Sufmakertjes als zoete broodjes over toonbank roegiers de koeijer. 26 SCHOUWEN-DUIVELAND a3 SERIOUS REQUEST Lappenmand Actievoerder Havenpark uit overleg Overal zetten Zeeuwen zich in voor Serious Request. Vandaag aandacht voor initiatieven via social media. Raad bespreekt kwestie Kakelstraat Meld je actie bij de PZC Wij brengen warmte in koude dagen glashelder meesters Dacht u dat er in de dagen tussen kerst en de jaarwisseling alleen lange rijen in de supermarkt en bij de vuurwerkverkooppunten staan? Mis! Aan de balie van Die renziekenhuis Zeeuws-Vlaande- ren is het aan de balie dan name lijk ook vaak nummertje trekken. Er zijn natuurlijk mensen die zo hun eigen methodes hebben om hun hond of kat een rustige oudejaarsdag te bezorgen. Geef een hond een advocaatje te likken en je hoort hem de hele dag niet meer. Maar het gros van de hon den- en kattenbezitters kiest toch liever voor een wijze van 'droge ren' die ook op goedkeuring van de dierenarts kan rekenen. En dus gaan de sufmakertjes de laatste da gen van het jaar als zoete broodjes over de toonbank. „Daar hebben we echt een dagtaak aan", vertelt assistente Manuela Kint. Voor veel honden en katten is de laatste dag van het jaar een regel rechte rampdag. „Wij schrikken de eerste keer van een rotje, maar kunnen vervolgens plaatsen waar het geluid vandaan komt. Honden en katten niet. Die schrikken elke keer opnieuw", vertelt dierenarts Annette Burm. „Rustgevende medicijnen bieden meestal uitkomst, maar het na deel kan zijn dat een hond de vol gende dag nóg van de kaart is. Sinds een paar jaar verstrekken we ook angstonderdrukkers, die eigenlijk voor mensen zijn be doeld. Maar die werken ook bij honden. En daar worden ze dus niet suf van." Hondenbezitters die hun dier geen medicijnen willen geven, moeten over engelengeduld be schikken. Annette: „Je kunt een hond trainen om niet meer van knallen te schrikken. Daar zijn cd's voor, die je dan dagelijks moet opzetten. De hond went dan aan knallen en piepjes. Zodra hij niet meer reageert, moet je hem belonen. Die beloning is heel belangrijk. Als een hond be gint te blaffen vanwege het vuur werk, moet je dat eigenlijk nege ren. Heel moeilijk, maar dat werkt echt het beste. Als je de hond namelijk gaat troosten, is de kans groot dat hij de volgende keer hetzelfde truqe toepast. Hon den zijn namelijk ook heel goede acteurs. Nog een tip: zorg dat hon den en katten een overdekt plekje hebben om de dag door te komen. Een handdoek over een bench kan al wonderen doen." zierikzee - Zierikzeeënaar Jac ques Geschiere, initiatiefnemer van de handtekeningenactie voor behoud van het 'oude' Havenpark in Zierikzee, is gisteren opgestapt bij een overleg met de gemeente. Geschiere las een verklaring voor en verzocht daarna de vergade ring te mogen verlaten. Tegen de herinrichting van het Havenpark en het Kraanplein is veel verzet. Er vormde zich ook een groep die de gemeentelijke plannen juist mooi vindt. Om uit de impasse te geraken, stelden B en W een werkgroep samen. Die kwam gis teren in beslotenheid bijeen. Afge zien van de actie van Geschiere, was het een constructief overleg, meldt de gemeentewoordvoerder. ZIERIKZEE - Het Zierikzeese bakke- rij-grondstoffenbedrijfZeelandia plaatste dinsdag een oproep op de eigen Facebookpagina. Voor elke keer dat een bericht over het Se rious Request broodje geliked en gedeeld wordt, gaat er één euro naar Serious Request. Gisteren aan het begin van de middag was het bericht al 6269 keer gedeeld en 2154 keer geliked. Om te voor komen dat de actie een onbetaal baar succes zou worden, plaatste het bedrijf onder aan de oproep de noot dat het maximumbedrag dat deze actie kan opleveren 5000 euro bedraagt. Zangeres