kregen we daarnaast veel hulp van buitenaf." Een echt opgesloten gevoel hadden de jongens dan ook niet. „Het huis is best groot en aan gezien het van glas is, voelt het to taal niet claustrofobisch. De bouw- sectie van school heeft goed werk geleverd", aldus Max. Vrijdag 12 uur „Vijf! Vier! Drie!" De hele aula telt af en onder luid gejuich ko men de dj's het huis uit. „Ik ben heel trots dat dit in onze gemeen te gebeurt en dat jullie dit zo be langeloos doen", burgemeester Jet ten neemt het woord. Ze heeft een grote cheque vast die ze lang zaam omdraait: '11.537,45 euro!' De hele aula gaat los. De blijd schap wordt nog groter wanneer het Rode Kruis Midden- en West-Zeeuws-Vlaanderen belooft het bedrag af te ronden naar 12.000 euro. De dj's kunnen er niet over uit. „Wat een geweldige ervaring", glimt Daniel. „Deze ac tie is eigenlijk zó uit de hand gelo pen, we hebben meer opgehaald dan we hadden durven dromen." PvdA-raadslid Jack d'Hooghe richt zich daarom tot het Terneu zense college van B en W. „Iedere zomer overnachten vele duizen den toeristen in Zeeuws-Vlaande ren. Zij gaan niet alleen naar het strand, maar bezoeken ook ker nen in de omgeving en steden als Brugge, Knokke, Vlissingen en Middelburg. Terneuzen ontbreekt in dit rijtje, terwijl onze stad ook veel te bieden heeft voor toeris ten. In West-Zeeuws-Vlaanderen rijdt in de zomervakantie in sa menspraak met de campinghou ders de 'zomerbus' vanaf Bres- kens naar Knokke. En vanaf De Braakman (Marina Beach) kun- nen campinggasten op een voor delige manier gebruikmaken van de reguliere buslijn naar Terneu zen. Maar een samenhang tussen deze faciliteiten is er niet. Een ge miste kans", aldus D'Hooghe. Al was het alleen al omdat er in de zomer tal van braderieën wor den gehouden in de gemeente Terneuzen. „Dit soort leuke uit stapjes kunnen worden gecombi neerd met een bezoek aan Terneu zen. Alle reden dus om te onder zoeken of toeristen door een bete re samenhang van de aanwezige buslijnen op een aantrekkelijke manier Terneuzen kunnen bezoe ken", aldus D'Hooghe, in het dage lijks leven buschauffeur. Hij wil dat het college in overleg gaat met De Oostappen Groep (eigenaar van Marina Beach) en de onderne mers die de braderieën organise ren. ZATERDAG 21 DECEMBER 2013 Kortingen tot (7 dagen per week van 11.00 -18.00 uur) Riethil 20, 4825AP Breda Tel 076-2600063/ 06-28448040 Wij hobbcm uitsluitend merkartikelen zoals Burghad. Huppe. Jado. Vola, Sphinx, Villeroy K Hoch, Duscholux, Sanijura, HoBscli, Dansant. Dorenbracht, Hans Grobe en andere topmerken. Ook hebben wij nog veel diverse onderdelen voor oudere badkamers, zoals kranen, sanitair, douchewanden etc. HOEK OOSTBURG STEKENE (B) KOEWACHT TERNEUZEN TERNEUZEN TERNEUZEN SINT JANSTEEN I Directeur Neefs: „Jullie staan symbool voor al die leerlingen, bedrijven, scholen, iedereen die zich heeft ingezet voor dit bedrag." foto Peter Nicoiai door Raymond de Frel TERNEUZEN - De PvdA wil dat er vanaf volgende zomer een toeris tenbus van en naar Terneuzen rijdt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 139