Trijntje Oosterhuis zou onlangs, na een vergelijkbare actie voor de Filipij- nen, twee ton moeten doneren. Leo Nouwen, woordvoerder bij Zeelandia: „We hebben van Trijn tje geleerd. Daarom hebben we een maximumbedrag ingesteld. Maar goed ook, want met nog een paar dagen te gaan hebben we ons maximumbedrag al bereikt." Het Zierikzeese grondstoffenbe- drijf besloot Facebook in te zetten om de bekendheid voor het Se rious Request broodje, waarvoor Zeelandia de grondstoffen levert aan bakkers in heel Nederland, te vergroten. Dat de oproep binnen zo'n korte tijd al zo vaak gedeeld en geliked zou worden, was bo ven verwachting. Nouwen: „Dat geld stellen we be schikbaar uit ons promotiebud- BURCH-HAAMSTEDE - Het koste raadslid Dick Meulblok (VVD) heel wat overredingskracht, maar de raad is toch bereid in de open baarheid te luisteren naar Koert Rouw uit Burgh-Haamstede. Hij probeert al enkele jaren namens een klant toestemming te krijgen voor de bouw van twee wonin gen in de Kakelstraat, maar dat lukt niet. Rouw vraagt de gemeen teraad om een oordeel over deze zaak. Met name LSD was tegen en wilde hier niet in een openbare vergadering over praten. De WD vindt dit juist belangrijk. Rouw kan zijn verhaal nu toch toelich ten in een commissievergadering. get. Zaterdag vertrekt een delega tie van Zeelandia naar Leeuwar den om daar met een aantal Frie se Bakkers bij het glazen huis de totale opbrengst te overhandigen. Vorig jaar bracht de broodjesactie 90.000 euro op. Dat gaan we dit jaar waarschijnlijk niet redden, maar alles wat we binnenhalen is meegenomen." Op Twitter riep woningcorporatie RWS uit Goes op om een bericht over Serious Request zo vaak mo gelijk te retweeten voor één euro per keer met een maximumbe drag van 1500 euro. Communica tieadviseur Sven van den Dries: „We zijn nog niet lang actief op Twitter. Daarom wilden we daar meer aandacht aan schenken en het leek ons leuk om dat op deze manier te doen. Tot nu toe heeft de actie 205 retweets opgeleverd. Ik verwacht dat daar tot maandag nog hooguit enkele tientallen reacties bij komen. Om te voorko men dat het net zo uit de hand loopt als bij Trijntje, hebben we een maximumbedrag ingesteld." Omdat lang niet alle huurders van RWS een twitteraccount heb ben werd tot gistermiddag op de balie ook een donatiebox neerge zet. Dat leverde 160 euro op en is door RWS verdubbeld naar 320 euro. Dat bedrag, samen met de opbrengst van de twitteractie wordt maandag in het bijzijn van enkele huurders, overhandigd in het glazen huis in Oostkapelle. Volgens Van den Dries komt het geld niet uit de zakken van huur ders. „Omdat we met deze actie in eerste plaats onze communica tie willen verbeteren, komt het geld ook uit dat potje en wordt het verder aangevuld uit het spon sorbudget." door Raymond de Frel In de rubriek De Lappenmand ge ven dierenartsen, specialisten, assis tentes én baasjes een kijkje achter de schermen van Dierenziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen in Terneuzen. Vandaag: vuurwerkpreventie. I Assistente Manuela (rechts) en dierenarts Annette hebben op oudjaarsdag een dagtaak aan het verstrekken van 'vuurwerkmedicatie'. Liken en delen door Wendy de Jong De PZC volgt online en in de krant de acties voor Serious Request in Zeeland. Kijk op www.pzc.nl/seriousrequest en meld je acties aan via redactie@pzc.nl onder vermelding van Serious Request HR++ isolatieglas voor de prijs van enkel glas bij vervanging van uw huidige beglazing in januari, februari of maart. Vraag naar de voorwaarden 0113 - 57 72 20 of info@roegiersdekoeijer.nl. Sterk in glas schilderwerk 0113-577220 www.roegiersdekoeijer.nl'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 116